صفحه اصلی » استان » گلپایگان » صنعت گلپایگان کمتر از ۲۵ درصد ظرفیت تولید می کند/ تولید بیش از 60 درصد قطعات موتور کشور در این شهرستان

بررسی مشکلات صنعتگران گلپایگان؛

صنعت گلپایگان کمتر از ۲۵ درصد ظرفیت تولید می کند/ تولید بیش از 60 درصد قطعات موتور کشور در این شهرستان

رئیس خانه صنعت و معدن گلپایگان با بیان اینکه صنعتمان گل و بلبل نیست، گفت: تمام صنعت این شهرستان زیر ۲۵ درصد تولید می کند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛مرتضی حسینی شامگاه گذشته در جلسه ای اظهار کرد: در جلسه ای که چند روز پیش با صنعتگران این شهرستان داشتیم تمام صنعتگران دل شکسته هستند.

رئیس خانه صنعت و معدن گلپایگان با بیان اینکه وضعیت صنعت در این شهرستان گل و بلبل نیست، گفت: تمام صنعت این شهرستان زیر ۲۵ درصد تولید می کند.

وی با بیان اینکه از نظر علم مدیریت کمتر از ۳۳ درصد یا یک سوم اگر ظرفیت تولید پایین تر باشد ضرر صنعتگران است، تصریح کرد: در تمام نقاط دنیا با ظرفیت ۶۶ درصد یا دو سوم هم به نقطه صفر می رسند چرا که یک سوم آن برای تغییر تکنولوژی به کار می رود.

حسینی افزود: ما هر کارخانه ای راه اندازی کردیم با همان تکنولوژی قدیمی مشغول به کار هستیم و به همین دلیل است که نمی توانیم با دنیا رقابت کنیم.

رئیس خانه صنعت و معدن گلپایگان تصریح کرد: دولت زیرساخت های تولید را ایجاده نکرده است و ما نمی توانیم کالای خود را صادر و یا تکنولوژی وارد کنیم؛ برخی این مشکلات را خود دولت برای صنعتگران به وجود اورده است.

وی با بیان اینکه 10 سال است که به طور آزمایشی در صنعت ارزش افزوده را بالا می برند، ادامه داد: روز اول گفتند این مساله آزمایشی است، ولی اکنون ۱۰ سال گذشته و هر روز ارزش افزوده را بالاتر می رود.

حسینی با درخواست از وزیر معدن و تجارت  گفت: یک تا دو سال این مالیات را به صنعتگران ببخشند که یکی از مواردی که باعث شده کمر صنعت بشکند ارزش افزوده است؛ صنعتگران ما برای تهیه مواد اولیه دچار مشکل شدند.

قطعات را به قیمت ۹۳ می فروشبم اما حقوق کارگر را نمی توانیم مانند ۹۳ پرداخت کنیم

مدیر عامل شرکت مه پویان موتور گلپایگان با تاکید بر اینکه هر کاری برای صنعت می خواهید انجام دهید باید زودتر انجام شود، گفت: نوش داروی بعد از مرگ سهراب نمی خواهیم.

اناهیتا جهانگیری با بیان اینکه ما از جمله شرکت هایی هستید که با وجود بدهی های سنگین حتی یک نفر نیرو تعدیل نکردیم، تصریح کرد: ولی توان ما در ادامه این وضع در حال به پایان رسیدن است.

وی افزود: ما کالای خود را به سایپا به قیمت سال ۹۳ می فروشیم ولی هنوز با این وجود مطالبات را قادر به دریافت آن نیستیم.

مدیر عامل شرکت مه پویان موتور گفت: قطعات خود را به قیمت سال ۹۳ می فروشبم ولی حقوق کارگر را به قیمت سال ۹۳ نمی توانیم پرداخت کنیم.

جهانگیری با اشاره به مطالبات معوقه شرکت، اظهار کرد: حتی در طی دو ماه اخیر آب باریکی هم که از این مطالبات نصیب ما می شد، قطع شد.

تولید بیش از 60 درصد قطعات موتور کشور در گلپایگان

حسین یارمحمدیان با بیان اینکه پیرامون مشکلات مختلف شهرستان شش نامه به وزیر وقت داده ایم و وی نیز بر روی هر شش نامه دستور داده اند، اظهار کرد: از وزیر می خواهم دستوراتی که داده اند را عملیاتی کنند.

فرماندار گلپایگان گفت: شهرستان گلپایگان با جمعیتی حدود 100 هزار نفر دارای 134 واحد صنعتی فعال، 14 معدن فعال، دارای  اشتغال شش هزار و 200 نفر در حوزه صنعت و دو هزار و پانصد نفر در حوزه خودرو است.

فرماندار گلپایگان با بیان اینکه پگاه گلپایگان، بهران موتور، دیار خودرو، پتروشیمی، قائد بصیر، سردساز خودرو، پلیمر، گروه تک ستاره، نصیر ماشین و فنر سازی از صنایع فعال در این شهرستان هستند، تصریح کرد: بیش از 60 درصد قطعات موتور در کشور در شهرستان گلپایگان تولید می شود.

یارمحمدیان افزود: پگاه گلپایگان بیش از 300 نفر مشغول به کار هستند و  پتروشیمی این شهرستان نیز  بیش از 350 نفر اشتغال مستقیم دارد، همچنین پلیمر گلپایگان در کشور بسیار معروف است و همه متقاضی خرید از این شرکت هستند.

وی همچنان از وزیر درخواست دستور ساخت شهرک صنعتی جدید به دلیل کنبود زمین برا ایجاد کار خانه های بیشتر را خواستار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد