صفحه اصلی » اجتماعی » زندگی پرستاران به واسطه آرامشی که بیمار هدیه می کنند برکت دارد/ برخی از مشکلات به علت پرداخت نکردن هزینه ها از سوی بیمه ها ایجاد شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

زندگی پرستاران به واسطه آرامشی که بیمار هدیه می کنند برکت دارد/ برخی از مشکلات به علت پرداخت نکردن هزینه ها از سوی بیمه ها ایجاد شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: برخی مشکلات و ناملایمات در اثر کمبود نیروی پرستاری، کمبود اعتبار و پرداخت نکردن بیمه ها ایجاد شده است و امیدواریم تا جایی که در توان و محدوده قانونی ماست، بتوانیم آن ها را برطرف نماییم.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۱ - دوشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز پرستار ضمن اشاره به ارزش و برکت زندگی پرستاران بیان کرد: پرستاران به ازای مراقبت و لحظات آرامش بخشی که به یک مددجو و انسان بیمار ارائه می کنند، به اندازه تمام سال های آرامش بخش زندگی آن فرد برکت و خیر می بینند و این برکت، برکت بزرگی است.

طاهره چنگیز ادامه داد: مهم ترین خواسته های جامعه پرستاری اجرای قانون بهره وری نیروی انسانی، کاهش ساعات کاری، کاهش اضافه کاری اجباری و از این دست مطالبات است که تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات این قشر از جامعه سلامت به کار گرفته ایم.

وی در همین رابطه خاطر نشان کرد: این مشکلات و ناملایمات در اثر کمبود نیروی پرستاری، کمبود اعتبار و پرداخت نکردن بیمه ها ایجاد شده است و امیدواریم تا جایی که در توان و محدوده قانونی ماست، بتوانیم آن ها را برطرف نماییم.

چنگیز در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به اجرای برنامه قاصدک برای پرداخت های عادلانه تر در بیمارستان ها، ساماندهی و باز آرایی نیروهای پرستاری که هر فرد بر اساس رشته تخصصی خود مشغول به فعالیت شود، اجرای کارورزی در عرصه(یک سال فعالیت پرستاران در بخش ها) توسط دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه و تربیت پرستار سلامت جامع را از اقدمات خوب در دست اجرای دانشگاه عنوان نمود.

در این مراسم همچنین مسئولان دانشگاه، مسئولان معاونت درمان، مسئولان سازمان نظام پرستاری، رؤسای دانشکده ها، اعضای هیئت علمی دانشگاه، رؤسا و مدیران مراکز درمانی، پیشکسوتان پرستاری، اساتید بالینی بازنشسته و جمع زیادی از پرستاران حضور داشتند. تجلیل از پرستاران نمونه، از دیگر برنامه های این مراسم بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد