صاحب نیوز

کارتن خواب

فرماندار خمینی‌شهر خبرداد؛

حل معضل کارتن خوابی تا پیش از نوروز 98/ پذیرش سرریز شهرهای همجوار باعث بروز آسیب های اجتماعی در خمینی شهر شده است

فرماندار خمینی‌شهر با اشاره به مهاجرپذیری و پذیرش سرریزهای شهرستان های همجوار که باعث بروز آسیب های اجتماعی در خمینی شهر شده، گفت: باید تا قبل از نوروز 98 کارتن خواب ها، معتادان متجاهر و دست فروش ها از سطح شهرستان خمینی شهر جمع آوری شوند.

کدخبر: 930885
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ @ ۰۹:۳۶


به گزارش صاحب نیوز؛ محمود مسلم زاده ظهر پنجشنبه در شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمینی شهر گفت: باید فعالیت مسئولان ادارات در زمینه پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی ارزیابی شود و با مدیرانی که در این زمینه کم کاری کنند برخورد می شود، دستگاه های اجرایی باید با تشکیل کمیته ها مربوطه به شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان، فعالیت های کارشناسی شده خود را گزارش دهند تا براساس آن ها برنامه ریزی شود.

فرماندار شهرستان خمینی شهر تاکید کرد: باید تا قبل از نوروز 98 کارتن خواب ها و دست فروش های سر چهارراه ها و متکدیان در خیابان های سطح شهرستان خمینی شهر جمع آوری شوند و گروه های مردم نهاد به کمک مراکز دولتی برای این معضل که بخشی از آن به علت مهاجرت و بخشی اعتیاد است چاره اندیشی کرده که این افراد هم انسان هستند و بخشی از جامعه که باید با اقدامات بشردوستانه به کمک خیران به آنان کمک کرده تا این آسیب اجتماعی در شهر نیز پاک شود.

وی با اشاره به شناسایی 70 عطاری مجاز و 30عطاری غیرمجاز در شهرستان خمینی شهر، اظهارکرد: باید به وضعیت عطاری هایی که فعالیت دارند رسیدگی شود و صاحبان و فروشندگان داروهای گیاهی اطلاعات و علم کافی را داشته باشند و با درمان مردم به صورت زیرزمینی با روش های طب سنتی غیرعلمی برخورد قاطع انجام شود.

داوود ترابی در این جلسه با اظهار اینکه اورژانس اجتماعی شهرستان سطح دو بوده و به مباحثی همچون زنان در معرض آسیب، کودوک آزاری، همسرآزاری، خشونت در خانواده، خودکشی و… را دنبال می کند، گفت: در خصوص کارتن خواب ها در سه ماه اخیر با همکاری بهزیستی، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان بیش از 200نفر با حکم قضایی دستگیر و جمع آوری و به مراکز مربوطه تحویل شد.

رییس اداره بهزیستی شهرستان خمینی شهر نیز در این جلسه اظهارکرد: برنامه های آموزشی مدونی داریم و اگر آموزش و پرورش بتواند فضای لازم برای آگاه سازی فراهم کند این امکان فراهم می شود.

وی اضافه کرد: طرح غربالگری در ادامه این دوره آموزش ها انجام می شود که در خصوص آسیب های اجتماعی پیشگیری هایی صورت می گیرد و گروه های اجتماع محور در محلات آسیب پذیر شهرستان فعالیت های آموزشی ویژه ای را آغاز کرده اند که نیازمند همکاری تیم های تخصصی موجود در همه نهادها هستیم.

عزت الله صفار در ادامه جلسه با اشاره به اینکه باید ضایعات فروشی، نخاله فروشی، اوراق فروشی ها در خمینی شهر جمع آوری شود، گفت: آسیب های اجتماعی فراوانی مثل سرقت، مواد مخدر و… به دلیل شکل گیری این مشاغل در برخی محلات به وجود می آید که حتی برخی مجوز فعالیت ندارند یا سرریز شهرهای همجوار به این شهرستان است و باید مجوز جدیدی برای چنین مشاغلی صادر نشود.

معاون خدمات شهری شهرداری خمینی شهر افزود: ساختمان های نیمه کاره در برخی محلات شهرستان وجود دارد که محلی برای اسکان معتادان و کارتن خواب ها شده که با هماهنگی مراجع قضایی و بازدیدهای کارشناسی شده دستور تخریب این ساختمان ها و جمع آوری افراد صادر شده است.

انتهای پیام/