صفحه اصلی » اجتماعی » اخاذی تلگرامی از دختر جوان، به خاطر ناکام شدن از خواستگاری

رئیس پلیس فتا اصفهان خبر داد؛

اخاذی تلگرامی از دختر جوان، به خاطر ناکام شدن از خواستگاری

رئیس پلیس فتا اصفهان گفت: متهم پرونده اخاذی تلگرامی از دختر جوان، دلیل این اقدام را جواب رد شنیدن درقبال خواستگاری از دختر جوان اعلام داشت

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۹ - دوشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان کرد: خانمی جوان با در دست داشتن شکوائیه‌ای و مراجعه به پلیس فتا اظهار داشت، شخصی ناشناسی تصاویر شخصی وی را بدست آورده و قصد اخاذی از او را در قبال انتشار آنها در فضای شبکه اجتماعی تلگرام دارد، لذا بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام مسئول عنوان داشت: کارشناسان پلیس فتا پس از مشاهده مستندات شاکی و بررسی‌های دقیق و فنی موفق به شناسایی متهم ۳۱ ساله که از اقوام شاکی بود ، شدند.

سرهنگ مرتضوی با بیان اینکه متهم با مشاهده مستندات مربوطه به جرم خود اعتراف کرد و دلیل این اقدام را جواب رد شنیدن درقبال خواستگاری از دختر جوان اعلام داشت، خاطر نشان کرد: در این زمینه متهم ضمن تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد .

رئیس پلیس فتا استان اصفهان همچنین با بیان اینکه متاسفانه برخی افراد خصومت‌های شخصی و خانوادگی را به فضای مجازی کشانده و تلاش دارند در این فضا با آبرو و حیثیت دیگران بازی کنند، گفت: قطعا این امر از نظر قانون گذار جرم بوده و با فرد خاطی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

این مقام انتظامی به کسانی که اقدام به انتشار اطلاعات شخصی افراد و توهین نسبت به اشخاص درسایت‌ها و شبکه‌های مجازی می‌کنند، هشدار داد: براساس ماده ۷۴۵ قانون مجازات اسلامی هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت، تصویر و یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر و در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

سرهنگ مرتضوی در پایان به شهروندان توصیه کرد: تصاویر شخصی و خانوادگی هر فردی در جامعه جزئی از اطلاعات محرمانه او به حساب می‌آید و با‌ید به خوبی از آنها محافظت نماییم بنابراین نباید آنها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذاریم و یا در اختیار دیگران قرار دهیم زیرا انتشار تصاویر خانوادگی افراد در فضای مجازی منجر به هتک حیثیت و آبروریزی وی شده و پاک کردن آنها در فضای مجازی ممکن نمی‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد