صفحه اصلی » استان » گلپایگان » پتانسیل مناسب صنعتی در گلپایگان با وجود 134 واحد/ صنایع به سمت صادرات خیز بردارند

وزیر صنعت و معدن عنوان کرد:

پتانسیل مناسب صنعتی در گلپایگان با وجود 134 واحد/ صنایع به سمت صادرات خیز بردارند

رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: گلپایگان در صنایعی همچون خودرو، نساجی، فرش و لبنیات دارای پتانسیل بالایی است و لازم است نیم نگاهی نیز به صادرات داشته باشد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۳ - جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت شامگاه گذشته در جلسه ای که با حضور تعدادی از صنعتگران و مسئولان شهرستان گلپایگان در شرکت خودروسازی دیار خودرو برگزار شد، اظهار کرد: صنعتگران با ایجاد اشتغال کاری بسیار ارزشمند انجام می‌دهند و من به عنوان یک ایرانی همیشه دست آنان را می‌بوسم.
رضا رحمانی با اشاره به مشکلات صنعتگران، عنوان کرد: ما پیگیر این امور هستیم و تمام تلاش خود را برای رفع آن ها انجام می‌دهیم اما حل مشکلات موجود یک حرکت جمعی را می‌طلبد.
وی با تأکید بر اینکه شهرستان گلپایگان در بخش تولید موقعیت بسیار خوبی دارد، گفت: وجود 134 واحد صنعتی فعال و یا در دست اجرا و اشتغال شش هزار و 283 نفر در بخش صنعتی و دو هزار و 500 نفر در بخش خودرویی آماری بسیار قابل توجه برای یک شهرستان است که البته پتانسیل گلپایگان بسیار بالاتر است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: سیاست دولت تمرکز زدایی، توسعه شهرستان ها به نفع نظام و کشور است.
رحمانی با بیان اینکه خودروسازی در کشور اشتغال‌زایی مناسبی دارد، گفت: خودروسازان بیش از 400 هزار نفر شغل در کشور ایجاد کردند که قابل چشم‌پوشی نیست و باید به این صنعت نگاه ویژه شود.
وی با تأکید بر لزوم حمایت از تولیدات داخلی، تصریح کرد: برنامه های مؤثری در این خصوص گرفته شده و قرار است صنایعی که کمتر از 40 درصد ساخت داخلی هستند از حمایت چندانی برخوردار نشوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: ما در همه زمینه‌ها توان ساخت و تولید داریم و با توجه به اینکه اکنون تولید قطعات و لوازم بسیار پیچیده در کشور انجام می‌شود باید به سمت بیشتر شدن تولیدات داخلی پیش برویم.
رحمانی خبر از تحول صنعت خودروسازی در آینده داد و گفت: ظرفیت صنعت خودرو در کشور بسیار بالاتر از چیزی است که اکنون شاهد آن هستیم و با برنامه ها و اصلاحیه های مؤثر در آینده شاهد پیشرفت این صنعت خواهیم بود.
وی با اشاره به مصوبات حمایتی دولت از صنایع کوچک و متوسط، عنوان کرد: بانک ها در طرح رونق تولید نمی‌توانند به دلیل داشتن چک برگشتی یا بدهی غیر جاری صنایع کوچک و متوسط، مانع پرداخت تسهیلات به این واحدها شوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: این واحدها در صورتی که توانایی تولید و فروش داشته باشند نباید به خاطر سرمایه در گردش از فعالیت باز بمانند.
رحمانی با تأکید بر لزوم توجه به صادرات، تشریح کرد: گلپایگان در صنایعی همچون خودرو، نساجی، فرش و لبنیات دارای پتانسیل بالایی است و لازم است نیم نگاهی نیز به صادرات داشته باشد.
وی اضافه کرد: لازم است علاوه بر اینکه با رعایت انصاف و توجه به قیمت و کیفیت محصولات، بازار داخلی را در دست بگیریم، به بازار خارجی هم توجه ویژه داشته باشیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشکلات قطعه سازان در گلپایگان، تصریح کرد: اگر این واحدها به صادرات وصل بودند در شرایط فعلی و با رکود خودرو سازان داخلی با انبوه مشکلات مواجه نمی‌شدند و می‌توانستند به راحتی به کار خود ادامه دهند.
رحمانی با تأکید بر اینکه سیاست های وارداتی و صادراتی باید تنظیم شود، عنوان کرد: امسال در حوزه صادرات علاوه بر کشورهای همسایه به چین و هند نیر نگاه ویژه ای شده است و با توجه به رابطه گسترده و استراتژیک با این کشورها، باید از این فرصت استفاده کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه وظیفه ما این است که مشکلات را پیگیری کنیم، گفت: بنا بر گفته امام راحل ما مامور به پیگیری هستیم نه مامور به نتیجه، ما پیگیر امور هستیم و تلاش خودمان را هم انجام می دهیم و از خداوند می خواهیم آن را به نتیجه برساند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد