صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » جزییات چهارمین جشنواره سرود های حماسی و انقلابی+اسامی برترین ها

جزییات چهارمین جشنواره سرود های حماسی و انقلابی+اسامی برترین ها

چهارمین جشنواره سرود های حماسی و انقلابی با معرفی گروه های برتر به کار خود پایان داد.

تاریخ انتشار: ۱۷:۲۷ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت اله سلطانی پیش از ظهر امروز در اختتامیه چهارمین جشنواره سرود های حماسی و انقلابی بسیج، اظهار کرد: جشنواره بسیج همواره بستری در راستای تجلی اراده بسیجیان بر اساس آرمان های مقدس جمهوری اسلامی ایران و با الهام از رهنمودهای مقام معظم رهبری؛ بایستی موجب نشاط و گردهمایی فرهیختگان بسیجی شود و البته تلخ و شیرین و برد و باخت ندارد.

دبیر چهارمین جشنواره سرود های حماسی و انقلابی بسج تصریح کرد: تلاش بی وقفه هیئت اجرایی و رایزنی برای گزینش شایسته ترین تیم داوری به بار نشست و پیشکسوتان این عرصه دعوت ما را پذیرفتند و با محبت خود و بررسی‌های موشکافانه نشان دادند که هنوز هستند و می مانند تا چراغ این عرصه روشن بماند.

وی افزود چهارمین جشنواره سرودهای حماسی و انقلابی بسیج استان اصفهان با هدف شناسایی و ارزیابی گروه های سرود در تمامی سطوح بسیج اعم از خواهر و برادر و به منظور بسترسازی جهت رشد و شکوفایی استعدادها، همچنین ارزیابی ظرفیت های فرهنگی نواحی مقاومت بسیج در راستای سیاست گذاری و برنامه ریزی های هنری آتی این بار با همکاری تنگاتنگ معاونت فرهنگی هنری سپاه صاحب الزمان و سازمان بسیج هنرمندان استان اصفهان و همراهی نواحی، حوزه ها، کانون های بسیج هنرمندان و پایگاه های مقاومت بسیج سراسر استان در دو مرحله منطقه‌ای و استانی و در دو بخش برادران و خواهران برگزار شد.

سلطانی در ادامه گفت: تیر ماه سال جاری بود که سوت قطار چهارمین جشنواره سرود به صدا در آمد ولی این بار با شیوه‌ای کاملا متفاوت با ادوار گذشته بر آن شدیم با طراحی مرحله منطقه ای برای مشارکت فعال تر تمامی گروه های سرود پایگاه های بسیج در کنار هیئت داوران جشنواره در شهرستان های مختلف، بهانه ای ایجاد کنیم.

حجت اله سلطانی عنوان کرد: به حمدالله این مهم در شهریورماه در ۱۱ نقطه استان و حضور ۸۵ گروه سرود در بخش خواهران و ۶۵ گروه سرود در بخش برادران در مدت ۸ روز محقق شد و باعث مسرت است که امسال شاهد همکاری‌های تنگاتنگ مدیریت‌های مختلف نواحی مقاومت خصوصاً مدیریت فرهنگی هنری و کانون های بسیج هنرمندان بودیم و این امر را می توان از مهمترین مزایای این دوره از جشنواره برشمرد.

معاون هنری بسیج هنرمندان استان اصفهان اذعان کرد: پس از برگزاری موفق مرحله منطقه ای این بار نوبت برگزاری قدرتمند مرحله استانی بود و لازمه آن شناسایی و انتخاب داوران و کارشناسی باتجربه‌تر نه فقط با هدف ارزیابی صرف گروه ها، بلکه به منظور انتقال تجربه، کشف نقاط قوت و ضعف و تلاش در راستای رفع نواقص بود.

سلطانی افزود: از این رو ستاد برگزاری جشنواره تصمیم گرفت در این نوبت از تجارب داوران زبده کشوری با ایجاد فضای رقابتی سالم استفاده کند و هشتم و نهم آذر ماه را به دو روز تاریخی در تقویم برنامه‌های هنری بسیج تبدیل کند.

وی اظهار کرد: تلاشگران درجه های مختلف فرهنگی بر استناد فرمایشات مقام معظم رهبری در حال جهاد بزرگ هستند و قطعا با باطل کردن توطئه های مختلف دشمنان انقلاب اسلامی همیشه پیروز واقعی میادین بوده و در نزد خداوند متعال اجری عظیم خواهند داشت.

به گزارش صاحب نیوز در اختتامیه این مراسم از امیرحسین اسکندری از گروه سرود شهید حججی ناحیه مقاومت بسیج فریدن، از عرفان طاهرپور از گروه سرود هزار آوار ناحیه مقاومت بسیج لنجان و از امیرحسین صبوریان از گروه سرود مدافعان حرم ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد به عنوان تک خوان های برتر تجلیل شد.

در بخش خواهران گروه سرود آوای دفینه کانون بسیج هنرمندان ناحیه امام رضا(ع) به مقام اول و گروه‌ های یاس کانون بسیج هنرمندان ناحیه امام صادق (ع) و گروه سرود آوای یک پایگاه حضرت زهرا(س) درچه مشترکن مقام دوم و گروه سرود سلاله زهرا(س) حوزه دانش آموزی شهید فهمیده فریدونشهر به مقام سوم رسید.

در بخش برادران گروه سرود یاقوت پایگاه بسیج امام حسن مجتبی(ع) خمینی شهر مقام اول و گروه سرود شهید اسفندپور کانون بسیج هنرمندان ناحیه شهرضا مقام دوم و گروه سرود کریم اهل بیت پایگاه بسیج باب الحوایج (ع) آران و بیدگل مقام سوم را کسب کرد.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد