صفحه اصلی » استان » سمیرم » بهره برداری از دستگاه CT اسکن بیمارستان سمیرم در دهه فجر

نماینده سمیرم خبر داد؛

بهره برداری از دستگاه CT اسکن بیمارستان سمیرم در دهه فجر

نماینده مردم سمیرم گفت: با پیگیری و مکاتبه های متعدد انجام شده، دهه فجر امسال شاهد بهره برداری از دستگاه سی تی اسکن در محل بیمارستان سیدالشهدا(ع) سمیرم خواهیم بود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - دوشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ علی اصغر صبوحی عصر یکشنبه در بازدید مسوولان از بیمارستان سیدالشهدا(ع) سمیرم با تبریک روز پرستار، اظهار داشت: بیشتر این پرستاران در مرکز شهرستان و بیمارستان اصلی حضور دارند.
به گفته وی، اورژانس، خانه ها و مراکز بهداشت روستایی مستقر در چهار بخش مرکزی، وردشت، دناکوه و پادنا نیز از وجود پرستاران و خدمات شبانه روزی آنان بهره مند هستند.

صبوحی خاطر نشان کرد: پرستاران در دیگر کشوها، به ازای هر ساعت خدمت 15 تا 40 دلار حقوق دریافت می کنند اما این میزان در ایران یک تا 1.5 دلار به ازای هر ساعت اضافه کار است و بدین ترتیب شیوه پرداخت حقوق در کشور متناسب با حقوق پرستاری با پزشک در سایر کشورها نیست.

وی اظهار امیدواری کرد: با تدابیر دولت وضعیت حقوقی پرستاران نیز ارتقاء یابد و بهتر شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم در ادامه افزود: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، دانشگاه های علوم پزشکی و شبکه های بهداشت، تنها بخشی از تامین سلامت عمومی را که رقم 25 درصد است پوشش می دهند و 75 درصد باقی مانده بر عهده همه نهادها و سازمان های مرتبط با سلامت و امنیت غذایی مردم است.

وی با بیان اینکه رتبه بیمارستان سیدالشهدا (ع) این شهرستان در بین مراکز درمانی استانی، درجه 2 است تاکید کرد: بخش های تخصصی به امکانات بیشتری نیاز دارند که بخشی از آنها در دست تامین و اقدام است و تا دهه فجر نهایی می شود.

نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدارها خاطر نشان کرد: پرستاری شغل نیست بلکه زندگی کردن و همراهی همدلانه با بیماران است.

اصغر سلیمی که تا پیش از نمایندگی مجلس خود رییس بیمارستان سیدالشهدا(ع) بوده اظهار داشت: مردم قدردان پرستاران و کادر بهداشت و درمان هستند و روز پرستار بهانه ای برای تقدیر از این عزیزان زحمت کش است.

وی افزود: با پیگیری و مکاتبه های متعدد انجام شده، دهه فجر امسال شاهد بهره برداری از دستگاه سی تی اسکن در محل بیمارستان خواهیم بود.

بخش بهداشت و درمان سمیرم دارای 36 خانه بهداشت، 6 پایگاه سلامت روستایی، شش پایگاه اورژانس 115 و یک بیمارستان 86 تخت خوابی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد