صفحه اصلی » سیاسی » پنهان کاری رئیس دانشگاه کاشان درباره بازدید بازرسان آژانس هسته ای

در بیانیه دانشجویان اعلام شد:

پنهان کاری رئیس دانشگاه کاشان درباره بازدید بازرسان آژانس هسته ای

چهار تشکل دانشجویی دانشگاه کاشان پیرو تایید خبر بازرسی آژانس انرژی اتمی از دانشگاه‌های کشور از جمله دانشگاه کاشان بیانیه‌ای صادر کردند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۹ - دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ چهار تشکل دانشجویی دانشگاه کاشان پیرو تأیید خبر بازرسی آژانس انرژی اتمی از دانشگاه‌های کشور ازجمله دانشگاه کاشان بیانیه‌ای صادر کردند.

در این بیانیه آمده است: با خبر شدیم در تابستان امسال مأموران بازرسی آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در اقدامی غیرمعمول و تعجب‌برانگیز از مراکز آزمایشگاهی بازرسی کرده و از تعدادی از دانشمندان پژوهشگر بازجویی کرده‌اند، ریاست دانشگاه با علم به اینکه این کار در خلاف استقلال کشور است با این بازرسان همراهی کرده و موضوع را نیز پنهان کرده‌اند؛ این تفتیش از یک مرکز دانشگاهی و هم‌چنین پرس‌وجو از شخصیت‌های دانشگاهی اقدامی شگفت‌آور از سوی بازرسان آژانس انرژی اتمی یا بهتر بگوییم جاسوسان سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه است که نتیجه دیپلماسی سراسر ذلت و خفت این دولت بوده و نتایجی بدتر از این نیز به همراه دارد.

در ادامه این بیانیه آورده شده است: این بازرسی از یک مرکز آموزشی در کشور ما توسط بازرسان آژانس انرژی اتمی که قبلاً هم شاهد خیانت آن‌ها در دادن اطلاعات دانشمندان هسته‌ای ما به دشمنان قسم‌خوردهٔ ما شد، این هراس را ایجاد می‌کند که خدایی ناکرده باز هم شاهد به خطر افتادن امنیت دانشمندان و پژوهشگران با ارزش کشور باشیم، به راستی چه کسی امنیت اساتید و دانشجویان پژوهشگر دانشگاه را پس از این بازرسی تأمین می‌کند؟

در بخش دیگری از این بیانیه آورده شده است: متأسفانه هنگامی‌که بازرسان به همراه نماینده دانشگاه به آزمایشگاه‌ها مراجعه می‌کنند، اعلام می‌کنند که از طرف شرکت کالا الکتریک که به مجتمع غنی‌سازی نطنز وابسته است، جهت بازدید از آزمایشگاه‌های دانشگاه آمده‌اند که این دروغ خود خیانتی قابل‌تأمل است، تشکل‌های انقلابی دانشگاه کاشان با عنایت به مصالح امنیت ملی و فرمایشات رهبری معظم انقلاب اجازه نمی‌دهند که از دانشمندان و محققان ما درباره یک پیشرفت اساسیِ بومی و علمی بازجویی کنند و حد و حدود برای پژوهش‌های آن‌ها تعیین کنند.

دانشجویان در پایان این بیانیه تأکید کردند: ریاست دانشگاه کاشان و وزارت علوم تا آغاز دهه مبارک فجر مهلت دارند تا پاسخی قانع‌کننده به ما ارائه دهند در غیر این صورت ما از مسئله استقلال دانشگاه و امنیت پژوهشگران این مرزوبوم کوتاه نیامده اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

این بیانیه به امضای انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه کاشان، بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان و جنبش عدالت‌خواه دانشجویی دانشگاه کاشان رسیده است.

انتهای پیام/6308

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد