صفحه اصلی » استان اصفهان » درچه » اولین مجمع سلامت شهرستان خمینی شهر برگزار شد

اولین مجمع سلامت شهرستان خمینی شهر برگزار شد

هم اکنون دو پایگاه سلامت در شهر درچه وجود دارد که نخستین پایگاه سلامت شهر درچه یک هزار و دویست میلیون ریال در زمینی به مساحت ۱۲۰ متر مربع به بهره برداری رسیده است

❖ نویسنده: محمد سلیمانی | تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - دوشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛  اولین مجمع سلامت شهرستان خمینی شهر باحضور ائمه جمعه، مسئولان ادارات، فرماندهی سپاه ونیروی انتظامی, خیرین وبزرگان شهرستان برگزار شد.

طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت با هدف گسترش عدالت در سلامت، ارتقاع کیفیت خدمات بهداشتی، و در نهایت رضایت مندی مردم در تمامی سطوح جامعه به مرحله اجرا در امد.

اجرای این برنامه باعث ارتقاء سلامت، افزایش طول عمر و کاهش بسیاری از بیماری های واگیردار و بیماریهای جدید شد.

هم اکنون دو پایگاه سلامت در شهر درچه وجود دارد که نخستین پایگاه سلامت شهر درچه یک هزار و دویست میلیون ریال در زمینی به مساحت ۱۲۰ متر مربع به بهره برداری رسیده است.

پایگاه دوم سلامت شهر درچه در ولاشان که با اعتبار ۹۰۰ میلیون ریال و در چهار ماه با مالکیت دولتی و به مساحت ۱۷۴۶ متر مربع و زیر بنای ۱۵۷ متر مربع مورد نوسازی قرار گرفته است.

از خدمات پایگاه های نظام سلامت مراقبت از نوزادان از تولد تا ۵ سالگی و انجام واکسیناسیون، نوجوانان ۶ تا ۱۸ سال، جوانان ۱۸ تا ۲۹سالگی، میانسال ۳۰ تا ۵۹ و مراقبت سالمندان ۶۰ سال به بالا است.

مراقبت مادران باردار،کاهش قند و چربی در افراد بالای ۳۰ سال و اندازه گیری فشار خون، تست تشخیص سرطان زودرس از ۳۰ تا ۶۹سال, ارایه مکمل به نوزادان زیر دو سال و میانسالان و

سالمندان دیگر خدمات ارائه شده است.

آزمایش تشخیص سرطان روده بزرگ، مشاوره جهت همسریابی و ازدواج،غربالگری، آموزش در سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و مشاوره تغذیه و انجام ازمایش های زنان بخشی از اقدامات طرح سلامت می باشد.

درپایان بیانیه مجمع به امضاء امام جمعه شهر درچه و حضار رسید و پس از اهدا تندیس وتقدیر از ادارات موثر درحوزه سلامت جلسه پایان یافت.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × چهار =