صفحه اصلی » سیاسی » آزادی تا مرز لیبرال

روایتی از آزادی های آمریکایی و بازداشت مرضیه هاشمی؛

آزادی تا مرز لیبرال

آزادی در آمریکا تا آن جایی است که بر علیه تاریکی ها نبوده و به نظام لیبرالی ضربه نزند. هر آن چه موجب شود که پایه های لیبرالیسم در این سرزمین سست شود و از میان برود، شدیداً محکوم است.

تاریخ انتشار: ۲۲:۰۲ - جمعه ۱۳۹۷/۱۰/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛  با بازداشت کردن مجری شبکه پرس تی وی(مرضیه هاشمی) و احضار فرزندان ایشان به دادگاه، حقوق بشری که دائماً سیاست مداران آمریکایی پوشش مشروعیت خود کرده بودند، بیش از پیش پرده برداری شد و نشان داد نه تنها آزادی بیان؛ بلکه هیچ گونه آزادی و حق انتخابی برای انسان ها در آن سرزمین وجود ندارد. اجبار به کشف حجاب و آزار و اذیت خانم مرضیه هاشمی در زندان مثل اجبار به خوردن گوشت خوک، و به دنبال آن احضار فرزندان ایشان به دادگاه آمریکا به واقع اسفناک ترین رخدادهایی است که در آن سرزمین در حال رخ دادن است و این تنها یک نمونه از این موارد است.

لکن آزادی در آمریکا تا آن جایی است که بر علیه تاریکی ها نبوده و به نظام لیبرالی ضربه نزند. هر آن چه موجب شود که پایه های لیبرالیسم در این سرزمین سست شود و از میان برود، شدیداً محکوم است. اسلام، حجاب، مبارزه با تبعیض نژادی در آمریکا همه و همه از جمله حقوق(حق انتخاب مذهب و مکتب فکری و عقیدتی، حق آزادی پوشش، حق آزادی انسان ها، و اصل کرامت تمامیه انسان ها)، دلایلی و عوامل مستحکمی است که یک نظام لیبرالی را به لرزه می اندازد و تمام سیستم حاکمیت آن را علیه تک تک مسلمانان یکه کرده و نشانه می رود.

اما در سرزمین تاریکی ها تنها یک آزادی خودنمایی می کند و آن آزادی غریزه های حیوانی در تمام ابعاد وسیعش است که انسان ها را برده ذهنی و حسی حکامشان می کند. به راستی این آزادی محکوم است؛ چرا که آزادی حقیقی رهایی از بند اسارت غرایز حیوانی و حرکت به سمت رشد و تعالی است.

به راستی  که توحید، حجاب و پوشش صحیح و مبارزه با تبعیض های نژادی چندین فیلتر از راه های رسیدن به این تعالی است که در بطن اسلام نهادینه شده اند. چنین آیین و دینی هر آن کس را که به خود جذب کند و علیه دیگر مکاتب یکه کند دشمن قلمداد شده و با اساس و روبنای آن مبارزه خواهد شد و همین است که می بینیم با طرفدارانش دشمنی و با بنیادهایش مبارزه می شود؛ اما باید بدانند حق هیچگاه نابود شدنی نخواهد بود.

سید فرزام موسویان فرد
فعال و پژوهشگر حقوقی و سیاسی

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد