صفحه اصلی » اجتماعی » امکان نگهداری موقت معلولان در طول سفر خانواده ها فراهم شده است

رئیس بهزیستی برخوار:

امکان نگهداری موقت معلولان در طول سفر خانواده ها فراهم شده است

رئیس اداره بهزیستی شهرستان برخوار گفت: این اداره در حال حاضر با اعزام افراد متخصص به منازل، مشغول خدمت رسانی در حوزه های کاردرمانی، فیزیوتراپی و ارائه خدمات پزشکی به خانواده تحت پوشش در سطح شهرستان است.

تاریخ انتشار: ۲۰:۴۲ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ معلولیت امروز دیگر به عنوان محدودیت شناخته نمی شود و هم خود توانخواهان به توانمندی های خود پی برده اند و هم خانواده های آن ها به خوبی با آن کنار می آیند.

یکی از شهروندان دارای توانخواه برخواری در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز گفت: معمولاً به مناسبت روز معلولان نمایشگاه های مختلفی از هنرهای دستی معلولان که دارای استعداد خاص هستند بر پا می شود و آنان مورد تشویق قرار می گیرند؛ این اقدام شایسته تقدیر و سپاس است؛ ولی آیا همه معلولان، دارای استعداد خاص و آموزش پذیر هستند؟

وی با بیان اینکه خانواده ها به خاطر داشتن فرزند معلول حتی به پارک و یا یک مسافرت زیارتی هم نمی توانند بروند، گفت: این معلولان سوار خودروهای عمومی نمی توانند بشوند و خودروی شخصی هم به دلیل قوانین راهنمایی و رانندگی با محدودیت های فراوان مواجه هستند.

این شهروند ادامه داد: یک فرد معلول که توانایی دارد و هوشیار و آموزش پذیر هست؛ خودرو در اختیار او می گذارند و پلاک مخصوص معلولین هم روی خودرو نصب می کنند ولی معلولی که دارای همه معلولیت های ذهنی، گفتاری و حرکتی هست و دائما” نیاز به مراقبت دارد، هیچ خدماتی دریافت نمی کند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان برخوار در این رابطه اظهار کرد: سازمان بهزیستی به عنوان متولی اصلی و نوک پیکان ارائه خدمات به جامعه معلولان کشور، با طیف وسیعی از خدمات و بیش از ۱۶۰ نوع فعالیت در حال انجام وظیفه و خدمت رسانی به گروه های هدف مختلف می باشد که بدیهی است امکان تشریح کلیه خدمات مقدور نمی باشد.

وی با بیان اینکه مناسب سازی کلیه معابر و سطوح شهری و نیز ادارات دولتی از حقوق بارز و مسلم معلولان است، عنوان کرد: ما خود نیز نه تنها به این مطلب کاملا اذعان داشته بلکه برای تحقق این مهم، به طور مستمر و پیگیرانه علاوه بر برگزاری جلسات با حضور مسئولان با اعزام کارشناس به ادارات مختلف و انجام بازدیدهای تخصصی، کلیه عیوب موجود در تردد مددجویان عزیز را مکتوب و به ادارات مذکور ارسال کرده ایم.

رؤیا شجاعی در پاسخ به وجود مشکلات متعدد برای خانواده های افراد دارای معلولیت شدید، خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی با اشراف کامل نسبت به این مشکلات و آگاهی از هزینه های سنگین مالی و عاطفی متحمل شده بر دوش این خانواده ها، به منظور کمک به آنان برنامه مراقبت و ویزیت در منزل را پیش بینی کرده که با تمام توان در حال انجام آن در شهرستان های مختلف است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان برخوار ادامه داد: این اداره در حال حاضر با اعزام افراد متخصص به منازل، مشغول خدمت رسانی در حوزه های کاردرمانی، فیزیوتراپی، ارائه خدمات پزشکی و… به تعداد ۱۰۰ خانواده تحت پوشش در سطح شهرستان است.

وی در خصوص مشکل عدم امکان انجام سفر خانواده ها و مراقبان افراد دارای معلولیت، خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی به واسطه ارتباط تنگاتنگ با مددجویان عزیز، این معضل را نیز پیش بینی کرده و به همین منظور امکان اسکان و نگهداری موقت این عزیزان در طول سفر خانواده در مراکز شبانه روزی سازمان را فراهم کرده است.

انتهای پیام /

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد