صفحه اصلی » مقاومت » پرداخت 200 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در سال گذشته/بیش از یک هزار بسته معیشتی و جهیزیه به نیازمندان اهداء شد

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان خبر داد:

پرداخت 200 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در سال گذشته/بیش از یک هزار بسته معیشتی و جهیزیه به نیازمندان اهداء شد

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: نزدیک به 200 میلیارد تومان تا کنون تسهیلات اقتصادی مقاومتی برای 11 هزار متقاضی اختصاص داده‌شد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۱ - دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۸

سرهنگ احسان الله رضاپور در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان این که بسیج سازندگی در اردیبهشت‌ سال 1379 به‌ فرمان رهبر معظم انقلاب تأسیس شد، اظهار کرد: جوانان با حرکت خود جوش و همه‌جانبه خود وارد عرصه شده و فعالیت‌های محرومیت‌زدایی و جهادی انجام می‌دهند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان گفت: بسیج سازندگی در سال 86 به‌عنوان دستگاه اجرایی و کمک به دولت در اجرای پروژه‌ها، مصوبه مجلس را گرفت و به اجرای پروژه‌های عام‌المنفعه، غیرانتفاعی و زود بازده و کوچک ملزم شد.

کاشت دو میلیون درخت برای بحران ریزگردهای استان

وی با اشاره به فعالیت‌های گسترده بسیج سازندگی سپاه صاحب‌الزمان (عج)، افزود: تاکنون در بحث منابع طبیعی و کشاورزی، نزدیک به 12 هزار هکتار از بیابان‌های استان اصفهان با پوشش گیاهی، بیابان‌زدایی کردیم.

بیشتر بخوانید:

پیشنهاد عملی بسیج سازندگی اصفهان برای ورود به چالش ریزگردهای خوزستان

انجام ۱۹۳ پروژه عمرانی در سطح استان

سرهنگ رضاپور ادامه داد: کانون بحران‌های ریزگردهای استان را با همکاری منبع طبیعی اصفهان شناسایی کردیم و در پنج نقطه استان دو میلیون و 200 هزار اصل نهال از گونه‌های مختلف مقاوم به خشکسالی کشت و رتبه اول کشور در بحث بیابان‌زدایی را کسب کردیم.

پرداخت 200 میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی

وی همچنین با بیان این که پس از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به این زمینه هم ورود پیدا کردیم و از سال 92 تاکنون تقریباً نزدیک به 10 هزار طرح و پروژه اقتصاد مقاومتی اجرا شده است، تصریح کرد: نزدیک به 200 میلیارد تومان تا کنون تسهیلات اقتصادی مقاومتی برای 11 هزار متقاضی اختصاص داده‌شد.

مسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب‌الزمان (عج) اضافه کرد: به طور میانگین 15 هزار نفر سالانه در آموزش‌های راه‌اندازی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، کشاورزی، فنی حرفه‌ای و آموزش های مشابه شرکت می‌کنند.

وی با توضیح این که تا کنون بیش از 9 هزار پروژه عمرانی در سطح استان انجام‌شده است، خاطر نشان کرد: با تخصیص اعتبارات از قرارگاه خاتم الأنبیاء، تاکنون نزدیک 15 میلیارد تومان پروژه برای ساخت و مرمت و بهسازی پروژه‌های عمرانی از جمله خانه عالم، مساجد، حسینیه‌ها، آب شرب، راه‌های روستایی و خانه بهداشت مدارس در نقاط مختلف استان اجرا شد.

اعزام سالانه بیش از 10 هزار جوانان اصفهانی به اردوهای جهادی

سرهنگ رضاپور بیان کرد: رسالت بسیج سازندگی اردوهای جهادی است؛ سالانه بیش از 10 هزار جوان اصفهانی از قشرهای مختلف بسیج به اردوهای جهادی اعزام می‌شوند که فعالیت‌ها و خدمات ارزنده‌ای را با توجه به تخصص خود در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصاد مقاومتی، اشغال زایی و بهداشتی و درمانی در سطح استانی و فرا استانی انجام داده‌اند.

وی در ادامه با بیان این که در سال گذشته میثاق نامه‌ای امضاء شد که خدمات دو برابری را برای مردم محرم استان انجام شود، گفت: بر روی نقاط حاشیه‌ای شهر تمرکز کرده‌ایم تا بتوانیم خدمات خوبی را انجام دهیم.

مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان افزود: سال گذشته بیش از هزار و 500 نفر از مناطق محروم تحت پوشش درمان دندان‌پزشکی، ویزیت عمومی و تخصصی قرار گرفتند.

حضور بسیجیان در کنار مردم محروم

وی با اشاره به حضور بسیجیان اصفهانی در کنار زلزله‌زدگان تأکید کرد: 84 واحد مسکونی غیر از اسکان‌های موقت در مناطق زلزله آذربایجان شرقی احداث کردیم؛ 600 کانکس به زلزله‌زدگان کرمانشاه اهداء کردیم و پیشنهاد ساخت واحدهای مسکونی را دادیم که شرایط اجازه ساخت را نمی‌داد.

سرهنگ رضاپور اظهار کرد: کمک به اداره دامپزشکی استان در بحث آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان، کنترل، قرنطینه و معدوم‌سازی پرندگان بیمار، مبارزه با بیماری نیوکاسل داشتیم و همچنین و کمک در بحث فلج اطفال و ریشه‌کنی آن را ملی کردیم.

این مسئول با تأکید بر این که هر جایی که ادارات و دستگاه‌ها نیاز به کمک داشته باشند ورود و تا حد توان کمک می‌کنیم، گفت: تا کنون بیش از 100 خانه محروم با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) ساخته‌ایم و هزار بسته معیشتی، لوازم و تحریر و پوشاک و جهیزیه به افراد نیازمند اهداء شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب‌الزمان (عج) در پایان تصریح کرد: 800 پروژه با تعامل و توافق‌نامه با دستگاه‌های استان را اجرا کردیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد