صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » پنجاه و دومین شماره از فصلنامه «اخلاق» منتشر شد

پنجاه و دومین شماره از فصلنامه «اخلاق» منتشر شد

معاون پژوهش و رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان درباره شماره اخیر فصلنامه اخلاق گفت: شماره 52 این فصلنامه اخلاق چاپ و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول احمدیان با بیان این که فصلنامه «اخلاق» دارای رتبه علمی ترویجی است، اظهار کرد: این فصلنامه توسط پژوهشکده الهیّات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان آماده و چاپ می‌شود.

حجت الاسلام احمدیان هدف از انتشار فصلنامه اخلاق را تولید و توسعه دانش در گستره اخلاق و خانواده و ارایه و نقد مطالعات نظام مند اخلاق پژوهان حوزه و دانشگاه بیان کرد و گفت: همه توان نیروهای فکری و عملی این فصلنامه، توسعه روش شناسی اخلاق متناسب با نیازهای پژوهشی جهان معاصر، احیاء تراث در زمینه اخلاق و طرح اخلاق کاربردی خواهد بود.

وی با بیان این که هفت مقاله در این شماره به چاپ رسیده است، اظهار کرد: «شاخصه های ارزیابی خردورزی همسر در سیمای ملکه سبا»، »بررسی وظایف زوجین قبل و بعد از ازدواج با رویگرد اخلاقی فقهی»، «عدالت مداری در تعدّد زوجات از منظر متون اسلامی» و «کتمان ممدوح و مذموم» برخی از عناوین مقاله های چاپ شده در این شماره از فصلنامه می باشند.

رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با دعوت از استادان، محققان و دانش پژوهان حوزه و دانشگاه و مؤسسات و مراکز وابسته برای ارسال مقالات پژوهشی در موضوعات اخلاق و دین و موضوعات مرتبط، فصلنامه را در تحقق به اهداف خود یاری رسانند.

وی رویکرد فصلنامه را ناظر به مباحث اخلاق کاربردی  با تاکید به مباحث خانواده دانست و اذعان داشت: مقاله ارسالی باید پژوهشی، گویای نوآوری در مسائل اخلاق و حوزه های مرتبط به ویژه اخلاق اجتماعی باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد