صفحه اصلی » سیاسی » از وعده افتتاح تا امیدواری برای بهره‌برداری از قطار سریع‌السیر اصفهان-تهران/ استاندار اصفهان جواب ضدانقلاب را داد

در اولین نشست خبری استاندار اصفهان صورت گرفت:

از وعده افتتاح تا امیدواری برای بهره‌برداری از قطار سریع‌السیر اصفهان-تهران/ استاندار اصفهان جواب ضدانقلاب را داد

اختصاص اعتبار ۱۳٫۶ میلیارد یوانی برای قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران، ایجاد هزار و ۷۰۰ شغل با افتتاح ایر لاین اختصاصی اصفهان، اظهارنظر پیرامون عضو پرحاشیه شورای شهر و عدم اختصاص تسهیلات مناسب در استان توسط بانک‌ها ازجمله مسائل مطرح‌شده در اولین نشست خبری رضایی استاندار جدید اصفهان بود.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۵ - شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس رضایی پیش از ظهر امروز در اولین نشست خبری خود بابیان اینکه اختلافی با دیگر استان‌ها نداشته‌ایم و هدف همه ما خدمت به مردم است، اظهار کرد: نباید با حل مشکل استانی برای دیگر استان هم مشکل ایجاد شود، ما هدفی جز خدمت به مردم نداریم.

استاندار استان اصفهان با اشاره به سؤال متعدد رسانه‌ها از آب، گفت: من هیچ جایی نگفتم این طرح هفت‌گانه آب استاندار سابق کارشناسی نیست، گفتم این طرح‌ها را کارشناسی خواهیم کرد.

وی افزود: وضعیت، شرایط جامعه و کشور و اگر ازنظر قانونی مشکلی نداشته باشد، دلیلی ندارد که این طرح‌ها را انجام ندهیم و طرحی را از اول ایجاد کنیم.

رضایی بابیان اینکه وظیفه‌دارم از خدمات استاندار سابق اصفهان تشکر کنم، تصریح کرد‌: از ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار صنایع برای خرید آب حدود ۹۰ میلیارد وصول‌شده است که از این اعتبار وصول‌شده حدود ۷۵ میلیارد تومان بابت حقابه به کشاورزان پرداخت‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: حدود پنج میلیارد برای مسئله بذر اختصاص‌یافته و حدود ۱۰ میلیارد در حساب صندوق توسعه کشاورزی مانده است.

استاندار اصفهان افزود: سازمان آب منطقه‌ای مدعی است مبلغی حدود ۱۸ میلیارد تومان و شاید امروز ۳۸ میلیارد صنایع بابت سرمایه‌گذاری برای تونل سوم پرداخت می‌کردند که تاکنون پرداخت‌نشده است و از ۱۱ صنعتی که باید سهم خود را پرداخت می‌کردند، یکی یا دو صنعت بیشتر می تواند پرداخت ندارند.

وی اضافه کرد: ما با توجه به شرایط اقتصادی نمی‌توانیم به صنایع استان فشار بیاوریم که با فشار مشکلات کارگری، خرید کالا و تولید مواجهه می‌شوند.

تحقق ۴۵۰ میلیارد تومان با شرایط کشور با معضلات خاص روبه‌رو می‌شود

رضایی تأکید کرد: تحقق این ۴۵۰ میلیارد تومان در شرایط اقتصادی کشور ممکن است صنایع با معضلات خاص خود روبه‌رو شود.

وی بابیان اینکه بنده هم چهره‌ای ورزشی هستم و بدمینتون بازی می‌کنم و شاید بیشتر از آقای مهر علیزاده ورزش می‌کنم، گفت: برنامه‌های بنده توسعه ورزش همگانی، توسعه برای سلامت، بهداشت و درمان کشور وضعیت خوبی خصوصاً در بحث اعتبار ندارد.

