صفحه اصلی » استان » گلپایگان » تعیین تکلیف پروژه میدان درب امامزاده پس از 10 سال/ هیچ راه اصلی دوطرفه ای تا یک سال آینده در گلپایگان وجود نخواهد داشت

پاسخ های رئیس اداره راه و شهرسازی گلپایگان به سوالات مردمی؛

تعیین تکلیف پروژه میدان درب امامزاده پس از 10 سال/ هیچ راه اصلی دوطرفه ای تا یک سال آینده در گلپایگان وجود نخواهد داشت

رئیس اداره راه و شهرسازی گلپایگان گفت: اگربا مشکل اعتباری مواجه نشویم تا یک سال آینده هیچ راه اصلی دو طرفه در گلپایگان نخواهیم داشت و تمامی مسیرهای اصلی دو بانده خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ غلامرضا امینی، رئیس اداره راه و شهرسازی گلپایگان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، گفت: پروژه درب امامزاده پس از 10 سال با پیگیری های صورت گرفته و با جایگزینی زیرگذر به جای میدان اجرایی می‌شود.

از سال 95 و با جدا شدن اداره راه و شهرسازی و راهداری در گلپایگان، هر کدام از این ارگان ها مسئولیت هایی را در سطح شهرستان بر عهده داشتند.
راه سازی، مسکن و شهرسازی و املاک حقوقی، مسئولیتی است که بر عهده اداره راه و شهرسازی بوده و در این راستا پروژه هایی نیز تعریف شده که برخی از آنان به بهره‌برداری رسیده و تعدادی نیز در دست احداث است.
برای اطلاع از وضعیت پروژه های اداره راه و شهرسازی گلپایگان گفت‌وگویی را با غلامرضا امینی، رئیس این اداره انجام دادیم که در ذیل می‌خوانیم:

*پروژه‌هایی که در حوزه راه سازی بر عهده اداره راه و شهرسازی بوده در چه مرحله‌ای قرار دارند؟
دو پروژه احداث باند دوم محور دامنه_خوانسارـ گلپایگان ـ خمین و احداث باند دوم محور موته از پروژه های مهم شهرستان گلپایگان بوده که در اسفند ماه سال 95 به علت مشکلات اعتباری نیمه تمام مانده بود و اکنون عملیات اجرایی آن شروع شده و پروژه ها در دست اقدام است.
در پروژه اول کمربندی وانشان به طول 2/6 دهم کیلومتر و کمربندی سعیدآباد به طول 5/7 دهم کیلومتر احداث خواهد شد.

اگربا مشکل اعتباری مواجه نشویم تا یک سال آینده هیچ راه اصلی دو طرفه در گلپایگان نخواهیم داشت و تمامی مسیرهای اصلی دو بانده خواهد شد.

پروژه احداث میدان چهار راه ملازجان، بهسازی و روکش آسفالت محور گوگد ـ نیوان، فاویان ـ دستجرده و ضامن آباد ـ علی آباد از جمله اقداماتی است که در جهت بهبود وضعیت راه‌های روستایی شهرستان گلپایگان انجام شده است.
پروژه میدان ورودی سعیدآباد یک پروژه مشارکتی با بخشداری و اداره راهداری بوده که به احتمال فراوان در روز 22 بهمن ماه افتتاح خواهد شد.
در این طرح مشارکتی اداره راه و شهرسازی مسئول زیرسازی و آسفالت، بخشداری و بنیاد مسکن مسئول جدول گذاری و راهداری مسئولیت علائم، خط‌کشی و ایمنی را بر عهده داشته‌اند.

*علت توقف پروژه میدان درب امامزاده چه بوده و آیا برنامه‌ای برای از سرگیری مجدد این طرح دارید؟
این طرح حدود 10 سال به دلیل عدم آزاد سازی های مربوطه که قسمتی موقوفات امامزاده ابراهیم و قسمتی شخصی است، بلاتکلیف مانده بود که در آخرین جلسه که با حضور نماینده شهرستان در مجلس و مسئولان اداره کل راه و شهرسازی استان در فرمانداری برگزار شد، طرح اصلاح شده و میدان از این پروژه حذف شد.
در پروژه اصلاح شده قرار بر این است به جای میدان از زیرگذر استفاده شود که در این صورت تنها مقدار کمی از موقوفات نیاز به آزاد سازی داشته و پس از توافق و تخصیص اعتبار، به زودی اجرایی می‌شود.

*در حوزه مسکن و شهرسازی در گلپایگان چه اقداماتی صورت گرفته است؟
در سال های 95 و 96 دو کار مهم در این حوزه انجام شد.
ما در سال 95 توانستیم اقدامات مربوط به اداره راه و شهرسازی در زمینه سایت مسکن مهر گوگد را تمام کرده و به شهرداری این شهر تحویل دهیم.
سال 96 نیز اقدامات لازم جهت آماده سازی مسکن مهر شهر گلپایگان انجام و به شهرداری این شهر تحویل داده شد.

*آیا اداره راه و شهرسازی جهت احیای بافت های فرسوده برنامه ای داشته است؟
ستاد بازآفرینی شهری با توجه به سیاست گذاری های دولت و پیگیری های صورت گرفته دو برنامه را جهت احیای بافت فرسوده شهرستان در دستور کار داشته و چندین پروژه تعریف شده است.
بافت های فرسوده شهرستان گلپایگان در پروژه ای با چشم اندازی تا سال 1400 احیا و ترمیم خواهد شد.
در این پروژه تخفیفاتی که توسط شهرداری ها در بحث جواز تخصیص در نظر گرفته شده توسط اداره راه و شهرسازی تأمین شده و شهرداری می‌تواند سال بعد دوباره از این بودجه در جهت احیای بافت فرسوده هزینه کند.
شهرداری های گلپایگان، گوگد و گلشهر در این راستا محلات هدف شهر خود به منظور احیاء را مشخص کرده و از آن ها خواسته شده مبالغ تخفیف خود را با مدرک ارائه کنند تا پیگیری ها جهت مصوبات و تأمین هزینه ریالی مشخص شود.

*یگان حفاظت از اراضی از چه سالی شروع به کار کرده و چه وظیفه ای را بر عهده دارد؟
یگان حفاظت از اراضی در حوزه املاک حقوقی از سال 95 توسط اداره کل راه و شهرسازی شکل گرفت و تمامی زمین‌های دولتی استان تحویل این یگان داده شد.
این یگان در همه شهرستان‌ها از جمله گلپایگان نیرو داشته و به طور پیوسته گشت زنی کرده و حفاظت از اراضی دولتی را بر عهده دارند.

*دیگر اقدامات اداره راه و شهرسازی گلپایگان در این دو سال چه بوده است؟

واگذاری زمین به خانواده های دارای دو معلول، انتقال سند به افراد واجد شرایط، حفاظت از سه هزار و 800 هکتار از اراضی دولتی، تنظیم قراردادهای واگذاری واحدهای تجاری مسکن مهر و واگذاری زمین به مرکز خدمات حوزه علمیه شهرستان در شهرک الوند از دیگر اقدامات اداره راه و شهرسازی گلپایگان بوده و امیدواریم بتوانیم در آینده فعالیت های گسترده تری برای پیشرفت و بهسازی این شهرستان انجام دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد