صفحه اصلی » اجتماعی » ایران به مجهزترین آزمایشگاه پلیسی مجهز است/ تار مو و بزاق دهان مجرمان زیر ذره بین پلیس اصفهان

سردار معصوم بیگی:

ایران به مجهزترین آزمایشگاه پلیسی مجهز است/ تار مو و بزاق دهان مجرمان زیر ذره بین پلیس اصفهان

فرمانده انتظامی استان با اشاره به تحولات گسترده در رویکرد ها و ساختارهای پلیس نظام جمهوری اسلامی ایران طی 40 سال گذشته از ساخت مجهزترین آزمایشگاه های پلیسی و عدم وابستگی ناجا به خارج در تامین تجهیزات تخصصی خود خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - دوشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار مهدی معصوم بیگی در گفت و گو با خبرنگاران در تشریح تحولات نیروی انتظامی در 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: رویکردهای پلیس در رژیم گذشته صرفاً سلبی بود و بیشتر با قوه قهریه عمل می کرد اما بعد از پیروزی انقلاب در این حوزه تغییرات اساسی به وجود آمد و امروز رویکرد نیروی انتظامی، ایجابی، همراهی با مردم ، حل مشکل و حل مسئله است.

وی افزود: همچنین در رژیم طاغوت پلیس مامورِ معذور بود و خودش را بالاتر از مردم می دید در حالی که امروز نگاه پلیس به مردم نگاه خادم و مخدومی است و خودش را خدمتگزار مردم می داند و به این موضوع نیز افتخار می کند.

سردار معصوم بیگی، در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر نیروی انتظامی در طول 40 سال گذشته، از گسترش فرهنگ جهاد و شهادت به عنوان یکی از مهمترین تحولات پلیس پس از انقلاب یاد کرد و گفت: امروز جانفشانی برای امنیت مردم در بین نیروهای انتظامی به یک ارزش تبدیل شده و این نیروها جانشان را در طبق اخلاص می گیرند تا فدای مردم و ارزش های انقلاب شوند.

فرمانده انتظامی استان ،راه اندازی سامانه 197 و ایجاد دفتر نظارت همگانی در نیروی انتظامی را تحولی در حوزه پاسخگویی پلیس به مردم عنوان و اظهار کرد: امروز این امکان برای هر شهروندی فراهم شده تا اگر نظری، انتقادی یا پیشنهادی دارد به صورت حضوری، تلفنی یا از طریق نامه به مسئولان این نیرو اعلام کند.

این مقام ارشد انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در گذشته مردم با مشکلات فراوانی باید خود را به کلانتری رسانده و شکایت خود را مطرح می کردند گفت: امروز نیروی انتظامی با یک شماره تلفن 3 رقمی به صورت شبانه روز آماده خدمت رسانی به مردم است.

سردار معصوم بیگی، گفت: نیروی انتظامی در زمینه کاهش رفت و آمد ها به مراکز انتظامی و صرفه جویی در وقت و هزینه مردم ، اقدام به ایجاد دفاتر پلیس +10 در سراسر کشور کرد و امروز شاهد هستیم با استفاده از کمک سیستم های الکترونیکی خدمت رسانی پلیس به مردم با سرعت و شتاب بیشتری انجام می شود .

وی یکی دیگر از تحولات نیرو انتظامی در تاریخ 40 ساله انقلاب را ایجاد ساختاری به نام پلیس فتا در بدنه این نیرو عنوان کرد و گفت: این پلیس با تکیه بر دانش و تخصص نیروهای خود تهدیدات و آسیب های فضای مجازی را به صورت شبانه روز رصد کرده و علاوه بر حراست از امنیت مردم در این فضا سعی می کند تا سطح آگاهی و دانش مردم را در این حوزه نیز ارتقا دهد.

سردار معصوم بیگی تصریح کرد: نیروی انتظامی با شعار “ما می توانیم” که برگرفته از فرمایشات رهبر کبیر انقلاب است، امروزه عمده تجهیزات تخصصی مورد نیاز خود را در داخل کشور تولید می کند.

وی با بیان اینکه ناجا امروز در تامین تجهیزات تخصصی خود هیچ گونه وابستگی به خارج ندارد گفت: این در حالی است که پلیس ما در رژیم گذشته 95 درصد به خارج وابسته بود و حتی مستشارهای آمریکایی به نیروهای متخصص پلیس ما اجازه باز و بسته کردن تجهیزات پلیسی وارداتی را نمی دادند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان کرد: امروز در حوزه کشف علمی جرم ، تحولات چشمگیری در نیروی انتظامی رخ داده و مجهزترین و بروز ترین آزمایشگاه های تخصصی در سطح ناجا ساخته شده و کارشناسان این نیرو  از طریق یک تار مو و یا بزاق دهان می توانند به مجرمان حرفه ای دست پیدا کنند.

سردار معصوم بیگی، اظهار کرد: در حوزه تحقیقات کاربردی نیز کارهای بسیار عظیمی در نیروی انتظامی انجام شده که از آن جمله می توان به اختراعات و ابتکارات و ایده های نو ، حمایت از دانشجویان، نخبگان و پژوهشگران، ایجاد دفتر گروه پژوهشی نظم و امنیت در دانشگاه ها و بهره گیری از نظریات علمی در اجرای ماموریت ها اشاره کرد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: در مجموع اتفاقات بسیار مبارک و ممتازی در طول 40 سال پس از انقلاب رخ داده و تنها کسانی می توانند به عمق این مسایل پی ببرند که زمان طاغوت را درک کرده و رفتار پلیس با مردم را دیده باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد