صفحه اصلی » اقتصادی » سهم تولیدکنندگان داخلی در بازار لوازم آرایشی فقط ۳۰ درصد است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی:

سهم تولیدکنندگان داخلی در بازار لوازم آرایشی فقط ۳۰ درصد است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: حجم بازار لوازم آرایش بهداشتی که از نظر تولید به مراتب ساده‌تر از تولید دارو است؛ ۱۲ هزار میلیارد تومان است که سهم تولیدکنندگان داخل از این بازار کمتر از ۳۰ درصد است.

تاریخ انتشار: ۱۸:۲۸ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ طاهره چنگیز در آیین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی اظهار کرد: حجم بازار ریالی ایران در تجهیزات پزشکی سالانه ۱۶ هزار میلیارد تومان که از این عدد ۱۶ هزار میلیارد تومان ۹۷ درصد عددی و ۷۰ درصد ریالی در کشور تولید می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: سهم گردش تولید تولید کنندگان از ۱۶ هزار میلیارد حجم بازار ریالی ایران، به حساب ریالی ۷۰ درصد است و سهم بازار تجهیزات پزشکی مصرفی ۱۲ هزار میلیارد تومان است.

وی افزود: از بین ۱۲ هزار میلیارد تومان تجهیزات پزشکی مصرفی متاسفانه فقط ۳۰ درصد در داخل کشور علی رغم اینکه تولید ملزومات مصرفی پیچیده هم نیست تولید می‌شود.

چنگیز‌ عنوان کرد: دو سوم باند و گاز و ملزومات و منسوجات مصرفی در کل کشور در استان اصفهان تولید می‌شود و استان اصفهان از ظرفیت تولید محصولات ملزومات مصرفی دیگر هم برخوردار است.

طاهره چنگیز بیان کرد: حجم بازار لوازم آرایش بهداشتی که از نظر تولید به مراتب ساده‌تر از تولید دارو است؛ ۱۲ هزار میلیارد تومان است که سهم تولیدکنندگان داخل از این بازار کمتر از ۳۰ درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: سهم استان اصفهان که در حال حاضر برای تجهیزات پزشکی و مصرفی عدد بالایی نیست و در منسوجات حدوداً دو سوم و در تولید سرنگ و تجهیزات پلاستیکی یکبار مصرف در اصفهان که جمع آن‌ها با هم نصف بازار کشور را تامین می‌کند؛ امید است به جایی برسیم که سهم استان اصفهان در تولید و سهم اشتغال از این تولید به بیش از نصف در همه زمینه‌ها افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!