صفحه اصلی » ورزشی » کی روش برای عبور از دیوار چین چه در سر دارد؟/ پیروزی بر اژدهای سرخ از روی کاغذ تا زمین

صاحب نیوز گزارش می کند؛

کی روش برای عبور از دیوار چین چه در سر دارد؟/ پیروزی بر اژدهای سرخ از روی کاغذ تا زمین

تیم ملی فوتبال ایران که با توجه به بازبکنان خود و پیش بینی بسیاری از کارشناسان روی کاغذ پیروز میدان با چین است، باید بتواند این پیش بینی را روی زمین به معرض نمایش بگذارد

تاریخ انتشار: ۰۷:۴۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۴

به گزارش صاحب نیوز میان ۸ تیمی که به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند، تیم ملی فوتبال کشورمان با قدرت بیشتری توانست رقیبش را از پیش رو بردارد و صعود مقتدرانه‌تری حتی نسبت به ژاپن که در مقابل عربستان حداقل در یک نیمه حرفی برای گفتن نداشت داشته باشد؛ در دیگر بازی های این مرحله:

ویتنام یک (۴) – اردن یک (۲)( به وقت اضافی‌های و ضربات پنالتی کشیده شد)
چین ۲ – تایلند یک
ایران ۲ – عمان صفر
ژاپن یک – عربستان صفر
استرالیا صفر (۴) – ازبکستان (۲) (به وقت‌های اضافی و ضربات پنالتی کشیده شد)
امارات ۳ – قرقیزستان ۲ (به وقت‌های اضافی کشیده شد)
کره جنوبی ۲ – بحرین یک (به وقت‌های اضافی کشیده شد)
قطر یک – عراق صفر

جامی که به کام کشورهای عربی نیست /فقط قطر و امارات باقی ماندند

با پایان مرحله یک‌هشتم‌نهایی جام ملت‌های آسیا تنها دو تیم عربی درجامی به میزبانی یک کشور عربی باقی مانده‌اند اگر بخواهیم این عملکرد را با دستاورد اعراب در میزبانی قبلی امارات در سال ۱۹۹۶ مقایسه کنیم، متوجه افت آن‌ها می‌شویم چون در آن دوره سه تیم از چهار تیم نیمه‌نهایی و چهار تیم از جمع هشت تیم یک‌چهارم‌نهایی از کشورهای عربی بودند این بار اما تنها دو تیم امارات و قطر به جمع هشت تیم برتر رسیده‌اند که نشان‌دهنده یک واقعیت ویژه است.

چین اولین حریف جدی در راه قهرمانی

همان طور که هموارترین راه قهرمانی برای تیم ملی ایران پس از صدر نشینی در گروه خود پیش بینی می‌شد؛ سر و کله چینی‌ها در مقابل تیم ملی پیدا شد تا شاگردان کی روش برای صعود به مرحله بعد جدی ترین حرف آسیای شرقی را در مقابل خود ببینند.

هر چند چین حریف دست و پا بسته‌ای در مقابل تیم فوتبال کشورمان نیست اما یقینا از ژاپن، استرالیا و کره جنوبی ضعیف تر است و انتظار می‌رود تیم ملی بتواند از سد این تیم بگذرد؛ به نظر بسیاری از کارشناسان بازی‌های اصلی تیم ملی از این مرحله شروع خواهد شد و ارزش‌ واقعی فنی این تیم از حال به بعد باید به نمایش گذاشته شود.

فنگ وی، مدافع تیم ملی چین در مصاحبه با سایت sports.sina چین در مورد بازی با ایران چنین گفت: اگر تا به امروز هدفی برای خودمان مشخص نکرده بودیم از امروز هدف ما رسیدن به مرحله یک چهارم نیست بلکه همه می خواهند به فینال این مسابقات برسند.

وی افزود: با چشم پوشی به قدرت ایران ما وارد این بازی می شویم تا برنده باشیم، ما عزم خود را جزم کردیم تا در این دیدار به پیروزی برسیم، اکرچه فرصت نادری برای ما است و ما در دیدار با ایران با جان و دل بازی می کنیم.

دغدغه‌های تیم ملی ایران برای بازی چین

هیچ رسانه‌ای از کشورمان دوست ندارد مطلبی در مورد صحبت‌های کی روش بنویسد و همه امیدواریم حاشیه‌ها به درون تیم منتقل نشده باشد و بازیکنان هم حرفه ای عمل کنند که تا این قسمت از مسابقات نیز این طور بوده است بنابرین تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرده که در این مرحله وحید امیری را به دلیل دو اخطاره شدن، در اختیار نخواهد داشت.

نبود امیری که یکی از ستون های اصلی تیم ملی کشورمان است در مقابل چین به خوبی مشهود است که به احتمال زیاد تمرکز و راهکارهای کی روش تا حد زیادی معطوف به این نقطه خواهد بود؛ ضربه پنالتی امیر چهار سال قبل در مقابل عراق هم به تیرک خورد تا تیم ملی کشورمان وداع تلخی داشته باشد.

کی‌روش بلافاصله بعد از اخراج امیری به همه این‌ها فکر کرد و در دقایق پایانی بازی با عمان، با تعویض چشمی، یکی از تغییراتی که می توانست در بازی با چین در تیمش اعمال کند را امتحان کرد؛ روزبه چشمی به جای امید ابراهیمی و ابراهیمی به جای امیری، تغییری است که کی‌روش به آن فکر می کند و احتمال دارد مقابل چین از آن استفاده کند.

به نظر می‌رسد نیمکت و بازیکنان خوب تیم ملی اختیار عمل را به کی روش بدهد تا ما در مقابل چین که برد روی کاغذ از آن ماست در میدان هم پرنده برد بر دوش ما بنشیند و ما یک گام دیگر به جام نزدیک شویم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد