صفحه اصلی » سیاسی » شکست طرح آمریکایی ها در به صفر رساندن صادرات نفتی ایران/ نظام اسلامی در آستانه چهل سالگی نمرات قابل قبولی کسب کرده است

جهانگیری:

شکست طرح آمریکایی ها در به صفر رساندن صادرات نفتی ایران/ نظام اسلامی در آستانه چهل سالگی نمرات قابل قبولی کسب کرده است

معاون اول رئیس جمهور به دشمنی های آمریکا با ایران اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها گمان می کنند با تنگ شدن عرصه؛ اقتصاد ما از هم می پاشد؛ به دنبال صفر کردن صادرات نفتی ما بودند، نتوانستند؛ آمریکایی‌ها گرفتار شدند که با ایران باید چه کنند!

تاریخ انتشار: ۱۶:۵۲ - یکشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ اسحاق جهانگیری ظهر امروز در حاشیه سفر به شهر کاشان وافتتاح چند پروژه در این منطقه، اظهار کرد: یکی از بهترین ردوران خدمتی خود را در شهر کاشان گذراندم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه کشور در مسیر توسعه قرار دارد، عنوان رد: اقدامات مثبت و خبی در کشور در حال انجام است و این روند امیدوارکننده است.

وی با بیان اینکه البته این صحبت ها به معنای نبود مشکلات در کشور نیست، خاطرنشان کرد: از طریق سفر به نقاط مختلف کشور و دیدار با مدیران دولت در جریان مشکلات مناطق مختلف قرار می گیریم.

جهانگیری با انتقاد از برخی از سیاه نمایی ها، عنوان کرد: یکی از اقدامات آمریکا ناامید کردن مردم نسبت به آینده کشور است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه باید در کنار نکات منفی نکات مثبت را هم برای مردم بیان کرد، تصریح کرد: برخی از رسانه ها حرف های غیر واقعی منعکس می کنند.

وی با طرح این سوال که مردم وقتی بشنوند که سطوح مختلف را فساد گرفته و  کارهای کشور که پیش نمی‌رود چه فکری با خود می کنند، خاطرنشان کرد: نظام اسلامی با وجود دشمنی‌ها و مشکلاتی که برای ما ایجاد کردند در آستانه چهل سالگی نمرات قابل قبولی را به دست آورد.

جهانگیری با بیان اینکه البته باید با کشورهای اطراف و هم‌سطح خودمان مقایسه شویم، گفت: بعضاً ما را با کشورهای پیشرفته دنیا مقایسه می‌کنند که آن‌ها کجا هستند و ما کجا هستیم؛ ما یک کشور نفتی مانند کشورهای حاشیه خلیج‌فارس بوده‌ایم اما امروز توانمندی صنعتی ما فاصله معناداری با این کشورها گرفته است.

معاون اول رئیس جمهور به برخی از انتقادات به دولت انتقاد کرد و خاطرنشان کرد: برخی آمار واردات کشور را بررسی می کنند که برای مثال فلان شرکت خصوصی سنگ قبر یا دسته بیل وارد کرده و کشور توان تولید این محصولات را ندارد.

وی ادامه داد: حالا یک شرکت خصوصی چنین کاری کرده، این به مسئله ای برای سروصدا باید تبدیل شود؟

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ایان در مسیر صنعتی شدن قدم می گذارد، خاطرنشان کرد: هیچ طرح بزرگ صنعتی در کشور وجود ندارد که از ابتدای ساخت تا انتهای بهره برداری آن در کشور انجام نشود.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ایران در حال صنعتی شدن است افزود: در حال حاضر هیچ طرح بزرگ صنعتی نمی‌توان نام برد که از زمان طراحی تا ساخت و بهره‌برداری در داخل کشور انجام نشود، روزگاری در این کشور نیروگاه را می‌آوردند، نصب می‌کردند و می‌رفتند.

وی اضافه کرد: اما امروز به معنی واقعی کشور «نیروگاه‌ساز» شده‌ایم و در مناقصه‌های بین‌المللی ساخت نیروگاه شرکت می‌کنیم؛ تقریباً 100 درصد تجهیزات بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی که امروز افتتاح شده ایرانی است و امور طراحی نیز همه با تکیه بر توان داخل بوده است.

جهانگیری با اشاره به اجرای پروژه های ساخت کارخانه های فولاد و سیمان در سایر کشورهای جهان، خاطرنشان کرد: روزگاری برای ساخت سکوهای نفتی بالای 2 هزار تن محدودیت داشتیم اما امروز مسؤولان توتال در بازدید برای احداث سکوی 20 هزار تنی اعلام کردند اگر بدون مناقصه هم قصد واگذاری داشته باشیم باید بدهیم به ایران، مناقصه برگزار کردند و شرکت‌های ایرانی برنده شدند.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه به دشمنی های آمریکا با ایران اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها گمان می کنند با تنگ شدن عرصه؛ اقتصاد ما از هم می پاشد؛ به دنبال صفر کردن صادرات نفتی ما بودند، نتوانستند، به دنبال جلوگیری از واردات به کشور بودند، جلوی آن را هم نتوانستند بگیرند.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها گرفتار شدند که با ایران باید چه کنند، اذعان کرد: در هشت ماه گذشته با یک جنگ اقتصادی تمام عیار روبرو بوده ایم.

جهانگیری ادامه داد: هر نوع تحریمی که امکان داشت را آغاز کرده و شرکت ها برای عدم همکاری با ایران تهدید کردند اما امروز به یک همایش ضدایرانی رسیده اند.

وی ب اشاره به ضرورت مدیریت اقتصاد و زندگی مردم را مدیریت کرد، تصریح کرد: باید آمریکایی ها را با همدلی سر جایشان بنشانیم و این دوره سخت را بگذرانیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد