صفحه اصلی » بین الملل » امریکا به‌ دنبال آغاز جنگ نیابتی از سمت کلمبیا در ونزوئلا است/ افغانستان هم لقمه ای بود که در گلوی آن ها گیر کرد

ابطحی در واکنش به احتمال اعزام پنج هزار نیروی امریکایی به کلمبیا:

امریکا به‌ دنبال آغاز جنگ نیابتی از سمت کلمبیا در ونزوئلا است/ افغانستان هم لقمه ای بود که در گلوی آن ها گیر کرد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است حتی اگر آمریکا نیروهای نظامی خود را وارد کلمبیا کند با این حال وارد جنگ مستقیم نشده و جنگ نیابتی در در ونزوئلا رقم خواهد زد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛سید محمدجواد ابطحی در واکنش به عکس منتشر شده از یادداشت جان بولتون طی یک نشست خبری مبنی بر اعزام پنج هزار نیرو به کلمبیا، گفت: این گونه حرکات نمایشی از جان بولتون به عنوان افراطی ترین کارگزار هیئت حاکمه آمریکا تازگی ندارد.

آمریکا وارد جنگ مستقیم با ونزوئلا نمی‌شود

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: جان بولتون به شدت طرفدار سرمایه داری از نوع زیاده خواهانه و تقویت بیش از پیش رژیم صهیونیستی بوده و با لابی آن ها در امریکا ارتباط تنگاتنگ دارد.

وی ادامه داد: نقش مشاور امنیت ملی کاخ سفید همواره ایجاد هراس در کشورها و به رخ کشیدن هیمنه پوشالی امریکا در جهت ترساندن سایر کشورها است تا آن ها از مواضع خود عقب نشینی کرده و منافع امریکا را تأمین کنند.

ابطحی در ادامه با بیان این که ترامپ طبق شعارهای خود که عدم حضور نظامی در سایر کشورها بوده، اقدام به خروج نیروهای نظامی امریکا از سایر کشورها کرده است، اظهار داشت: اکنون امریکا صرفاً از جنگ نیابتی استفاده می کند، چرا که هزینه حضور نظامی در سایر کشورها افزایش یافته و کسری بودجه بسیار قابل توجهی در این حوزه پیدا کرده است.

افغانستان؛ لقمه در گلو گیرکرده آمریکا

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان این که اعمال نفوذ امریکا در کشورهایی همچون کلمبیا، شیلی و اکوادور باعث شد که حکومت‌های غرب‌گرا در این کشورها روی کار بیایند، عنوان کرد: امروز این کشورها، کشورهای انقلابی مثل بولیوی و ونزوئلا را محاصره می کنند و حتی فشارهایی نیز به برزیل و آرژانتین وارد آورده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه امریکا قصد دارد از طریق کلمبیا جنگ نیابتی در ونزوئلا راه بیاندازد، ابراز داشت: افغانستان هم لقمه ای بود که در گلوی امریکا گیر کرد و نتوانست علی رغم حضور نیروهای نظامی خود در این کشور، آن را مدیریت کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز پنتاگون داعش را به افغانستان منتقل کرده و قصد دارد بین آن ها و طالبان که آن ها هم، دست پرورده امریکایی ها هستند، درگیری ایجاد کند تا میان تروریست ها در این کشور موازنه ایجاد شود و در نهایت خود را آبرومندانه کنار بکشند از این رو همین تجربه باعث خواهد شد که در ونزوئلا به صورت مستقیم وارد جنگ نشده و از طریق کلمبیا جنگ نیابتی را آغاز کنند.

پایان پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد