صاحب نیوز

عراق (3)

تحولات جهان اسلام؛

آغاز عملیات گسترده رزمندگان عراقی برای پاک‌سازی استان دیاله از تروریست‌های داعش+ نقشه میدانی

رزمندگان عراقی عملیات گسترده و وسیعی را برای کشف عناصر مخفی داعش در استان دیاله آغاز کردند.

کدخبر: 930923
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ @ ۱۲:۱۵


به گزارش صاحب نیوز؛هم‌زمان با عملیات امن سازی مناطق مختلف استان‌های «صلاح‌الدین، کرکوک، نینوا و الانبار» از شرق استان دیاله خبر می‌رسد، نیروهای نفوذی عراقی توانستند تعدادی از عناصر مخفی داعش را در محور شرقی استان شناسایی کنند.

سپس رزمندگان تیپ 20 بسیج مردمی و تیپ مرزبانان ارتش عراق عملیات گسترده وسیعی را در حدفاصل «مندلی_نفت خانه» واقع در شرق استان آغاز کردند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، عملیات رزمندگان شامل دره‌ها، روستاها و امن سازی جاده‌های بین مندلی تا نفت خانه است.

به گفته منابع میدانی، رزمندگان در این محور باید مقرهای مخفی، تونل‌های حفرشده، انبارهای سلاح و تروریست‌های مخفی داعش را شناسایی کنند تا بتوانند امنیت را به شرق استان بازگردانند.

استان دیاله در شرق عراق واقع‌شده و هم‌مرز با ایران است؛ بخش‌هایی از شمال و شرق استان شامل مناطق «خانقین، جلولاء، السعدیه، مقدادیه، یعقوبه و…» آلوده به تروریست‌های داعش است.

تحولات میدانی استان نینوا

گروه مهندسی وابسته به تیپ 29 بسیج مردمی عراق در ادامه عملیات پاک‌سازی منطقه «القیروان» واقع در حومه غربی شهر موصل در شمال استان نینوا توانستند تعدادی تله انفجاری و بمب را شناسایی و منهدم کنند.

بر اساس اعلام رسانه‌های عراقی، رزمندگان عراقی تلاش می‌کنند با امن سازی منطقه القیروان و اطراف آن، آرامش را به منطقه بازگردانند.

عملیات رزمندگان عراقی در مناطق کشاورزی و جاده‌های اطراف به‌منظور امن سازی منطقه برای بازگشت کشاورزان همچنان ادامه دارد.

شماری از ساکنان منطقه در اثر آلوده بودن منطقه به تله‌های انفجاری جان خود را ازدست‌داده‌اند و همین امر منجر به ناامنی منطقه شده است.

منطقه راهبردی القیروان دروازه غربی شهر موصل محسوب می‌شود و مناطق مرزی کشور سوریه را به موصل متصل می‌کند.

بخش‌هایی از مناطق شمالی، مرکزی و جنوبی استان نینوا ازجمله «موصل، الحضر، القیروان، تلعفر و …» آلوده به تروریست‌های مخفی داعش است.

انتهای پیام/ الحشد نت