صفحه اصلی » فناوری اطلاعات » تبیین بلوغ انقلاب، افول آمریکا با زبان هنر دیجیتال در فضای مجازی/ 22 بهمن ماه، آخرین فرصت ارسال اثر به جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی

دبیر جشنواره مطرح کرد؛

تبیین بلوغ انقلاب، افول آمریکا با زبان هنر دیجیتال در فضای مجازی/ 22 بهمن ماه، آخرین فرصت ارسال اثر به جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی

دبیر جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: موضوع جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با توجه به اینکه در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم، چهل‌سالگی انقلاب با محوریت بلوغ انقلاب اسلامی و افول آمریکا است.

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۱ - سه شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲

روح‌الله شاه نظری در گفت‌وگو با صاحب نیوز بابیان اینکه اولین جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی در حال برگزاری است، اظهار کرد: این جشنواره از ۱۷ دی‌ماه شروع و تا ۲۲ بهمن‌ماه ادامه دارد و موضوع جشنواره با توجه به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انتخاب‌شده است.

دبیر جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی گفت: موضوع این جشنواره با توجه به اینکه در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم، چهل‌سالگی انقلاب با محوریت بلوغ انقلاب اسلامی و افول آمریکا، صدور انقلاب اسلامی و بیان مصادیق آن، مانند بحث سوریه، تحولات یمن، نیجریه و… است.

وی بابیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در چهار قالب طراحی پوستر، کاریکاتور، موشن گرافیک و کمیک استریپ یا داستان مصور دنباله‌دار برای ما ارسال کنند، خاطرنشان کرد: هنرمندان آثار خود را تا ۲۲ بهمن‌ماه می‌توانند از طریق ثبت‌نام در سایت و به‌صورت پست ارسال کنند.

 

بیشتر بخوانید:

اولین جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی استان اصفهان برگزار می‌شود+ جزییات

 

 

شاه نظری ادامه داد: با مراجعه با سایت www.esfahancyber.com می‌توانند ثبت‌نام کرده و اثر خود را ارسال کنند و یا به‌صورت مکتوب برای دبیرخانه جشنواره به آدرس، اصفهان، میدان انقلاب، خیابان کمال اسماعیل، کوچه شهید حسینی، مجموعه هنری نیکان، طبقه دوم، ارسال کنند.

وی با اشاره اهداف برگزاری این جشنواره تصریح کرد: ایجاد حرکت و یک مانور هماهنگ برای فعالان فضای مجازی متعهد به انقلاب اسلامی و دیده شدن آثار این افراد در فضای رقابتی از اهداف این جشنواره است.

دبیر جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی اضافه کرد: امام خامنه‌ای بحث بلوغ انقلاب اسلامی و ثبات انقلاب اسلامی را مطرح کردند و فرمودند جوانان ما نقش مهم و به سزایی در عرصه‌های مختلف جمهوری اسلامی دارند و شاهد افول آمریکا در عرصه‌های مختلفی مانند اقتصاد، سیاست، مدیریت و … هستیم.

وی افزود: شناسایی استعدادهای برتر فعالان هنر دیجیتال در کشور به‌خصوص در اصفهان و گردهمایی این افراد برای قدم برداشتن در مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی، از دیگر هدف‌های این جشنواره است.

شاه نظری گفت: در عصری زندگی می‌کنیم که بحث هنر دیجیتال به‌خصوص پوستر و موشن گرافیک مخاطب بیشتری را جذب می‌کند و بیان زیباتری دارد؛ اگر بخواهیم مفهومی را به شخصی منتقل کنیم باید حداقل ۱۰ صفحه به راه‌های مختلفی در مورد این مفهوم توضیح دهید تا پیام مشخص شود اما در هنر دیجیتال و مباحث تصویری می‌توان با یک پوستر پیام موردنظر را انتقال داد.

وی بابیان اینکه یک کلیپ یک‌دقیقه‌ای می‌تواند حجم وسعی از اطلاعات را بابیان زیبا متنوع و بهتر انتقال دهد، خاطرنشان کرد: هنر دیجیتال مخاطب بیشتری دارد و با توجه به گسترش فضای مجازی می‌توان هنر دیجیتال را انعکاس داد.

دبیر جشنواره هنر دیجیتال انقلاب اسلامی با اشاره به کمک رسانه ها و مجموعه‌های فرهنگی گفت: رسانه‌ها و مجموعه فرهنگی‌ها سطح شهر می‌توانند در اطلاع‌رسانی کمک زیادی به ما کنند.

وی بابیان اینکه این جشنواره با همکاری مرکز فضای مجازی بسیج، معاونت فضای مجازی صداوسیما، سایت خبری صاحب نیوز و معاونت فرهنگی سپاه صاحب‌الزمان (عج) در حال برگزاری است، تصریح کرد: به سه اثر برتر در هر بخش جوایز نفیسی اختصاص داده می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد