صفحه اصلی » سیاسی » وزارت ارتباطات به وظایف خود در عرصه فضای مجازی عمل نکرده است/ آمریکا و اروپا هدفی مشترک در برابر ایران دارند

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس:

وزارت ارتباطات به وظایف خود در عرصه فضای مجازی عمل نکرده است/ آمریکا و اروپا هدفی مشترک در برابر ایران دارند

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس بابیان اینکه برخی از مسئولان نمی‌خواهند باور کنند که اروپا قابل‌اعتماد نیست، گفت: اروپایی‌ها روششان با آمریکایی‌ها متفاوت است، درصورتی‌که هدف هر دو آنان یکی است و در یک‌جهت با ایران رفتار می‌کنند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۲ - جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۲۱

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب متعدد تأکید کردند که نباید به قول ها و وعده‌های آمریکاهایی و اروپایی اعتماد کرد، اظهار کرد: برخی از مسئولان در کشور نمی‌خواهند باور کنند که این کشورها قابل‌اعتماد نیستند؛ اروپایی‌ها روششان با آمریکایی‌ها متفاوت است درصورتی‌که هدف هر دو آنان یکی است و در یک‌جهت با ایران رفتار می‌کنند.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی گفت: رهبر انقلاب بار دیگر هشدار جدیدی به این مسئولان دادند که به بی‌اعتماد بودن آمریکایی‌ها و غربی‌ها باور داشته باشند و جای منتظر وعده‌های پوچ اروپایی‌ها ماندن، از ظرفیت‌های داخلی کشور برای حل مشکلات استفاده کنند.

وی با تأکید بر اینکه در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تجربه «ما می‌توانیم» را در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، نظامی، سیاسی و … کسب کردیم، بیان کرد: برخی از افراد باور ندارند که جوانان توان حل مشکلات کشور، مدیریت و رفع نیازهای داخلی را دارند.

حاجی دلیگانی ادامه داد: برخی از مسئولان متأسفانه با بی توجهی به جوانان توانمند جمهوری اسلامی ایران درخواست واردکردن مدیر از کشورهای دیگر را دارند این در حالی است که ایران یک درصد از جمعیت جهان و هفت درصد از منابع جهان رادارند.

وی تصریح کرد: می‌توانیم و باید بتوانیم از این منابع استفاده کنیم و کشور را از این مشکلات به سمت جلو پیش ببریم و فقر را در کشور ریشه‌ کن کنیم، می‌توانیم این کار را انجام دهیم درصورتی‌که اراده داشته باشیم و به شعار «ما می‌توانیم» توجه کنیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب پیرامون فضای مجازی اضافه کرد: بسترهای مناسب برای فعالیت در فضای مجازی و مدیریت صحیح آن، جداسازی بسترهای فضای مجازی برای گروه‌های سنی و ملی کردن شبکه‌های اجتماعی ازجمله فعالیت‌ها و تعهدهای وزارت ارتباطات است که باره‌ها قول به انجام آن داده اما تاکنون اقدامی برای آن نکرده است.

وی ادامه داد: مسئولان این وزارت خانه تاکنون نتوانسته‌اند یا نخواسته‌اند این کار را عملی کنند و ما اراده‌ای را در این زمینه ندیدیم.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: باید از رهبر انقلاب به دلیل مجموعه انتصاب‌های اخیر تشکر کنیم که به سمت جوان‌گرایی بوده است و در نهادهایی مانند سپاه پاسداران که مدافع نظام اسلامی است و به این سمت رفته‌اند مشکلی در جوان‌گرایی نداریم.

وی در پایان گفت: این جوان‌گرایی را در دستگاه‌هایی دیگر نمی‌بینیم اگرچه نیاز و ضرورت جامعه است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!