صاحب نیوز

82425142-71404514

امام جمعه فولادشهر مطرح کرد؛

توان موشکی یادگار شهید تهرانی مقدم است نه شخص دیگری!/ آقای روحانی به جای فریب، پاسخگو مردم باشید

امام جمعه فولادشهر گفت: آقای روحانی شما دستاورد و ثمره خون شهید طهرانی مقدم پدر موشکی ایران را مصادره به مطلوب می کنید، بهتر است به جای این بازی های فریبنده سیاسی، به این سوال پاسخ دهید که وعده هایی که به این ملت دادید چه شد؟

کدخبر: 930952
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ @ ۱۵:۰۷


به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام مسعود سرافراز ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه فولادشهر اظهار کرد: یکی از چیزهایی که انسان را کوچک می­کند این است که عجز و ایراد خود را به دیگران بگوید.

وی با بیان اینکه انسان اجازه ندارد گناهانش را به مردم بگوید، بلکه بین خودش و خداست، خاطرنشان کرد: یکی از افرادی که عجزش را با اولیا خدا مطرح کرد و خداوند به بهترین صورت قبول کرد جناب جون، غلام اباعبدالله(ع)بود.

امام جمعه فولادشهر افزود: می گویند روز عاشورا وقتی اصحاب رفتند و شهید شدند، جون دید که همه رفته اند و نوبت به او نرسیده است آمد خدمت امام حسین (ع) و عرضه داشت اجازه می دهید میدان بروم، حضرت به او فرمودند، تو برو! تو مرخصی! تو در راحتی ها با ما بودی، خودت را به این بلاهای ما مبتلا نکن، جون دیگر تحمل نیاورد و خود را به روی پاهای حسین (ع) انداخت و گفت درست است که من بدبو هستم، دارای شخصیت خانوادگی نیستم، رویم سیاه است، این ها همه درست است، اما بیا بر من منّت بگذار، اجازه بده من خوشبو و رو سفید شوم.

وی تشریح کرد: امام حسین (ع) به او اجازه داد و جون به میدان رفت و جنگید تا به روی زمین افتاد، طولی نکشید که دید سرش را یکی دارد از روی زمین بلند می کند، ابی عبدالله سرِ جون را بر دامان خود گرفت و برایش این دعا را خواند: «اللَّهُمَّ بَیِّضْ وَجْهَهُ وَ طَیِّبْ رِیحَه و …» خداوندا! روسفیدش کن و بدنش را خوشبو کن و اینگونه بود که مردم در بیستم محرم دیدند از صحرای کربلا نوری به آسمان بالا می رود، هر چه جلوتر می رفتند بوی بهتری به مشامشان می رسید، به محل رفتند و دیدند بدن مطهر جون است که بعد از ده روز، هم نورانی است و هم بوی خوبی پیدا کرده است و این چنین پاداشی ثمره اعلام عجز به خدا و عجز به ولی خداست.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با توجه به درپیش بودن جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: قرار است به زودى و مقارن با ایام ۴۰ سالگى انقلاب اسلامى سه ماهواره جدید ایرانى به فضاپرتاب شوند البته این رویداد، پیشاپیش موجب عصبانیت شدید آمریکایى‏ ها شده به طوری که وزیر امور خارجه آمریکا به این قضیه واکنش نشان داد و ایران را تهدید کرد و مدعى‏ شد این اقدام نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شوراى امنیت سازمان ملل است.

وی با اشاره به اظهارات اخیر روحانی در مراسم سالگرد هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: ایشان عنوان کرد که طراحی و ساخت موشک مال آقای هاشمی بود، اگر ما امروز قدرت دفاعی و فناوری نوین داریم از یادگارهای هاشمی است که در جواب به این اظهارات باید عرض کنیم که ظاهرا آقای روحانی به خاطر ندارد که آقای هاشمی رفسنجانی آرزو داشت که روحانی در دولت دوم خود قوای نظامی کشور را تعطیل کند.

امام جمعه فولادشهر با بیان اینکه دنیای فردای هاشمی دنیای گفتمان بود نه موشک، تصریح کرد: آقای روحانی ظاهرا فراموش کرده است که صاحب توییت معروف «دنیای فردا دنیای گفتمان است نه دنیای موشک» کسی جز آقای هاشمی نبوده است و حتما به یاد ندارد که این موضع غلط با واکنش قاطع رهبر معظم  انقلاب روبه رو شد که فرمودند، اگر این حرف از روی ناآگاهی گفته شده باشد یک مسئله است اما اگر از روی آگاهی باشد خیانت است.

وی خاطرنشان کرد: البته خدا را شکر که طبق قانون اساسی، مدیریت و فرماندهی نیروهای مسلح و قوای نظامی کشور در اختیار ولی فقیه است و گرنه همانطور که قلب رآکتورهای اتمی را بتن ریزی و تاسیسات هسته ای را پلمپ کردند این بخش را هم به یک دکور بی خاصیت تبدیل می کردند.

خطیب نماز جمعه فولادشهر با تاکید براینکه آقای روحانی مردم فراموش نمی کنند که گفتید با برجام هم چرخ سانتریفیوژها می چرخد هم چرخ زندگی مردم و هم مشکل آب شرب ملت هم حل خواهد شد، یادآور شد: فراموش نمی کنیم پخش زنده صحبت های دیپلمات سابق ایران را که گفت به مرحوم هاشمی گفتم این مسیر برجام ما را به هچل می اندازد  ولی او گفت “جان کری” قول داده کارها را درست کند، هرچه من گفتم ایشان مرتب گفت “جان کری” قول داده، خب نتیجه اعتماد به کدخدا و قول جان کری را امروز داریم می بینیم.

وی مصادره کردن دستاوردهای شهدایی نظیر تهرانی مقدم را کار ناثوابی دانست و یادآور شد: آقای روحانی شما دستاورد و ثمره خون شهید طهرانی مقدم پدر موشکی ایران را مصادره به مطلوب می کنید، جناب آقای روحانی شما بهتر است به جای این بازی های فریبنده سیاسی، به این سوال پاسخ دهید که وعده هایی که به این ملت دادید چه شد؟

انتهای پیام/