صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » عدم اکران برخی فیلم های جشنواره فجر به دلیل نرسیدن هارد فیلم ها از تهران است/ مشکلی در ادامه اکران ها نخواهیم داشت

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل ارشاد اصفهان:

عدم اکران برخی فیلم های جشنواره فجر به دلیل نرسیدن هارد فیلم ها از تهران است/ مشکلی در ادامه اکران ها نخواهیم داشت

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل ارشاد اصفهان گفت: بهترین و بروزترین امکانات سینمایی در مجموعه پردیس سیتی سنتر در حال استفاده است و هیچ مشکل فنی در مجموعه اصفهان وجود ندارد و این عدم اکران‌ها و جابه‌جایی فیلم‌های جشنواره فجر مربوط به مشکل فنی از طرف تهران است.

تاریخ انتشار: ۱۷:۰۹ - یکشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۴

محمدعلی جعفری در گفت‌وگو با صاحب نیوز با اشاره به نارضایتی شهروندان از جابه‌جایی و یا لغو اکران‌های فیلم جشنواره فجر در اصفهان اظهار کرد: هرساله در برگزاری جشنواره فیلم فجر مشکلاتی ایجاد می‌شود که یکی از دلایل مهم آن ازدحام درخواست فیلم‌ها از اتحادیه تهیه‌کنندگان است که باعث شلوغ شدن و نبود نظم لازم می‌شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: سیستم اکران فیلم‌ها نسبت به گذشته تغییر پیداکرده است، فیلم روی یک هارد به دست استان‌های می‌رسد که پس از بازگشایی قفل اکران می‌شود؛ این جابه‌جایی و یا لغو اکران فیلم‌ها برخی به دلیل عدم بازگشایی قفل فیلم‌ها و یا نرسیدن فیلم‌ها به استان است.

وی افزود: فیلم‌ها باید زودتر به استان‌ها برسد تا رمزگشایی انجام و فیلم برای اکران آماده باشد؛ گاهی هارد فیلم هم‌زمان با اکران می‌رسد که ممکن است در اکران تأخیر به وجود بیاید.

 

بیشتر بخوانید:

نهمین دوره جشنواره فیلم فجر در اصفهان افتتاح شد

اکران تمامی فیلم های بخش اصلی جشنواره فیلم فجر در اصفهان

 

جعفری بابیان اینکه مشکلات ایجادشده در دو شب اخیر را از اول پیگیری کردیم، تصریح کرد: امروز چندین نوبت با امور استان‌های جشنواره صحبت کردم و گفتند که سعی می‌کنند فیلم‌ها و رمزهای آن را برای اصفهان ارسال کنیم که این استان دیگر مشکلی برای اکران نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: این اتفاقات در چندین شهر بزرگ دیگر کشور هم رخ‌داده است؛ یکی دیگر از دلایل این مشکلات اکران تمامی فیلم‌های بخش اصلی جشنواره در اصفهان است و فیلمی که در پایتخت اکران می‌شود را شرایطی فراهم کردیم که در اصفهان هم اکران شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ادامه داد: امسال حجم فیلم‌های اکران زیاد است که نیاز به تدارکات بیشتر و دشوارتری دارد؛ هیچ سالی سابقه نداشته است که در این حد اکران داشته باشیم و ایجاد برخی مشکلات با این هجمه کاری طبیعی است.

وی با عذرخواهی از مردم گفت: قول می‌دهیم که اکران فیلم‌های اکران نشده، در زمان دیگر برنامه‌ریزی شود و شهروندان عزیز می‌توانند در سه نوبت اکران مراجعه و فیلم‌ها را مشاهده کنند؛ امروز قرار بود تا قبل از ظهر هارد تمام فیلم‌ها به اصفهان برسد و احتمال خیلی زیاد رسیده است که مشکلی در اکران‌ها نخواهیم داشت.

جعفری بابیان اینکه استان اصفهان دارای بروزترین امکانات موجود سینمایی کشور است، خاطرنشان کرد: بهترین و بروزترین امکانات سینمایی در مجموعه پردیس سیتی سنتر در حال استفاده است و هیچ مشکل فنی در مجموعه اصفهان وجود ندارد و این عدم اکران‌ها و جابه‌جایی فیلم‌ها مربوط به مشکل فنی از طرف تهران است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد