صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » مرحوم حجت الاسلام مظاهری در طول زندگی با خدا مانوس بود

آیت الله مهدوی:

مرحوم حجت الاسلام مظاهری در طول زندگی با خدا مانوس بود

عضو خبرگان رهبری گفت: شایسته است انسان بی‌آنکه به حالت اضطرار بیفتد، فکرش همواره با خدا و امام‌زمانش مأنوس باشد و لحظه‌ای از اربابش جدا نشود و مرحوم حجت الاسلام مظاهری از طریق همین دعاها و نیایش ها همواره با خدا مانوس بود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛آیت الله سید ابوالحسن مهدوی شامگاه پنج شنبه در اولین سالگرد ارتحال حجت الاسلام و المسلمین شیخ مهدی مظاهری در گلستان شهدای اصفهان اظهار کرد: وقتی انسانِ غافل در تنگنا قرار می‌گیرد، خدا را می‌بیند و می‌یابد.

وی بیان کرد: این بیداریِ موقت، خوب است؛ ولی خوب‌تر آن است که حالت بیداری و خواست خالصانه از خالق بی‌همتا، در همه‌ی حالت‌ها و زمان‌ها برای انسان وجود داشته باشد.

آیت الله مهدوی گفت: البته فراموش نکنیم که خالصانه صدازدن و مناجات‌کردن، حتی اگر در حالت غیر اضطرار باشد، باز هم موجب استجابت از طرف اوست.

وی افزود: بیشترِ مردم، وقتی پزشکان جوابشان می‌کنند، دست‌وپایشان را گم می‌کنند و از همه‌جا ناامید می‌شوند، اینجاست که می‌بینیم ارتباطشان را با خدا و اهل‌بیت«ع» قوی می‌کنند؛ شب‌ها، در پیشگاه خدا، به عبادت برمی‌خیزند؛ چهل روز، به مسجد مقدس جمکران می‌روند؛ به داد فقرا می‌رسند؛ تسبیح و کتاب دعا از دستشان نمی‌افتد؛ خود را به نذر و عهد می‌بندند.

استاد حوزه خاطرنشان کرد: این همه برای این است که شاید، راهی به‌سوی شفا بیابند، اما همین اشخاص، وقتی بتوانند بیماری خود را به‌واسطه‌ی پزشکی معالجه کنند، نه خدا را صدا می‌زنند و نه خود را در راه عبادت به زحمت می‌اندازند و چه‌بسا برخی از واجباتشان نیز بر زمین بماند.

وی تاکید کرد: شایسته است انسان بی‌آنکه به حالت اضطرار بیفتد، فکرش همواره با خدا و امام‌زمانش مأنوس باشد و لحظه‌ای از اربابش جدا نشود، شایسته نیست انسان فقط وقتی دستش از اسباب ظاهری کوتاه شد، تازه به یاد خدا بیفتد.

عضو خبرگان رهبری ابراز کرد: کسی که با خدا هست خشنود هم هست و مرحوم حجت الاسلام  شیخ مهدی مظاهری چنین بود به نحوی که در نیایش ها و زمزمه های سحرگاهی انس با خدا داشت، مرحوم حجت الاسلام شیخ مهدی مظاهری شخصیتی که ده ها سال زمزمه نیایش ودعای آن مرحوم به تعبیر  رهبر معظم انقلاب (در پیامشان برای ارتحال آن عالم) از یادگاری های معنوی اصفهان است وامید هست که ماندگار شود.

وی متذکر شد: در روایات متعدد به ما توصیه شده است که هرگزدل به دنیا نبدیم چرا که اگر وابسته به دنیا  شدیم و دل در گرو دنیا پیدا کردیم قطعا بنده دنیا شده و از خداوند جدا می شویم، اما این بدان معنی نیست که از دنیا بهره نبریم و یا برای زندگی در دنیا تلاش متعارف نکنیم.

آیت الله مهدوی با بیان اینکه نباید دل به دنیا بست لذا مومن برای انجام این توصیه می تواند دو راهکار انجام دهد، نخست اینکه دید و نگاهش به دنیا کوچک باشد و نعمت های دنیایی را در مقابل نعمت های اخرتی همواره کوچک بداند

وی افزود: دومین راهکار این است که مومن همواره بر امر فنا پذیر بودن دنیاو لذایذش تاکید و توجه  داشته باشد و بداند که نعمت های دنیایی همواره فناپذیر و در آخرت بقا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!