صفحه اصلی » حوزه و دانشگاه » مرحوم مظاهری عامل هدایت جمع کثیری به راه خدمت و راه دین/ آموزش اعتقادات در حین دعای ابوحمزه از ابتکارات آن عالم فقید بود

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان مطرح کرد؛

مرحوم مظاهری عامل هدایت جمع کثیری به راه خدمت و راه دین/ آموزش اعتقادات در حین دعای ابوحمزه از ابتکارات آن عالم فقید بود

امام جمعه اصفهان گفت: مرحوم حجت الاسلام شیخ مهدی مظاهری دلسوز راجع به هدایت مردم و آشنا کردن مردم با حضرت ولی عصر(عج) بود، آن مرحوم موجب هدایت جمع کثیری به راه خدمت و راه دین بود.

تاریخ انتشار: ۲۱:۳۹ - جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد عصر جمعه در مراسم اولین سالگرد ارتحال حجت الاسلام شیخ مهدی مظاهری  در خیمه گلستان شهدا اظهار کرد: یکی ازمهم ترین وظایف علما و روحانیون براساس روایات و احادیث هدایتگری مردم است.

وی با بیان اینکه علما برای مردم نقش هادی را برای رسیدن به مقصد صحیح ایفا می کنند، گفت: رسول مکرم اسلام در روایتی قریب به این مضمون می فرماید علما در روی زمین برای مردم همچون ستارگان آسمان هستند که موجب تشخیص راه صحیح برای آنها می شوند.

امام جمعه اصفهان با اشاره به مراسم های دعاخوانی  مرحوم حجت الاسلام شیخ مهدی مظاهری در شب ها  و روزهای جمعه و همچنین سحرگاه های ماه رمضان تصریح کرد: آن عالم جلیل القدر فقط یک دعاخوان نبود بلکه از این طریق جمع های کثیری از مردم را با دین و احکام اعتقادی  و توحیدی آشنا می ساخت.

وی افزود: مرحوم حجت الاسلام شیخ مهدی مظاهری در حقیقت یک خدمتگذار به دین و مردم بود، خدمات متعدد آن مرحوم در عرصه های کمک به مردم نیازمند، تاسیس مراکز قرآنی و دانشگاهی و راه اندازی خیریه های کمک به بیماران تاکید براین ادعا است.

نماینده ولی فقیه دراستان اصفهان ابراز کرد: مرحوم حجت الاسلام شیخ مهدی مظاهری یک عالم دینی ارزشمند و احیاگر امر اهل بیت(ع) بود، آن مرحوم هدایتگر مردم به دین و خدمت بود.

وی عنوان کرد: ابوحمزه ثمالی واقعا دعای با عظمتی است و مرحوم حجت الاسلام شیخ مهدی مظاهری با معنا کردن مفاهیم دعا احکام اعتقادی و توحیدی را در حین دعا خواندن به مردم آموزش می داد.

آیت الله طباطبایی نژاد در پایان اشاره ای به ولادت حضرت زینب کرد و گفت حضرت زینب از جمله افرادی است که دارای چندین مربی واستاد معصوم(ع) بود و لذا بانویی است که دشمنان درباره او مطالبی گفتند که  شگفتی است

وی اظهار داشت: کسانی که می خواهند مسیر حضرت زینب را طی کنند بدانند که یحیی مازنی می گوید بخدا با آنکه ما همسایه امیرالمومنین(ع) بودیم  صدای و چهره حضرت زینب را در این سال ها ندیدم  و می دانستم وقتی برای زیارت پیامبر می رفت شبانه در معیت برادران می رفتند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!