استاندار اصفهان ادامه داد: تعداد زیادی از بیمارستان‌ها به دلیل اجرای طرح نظام سلامت دچار مشکلاتی در پرداخت‌های خود شده‌اند، وظیفه استانداری اجرا نیست بلکه نظارت و هماهنگی در بخش‌های مختلف است که این مشکل بیمارستان‌ها را شخصاً خدمت شریعتمداری منعکس کردم که امیدواریم جواب را در آینده نزدیک بدهند.

وی با اشاره به جاری شدن آب در رودخانه زاینده‌رود در اول بهمن‌ماه افزود: سال آبی بدی نداشتیم، کمیته هماهنگی حوزه آبریز زاینده‌رود قول شفاهی دادند با پذیر حداکثر ریسک برای جاری شدن آب در زاینده‌رود را داده‌اند که تصمیم‌گیری نهایی بر عهده این کمیسیون است که تاکنون اظهارنظری نشده است و مشخص نیست که چه زمانی از بهمن‌ماه آب در زاینده‌رود جاری شود

آرزوی همه اصفهانی‌ها جاری شدن آب در زاینده‌رود

رضایی ادامه داد: آرزوی همه اصفهانی‌ها جاری شدن آب در زاینده‌رود است.

وی بیان کرد: اجرای سیاست‌های مقام معظم رهبری، دولت تدبیر و امید و سیاست‌های کلان وزارت کشور با هماهنگی با کلیه افراد و تشکل‌های خدمتگزار مردم و ظرفیت‌های مردمی است.

استاندار اصفهان تأکید بر اینکه ۱۵۵ میلیون مترمکعب آب در حال حاضر پشت سد زاینده‌رود وجود دارد، تصریح کرد: سال گذشته میانگین بارش ۱۳۸ میلیون مترمکعب بوده است.

وی بابیان اینکه مردم اصفهان ۲۳ هزار شهید تقدیم انقلاب کردند و جنگ را اداره کردند و بچه‌های اصفهانی در لشکرهای مختلف همیشه حماسه آفریند، گفت: قلب اصفهان نیاز به جراحی ندارد و نیاز به نشاط و امید دارد که این امید دهی وظیفه همه ما است.

رضایی با تأکید بر اینکه مصوبه هیئت‌وزیران یکی از بهترین روش‌های برای احیای رودخانه زاینده‌رود و ساماندهی کارون بزرگ است، خاطرنشان کرد: تعامل، همکاری، پیگیری با استان‌های هم‌جوار را در دستور کار داده‌ایم و از همه ظرفیت‌ها باید استفاده کرد تا بتوان مشکل آب را حل کنیم.

وی گفت: خشک شدن زاینده‌رود برای مسئولان اصفهان ننگ است اما کدام عقل سالمی می‌گویند که چند روزی آب در زاینده‌رود باشد و در تابستان با نبود آب مواجهه شویم.

رضایی با اشاره به استفاده از همه ظرفیت‌های جدای از تفکرات سیاسی، فرهنگی برای حل مشکلات آب، تصریح کرد: اولویت اصلی اصفهان آب شرب است، پیمانکار پروژه تونل سوم کوهرنگ اعلام کرده که سال ۹۹ این پروژه به اتمام می‌رسد اما بنده خوش‌بین نیستم.

اختصاص اعتباری ۱۳٫۶ میلیارد یوان برای قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران

وی اظهار کرد: چندین طرح از قبل برای توسعه اصفهان ایجاد شده که باید قدر گذشتگان را بدانیم، یکی از آن قطار سریع‌السیر اصفهان- تهران بوده است که اعتباری بالغ‌بر ۱۳٫۶ میلیارد یوان به این پروژه اختصاص داده‌شده و منابع آن تأمین‌شده و در اختیار وزارت مسکن شهرسازی و سازمان قطار شهری قرارگرفته است.

