صاحب نیوز

30558_611

افزایش قابل‌توجه جرایم اینترنتی در سطح اصفهان؛

کلاهبرداری یک میلیاردی از طریق سایت کمک به کودکان بهشت/ با شماره بانکی غلط، درگاه‌های جعلی را بشناسید

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان گفت: جرائم اینترنتی به‌ویژه در سطح استان داشته‌است که پلیس فتا با رصدهای متعدد در این زمینه فعال‌تر شده است.

کدخبر: 930888
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ @ ۰۹:۴۳


سردار مهدی معصوم بیگی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره به افزایش جرائم فضای سایبر و مجازی نسبت به گذشته، اظهار کرد: مردم باید این فضا را بشناسند و فرصت ارتکاب جرم به مجرم را ندهند؛ به‌عنوان نمونه اخیرا سایت جعلی برای کمک به کودکان بهشت طرحی کرده بودند که مردم خیرخواه از طریق این سایت اطلاعات بانکی خود را وارد کرده بودند که مبلغی را به‌حساب خیریه واریز کنند.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان گفت: مردم غافل از اینکه این سایت جعلی است، بیش از یک میلیارد تومان از حساب‌های بانکی مردم برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز انجام‌شده بود.

وی بابیان اینکه شهروندان باید درگاه‌های بانک جعلی و واقعی را بشناسند، تصریح کرد: بر روی نوار درگاه‌های بانک است حتماً باید PSP ثبت‌شده باشد و مطمئن شوند این درگاه واقعی است، تهیه یک عابر برای خریدهای اینترنتی با موجودی کم و یک کارت‌بانکی برای پشتیبانی که با این کار جلوی تعداد زیادی از برداشت‌های غیرمجاز گرفته و جرائم اینترنتی گرفته می‌شود.

سردار معصوم بیگی ادامه داد: درگاه‌های بانکی که جعلی است هر شماره کارتی که به آن دهید دریافت می‌کند و این کار به دلیل متصل نبود این درگاه‌ها به بانک‌ها است، می‌توان از این راه استفاده کرد، شماره غلط دهید و از اصلی بودن درگاه مطمئن شوید.

وی تصریح کرد: پلیس فتا که بسیار هم توانمند است این بخش را رصد می‌کند که کشفیات بسیار خوبی هم داشته است اما باید خود مردم مراقب باشند و سطح هوشیاری و مراقبت را افزایش دهند.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: افزایش قابل‌توجهی در جرائم اینترنتی به‌ویژه در حوزه برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز در سطح استان داشته‌ایم.

انتهای پیام/