صفحه اصلی » اقتصادی » نرخ تورم را سفره مردم اعلام می کند، نه مرکز آمار و بانک مرکزی

سیدناصر موسوی لارگانی:

نرخ تورم را سفره مردم اعلام می کند، نه مرکز آمار و بانک مرکزی

سیدناصر موسوی لارگانی گفت: مردم قیمت کالاها را براساس آن چه که در سفره خانوارشان وجود دارد محاسبه می کنند و به تورم 400 قلم کالایی که محاسبه شده و میانگین آن توسط دولت گرفته می شود توجهی ندارند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۲۸ - دوشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به تناقض بین آمار بانک مرکزی و مرکز آمار گفت: آمار رسمی کشور باید به صورت واقعی به مردم ارائه شود و اگر یک مرکز اقدام به ارائه آمار کند، برای کشور بسیار بهتر است.

سیدناصر موسوی لارگانی همچنین با بیان این که متأسفانه مرکز آمار و بانک مرکزی در این مدتی که آمار به مردم ارائه شده آمار صحیحی ارائه نداده اند، افزود: برخی مواقع بانک مرکزی یک عدد و مرکز آمار عدد دیگری برای نرخ تورم اعلام می کند که مردم به این آمار و ارقام متفاوت واکنش نشان می دهند.

وی ادامه داد: مردم می گویند کدام بخش ایران تورم 22 درصد است در حالی که برخی کالاها بین 100 تا 300 درصد افزایش قیمت داشته است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که مردم قیمت کالاها را براساس آن چه که در سفره خانوارشان وجود دارد محاسبه می کنند، تأکید کرد: مردم به تورم 400 قلم کالایی که محاسبه شده و میانگین آن توسط دولت گرفته می شود توجهی ندارند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان ضمن اشاره به این که بر اساس قانون مرکز آمار باید آمار را ابلاغ و اعلام کند هم گفت: تا کنون آمارهای اعلامی مورد اعتراض مردم بوده و آنچه در سفره خانوار مشاهده و لمس می شود، افزایش قیمت چشمگیری دارد و بر این مبنا قضاوت می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد