صفحه اصلی » سیاسی » دولت بازار را به حال خود رها کرده است/ منتظر نتایج عملی طرح ساماندهی زاینده رود هستیم

امام جمعه اصفهان:

دولت بازار را به حال خود رها کرده است/ منتظر نتایج عملی طرح ساماندهی زاینده رود هستیم

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه دولت بازار را به حال خود رها کرده است، گفت: باید قیمت کالاهای اساسی که مردم نیاز دارند اعلام شده و مشخص شود کدام اجناس با ارز دولتی وارد می شود؛ عده ای کالاها را به چند برابر قیمت می فروشند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نمازجمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: تقوای الهی بدون ورع و دوری از گناه هیچ فایده ای ندارد اما باید بدانیم که خداوند شیطان را برای امتحان انسان قرارداده است اما به خاطر لطفی که دارد از انسان های مومن حمایت می کند.

وی ادامه داد: اگر فضل و رحمت خداوند با انسان ها نبود کمتر فردی پیدا می شد که فریب شیطان را نخورد.

امام جمعه اصفهان عنوان کرد: خداوند به وسیله انبیا و اولیا به انسان گوشزد کرده که شیطان دشمن آدمی است و همین دشمن شناسی باعث می شود که آدمی برخورد بهتری در شرایط مختلف داشته باشد البته شیطان یک دسمن مخفی است که انسان او را نمی بیند و همین امر مسأله را پیچیده می کند چون دائماً با انسان می جنگد.

وی افزود: سیطان قدم به قدم انسان را گمراه می کند و در اولین قدم فرد را دچار سستی در نماز خواندن می کند و همین عامل باعث می شود که آدمی از خداوند دور شود و کار به جایی می رسد که قیامت را تکذیب می کند.

آیت الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه بارها در آیات متعدد تاکید شده که فریب شیطان را نخورید، تصریح کرد: یکی از راه های نفود شیطان شرب خمر و قمار بازی است که به وسیله آن می خواهد بین انسان ها جدایی بیاندازد چون عقل و فهم از این طریق از آدمی گرفته می شود.

وی اضافه کرد: شیطان انسان را می ترساند که در مقابل دشمن بیایستید بنابراین کسی که در راه شیطان قدم برداشت همراه او خواهد بود.

امام جمعه اصفهان گفت: امروزه هم منافقین، مردم کشور ما را می ترسانند از اینکه فکر می کنید تنها آمریکا دشمن شماست بلکه دشمن های زیادی دارید که درمقابل آنها نمی توانید  مقاومت کنید در حالی که منافقان از اولیا شیطان هستند که می خواهند از کفار بترسید.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه شیطان بر مومنان نمی تواند مسلط شود، افزود: اگر انسانی ضعیف الایمان باشد او را به بدترین شرایط مبتلا می کند.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به روز میلاد حضرت زینب (س)، گفت: این روز به عنوان روز پرستار نیز نامگذاری شده است البته نه فقط به خاطر پرستاری آن حضرت از امام سجاد بلکه حضرت زینب پرستار مادر خود حضرت فاطمه(س) و پدر خود حضرت علی(ع) و برادرش حضرت امام حسن مجتبی به هنگام شهادتشان هم بود.

وی اضافه کرد: حضرت زینب (س) از فرزندان امام حسین (ع) بعد از واقعه عاشورا پرستاری می کرد اما دولتمردان باید از پرستاران جمهوری اسلامی که همچون فرشته بر گرد بیماران می گردند بیشتر توجه کند و حقوق آنها را مورد توجه قرار دهند.

امام جمعه اصفهان عنوان کرد:24 دی ماه سالروز انتخاب آیت الله خامنه ای به امامت جمعه تهران است که به حق انسان دلسوز و فداکاری برای نظام جمهوری اسلامی است.

وی به فرارشاه در 26 دی ماه 57 اشاره کرد: در این روز کشور ما از دست دشمنان اسلام نجات پیدا کرد و در مسیر درست قرار گرفت ابه لطف خداوند متعال این حکومت به دست امام زمان (عج) برسد.

آیت الله طباطبایی نژاد ضمن گرامیداشت شهادت فدائیان اسلام تصریح کرد: امیدواریم با شهدای انقلاب اسلامی محشور شویم.

وی با بیان اینکه دولت بازار را به حال خود رها کرده است، افزود: باید قیمت کالاهای اساسی که مردم نیاز دارند اعلام شده  و مشخص شود کدام اجناس با ارز دولتی وارد می شود البته ما نمی خواهیم بازرسی های گسترده صورت بگیرد اما عده ای آب به آسیاب دشمن می ریزد و کالاها را به چند برابر قیمت می فروشند.

امام جمعه اصفهان یادآور شد: امسال نیز چهلمین سال پیروزی انقلاب را گرامی می داریم اما بنا نیست جشن بگیریم چون در این ایام در عزاداری فاطمیه قرار گرفته اما باید جوانان را در زمینه پیشرفت های این نظام روشن کنیم.

وی ادامه داد: غربی ها اعلام کرده اند که ایران 11 برابر میانگین در این چهل سال پیشرفت علمی داسته است.

آیت الله طباطبایی نژاد تاکید کرد: مردم ما بیدار هستند بنابراین هیچ کدام از مردم ما نباید در برابر سختی ها سست شوند و مثل براده های آهن به هم بچسبند.

وی خاطر نشان کرد: طرح ساماندهی زاینده رود در دولت به تصویب رسیده است نامه تشکر آمیزی هم استاندار برای دولت ارسال کرده است اما ما چون دیرباوریم منتظر می مانیم تا ببینم در عمل چه اتفاقات مثبتی خواهد افتاد آنگاه تشکر خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!