استاندار اصفهان بابیان اینکه طبق قولی که به ما دادند سال ۹۹ شاهد راه‌اندازی قطار تندرو تهران-اصفهان باشیم، افزود: ما پیگیر این پروژه هستیم اما اگر به دلیل تحریم‌ها و عدم اختصاص اعتبار مشکلی ایجاد نشود؛ نگویید رضایی استاندار قول راه‌اندازی در ۹۹ را داده است.

ایجاد ایر لاین اختصاصی اصفهان هزار و ۷۰۰ شغل ایجاد می‌کند

وی اضافه کرد: به دنبال ایجاد ایر لاینی با بیس اصفهان هستیم که به این کار حدود هزار و ۷۰۰ شغل ایجاد می‌کند.

اظهارنظر استاندار پیرامون عضو پرحاشیه شورای شهر

رضایی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران پیرامون چرایی عدم تشکیل هیئت حل اختلاف استانداری در رابطه سفر خارجی یکی از اعضای شورای شهر اصفهان، گفت: ما در حال تغییر و تحول هستیم و اگر فردی تخلف کرده باشد و طبق قوانین و موازین قانونی برخورد می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه نگاه جاری شدن آب در زاینده‌رود سیاسی نیست، تصریح کرد: نمایندگان صنف کشاورزی در جلسه سازگاری با کمک آبی خواستار جاری شدن آب در زاینده‌رود بودند و البته بازگشایی آب به زاینده‌رود باعث شادی و نشاط در جامعه می‌شود.

حق امنیت مردم بر هر چیزی ارجحیت دارد

استاندار اصفهان اظهار کرد: تجمعات قوانین خاص خود را دارد که باید این مجوزها را از فرمانداری اخذ کنند و طبق قانون با تجمعاتی که مجوز دارند نمی‌توانیم برخورد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با تجمعی که نه از طرف کشاورزان و یا معلمان درخواست نمی‌شود و گروه‌های معاند و رسانه‌های ضدانقلابی برای آن فراخوان می‌دهندتا آب را گل‌آلود کنند و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران را زیر سؤال ببرند، قطعاً برخورد می‌کنیم.

رضایی بابیان اینکه نظام و نیروی انتظامی ضعیف نیست، اما اگر تجمعات با در چارچوب قوانین باشد نیروی انتظامی و ما هم کمک می‌کنیم، گفت: آنجایی که فراخوان توسط دشمنان انجام می‌شود برخورد می‌کنیم و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را به‌هیچ‌عنوان زیر سؤال نخواهیم برد.

وی افزود: حق امنیت مردم بر هر چیزی ارجحیت دارد و برای حل مسئله آب همه مسئولان استان باهم هماهنگ هستند.

متأسفانه باور به جنگ اقتصادی نداریم

استاندار اصفهان تأکید کرد: فردی در شرایط سخت اقتصادی امروز یک شغل خلق کند قهرمان واقعی است، باید باور داشته باشیم که استکبار جهانی با تمام توان به جنگ ایران آمده است و این جنگ را متأسفانه باور نکرده‌ایم.

وی بابیان اینکه مسئولان باید برای جلوگیری از تعطیل شدن واحدهای در حال کار تلاش کنند، افزود: بررسی موانع تولید دومین کار در این زمینه است، متأسفانه اصطلاحی وجود دارد که قانون ۱۲۰ درصد در برخی از ادارات کل اصفهان رعایت می‌ شود و کمیته بررسی موانع تولید را برای حل این مشکلات تشکیل دادیم.

رضایی گفت: بانک‌ها تسهیلاتی خوبی برای استان ارائه نمی‌کنند، طبق صحبت‌های مدیرکل مسکن روستایی، مسکن روستایی در دیگر روستاهای کشور تا ۶۵ درصد رشد داشته و این در حالی است که روستاهای اصفهان ۲۵ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: سرمایه‌ها را باید جذب کنیم، دولت خود را کوچک کند و امکاناتی که می‌تواند در چارچوب قانون واگذار کند به بخش خصوصی واگذارد کند؛ فعالیت‌های عمرانی انجام شود و تولید و اشتغال انجام می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!