صفحه اصلی » مذهبی » یک تاجر چشم‌بادامی در اصفهان به اسلام گروید

گسترش گفت‌وگوی مذهبی برای توریست‌ها در مدرسه ناصریه؛

یک تاجر چشم‌بادامی در اصفهان به اسلام گروید

محمد یک تاجر چینی حدوداً ۴۰ ساله که برای چند سالی است در تهران مشغول کار است پس از حدود دو سال تحقیق درباره اسلام شیعی، روز گذشته در مدرسه علمیه تبلیغ بین‌الملل ناصریه واقع در مسجد امام (ره) مسلمان شد.

تاریخ انتشار: ۲۱:۲۲ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام محمد زمانی از مسلمان شدن یک تاجر چینی به همت مبلغین مدرسه علمیه ناصریه خبر داد و اظهار کرد: محمد (جانی) یک تاجر چینی حدوداً ۴۰ ‌ساله که برای چند سالی در تهران مشغول کار بود پس از حدود دو سال تحقیق درباره اسلام شیعی، روز گذشته در مدرسه علمیه تبلیغ بین‌الملل ناصریه اصفهان مسلمان شد.

مسئول دفتر تبلیغ و ارتباطات بین‌الملل حوزه علمیه اصفهان گفت: آقای جانی چند سالی که در ایران مشغول کار و تجارت است و به‌واسطه کار خود با ایران و اسلام آشنایی مقدماتی پیداکرده است و به‌مرورزمان به اسلام علاقه پیدا کرد.

وی ادامه داد: این تاجر چینی مشغول مطالعه و بررسی این دین شده است و به گفته خودش ازآنجاکه دستورهای اسلامی مانند حُسن خلق، صدقه دادن، کمک کردن و احترام به پدر و مادر و… همه برای او مهم و زیبا بودند، تصمیم به مطالعه و پژوهش در مورد اسلام کردند.

حجت‌الاسلام زمانی با تأکید بر اینکه محمد (جانی) برای استفاده از فضای روحانی حرم حضرت فاطمه معصومه (س) به زیارت این حرم رفته و در آنجا نماز هم خوانده است، بیان کرد: به گفته این تاجر چینی تازه‌مسلمان شده، از زمان آشنایی‌اش با اسلام تا گرویدن به اسلام از خوردن شراب پرهیزکرده و بااینکه الفاظ نماز را نمی‌توانسته بر زبان بیاورد ولی سعی کرده به‌صورت ظاهری نماز بخواند.

وی ادامه داد: این شخص در تماسی با مدرسه علمیه ناصریه داشته‌اند و خواستار ارتباط و راهنمایی بیشتر درباره اسلام از طریق این مدرسه شده‌اند.

مسئول دفتر تبلیغ و ارتباطات بین‌الملل حوزه علمیه اصفهان با تأکید بر اینکه این شهروند چینی تازه‌مسلمان شده باوجوداینکه سال‌ها در تهران مشغول کار بوده، این مدرسه را انتخاب کرده است، گفت: انتخاب این مدرسه به دلیل منتشرشده اخبار و امکان گفت‌وگوی مذهبی برای توریست‌ها و شهروندان خارجی وجود دارد، است.

وی خاطرنشان کرد: ارتباط اولیه مترجم این شهروند چینی با مبلغ زباندان مدرسه علمیه ناصریه بیشتر شد و در ابتدای دی‌ماه سال جاری اعلام کردند که تمایل دارند به این دین مشرف شوند، پس از بیان اعتقادات اسلام توسط مبلغ مدرسه، مراسم قرائت شهادتین انجام شد و نام محمد را برای خود انتخاب کردند.

حجت‌الاسلام زمانی بابیان اینکه باید دفاتری برای معرفی اسلام ناب محمدی (ص) در مراکز توریستی دیده شود، اظهار کرد: اگر راهنمای آقای جانی تازه‌مسلمان شده از روی اتفاق با فعالیت‌های مدرسه علمیه ناصریه آشنا نمی‌شد، نمی‌دانست که برای تشرف و یا حتی داشتن گفت‌وگو با یک روحانی شیعه مسلط به زبان‌های خارجی باید به کجا رجوع می‌کرد و این نقطه‌ضعف حوزه‌های علمیه و متولیان امر فرهنگ و تبلیغ را نشان می‌دهد که تابه‌حال به این مسئله به‌صورت جدی و اثرگذار ورود نکرده است.

وی تأکید کرد: دیگر فرق ضاله همچون بهاییت فعالیت‌های خود را به‌شدت افزایش داده‌اند و از بحث توریسم شدیداً به نفع خود استفاده می‌کنند و حوزه علمیه نسبت به این گردشگران و تأثیراتی که ما می‌توانیم در آن‌ها داشته باشیم تا حد زیادی غفلت کرده است.

مسئول دفتر تبلیغ و ارتباطات بین‌الملل حوزه علمیه اصفهان بابیان اینکه معاونت تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان علی‌رغم مشکلات متعدد دفتر تبلیغ و ارتباطات بین‌الملل را تأسیس کرد، گفت: این دفتر در حال حاضر به‌طور خاص بر مسئله توریسم متمرکزشده در حد توان خود مشغول به تبلیغ و استفاده از انبوه گردشگرانی است که به اصفهان سفر می‌کنند.

وی ادامه داد: در حدود چهار سال برنامه مداوم و قوی توانسته‌ایم که اغلب راهنمایان را جذب کند و حتی برای مدت بسیار کوتاهی هم که شده این راهنمایان تمایل دارند که گروه‌های خود را در اختیار مبلغین حاضر در مدرسه‌ای که دفتر تبلیغ و ارتباطات بین‌الملل در آن مستقر است قرار دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!