صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » برای اینستاگرام مدت هاست مهلت داده شده تا جایگزین داخلی مناسب ایجاد شود/ به طور جدی پیگیر اجرای قانون در فضای مجازی هستیم

معاون فضای مجازی دادستان کل کشور در گفتگو با صاحب نیوز:

برای اینستاگرام مدت هاست مهلت داده شده تا جایگزین داخلی مناسب ایجاد شود/ به طور جدی پیگیر اجرای قانون در فضای مجازی هستیم

معاون فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: ما به طور جدی پیگیر اجرای قانون در فضای مجازی هستیم و با حمایت مردم اقدامات قاطع قضایی در این خصوص انجام خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۰۶:۰۰ - سه شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۶

جواد جاویدنیا در گفتگو با صاحب نیوز درباره برخی ولنگاری های اخلاقی در فضای مجازی و به خصوص اینستاگرام بیان کرد: مدت هاست که مهلت داده شده و تأکید شده است که باید جایگزین داخلی مناسب ایجاد شود و یا برای همان نرم افزار خارجی با التزام به قوانین کشور ما مجوز صادر شود.

معاون فضای مجازی دادستان کل کشور ادامه داد: همه مسئولان کشور باید در این عرصه مسئولیت پذیری داشته باشند و هر یک به وظایف خود عمل کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه باید پرسید چرا این امر انجام نشده و دستگاه های فرهنگی و فرهنگ ساز در این خصوص چه کرده اند و باید پاسخگو باشند، افزود: دستگاه قضایی هم مهم ترین وظیفه اش پیگیری اجرای قانون است که این امر در دست انجام است.

جاویدنیا تأکید کرد قوه قضائیه به دنبال ایجاد محدودیت نیست، بلکه قائل است مردم کشور شایستگی دارند که از پیشرفته ترین نرم افزارها و بالاترین جلوه های تکنولوژی استفاده کنند، اما این شرایط باید کاملاً امن باشد.

معاون فضای مجازی دادستان کل کشور با اشاره به این که امنیت در فضای فیزیکی با هوشیاری مرزبانان کشور فراهم شده است و در فضای مجازی هم باید امنیت برقرار باشد خاطر نشان کرد: نباید شاهد این نباشیم که ضد انقلاب و تروریست به راحتی از این فضا علیه مردم ما استفاده کنند، ما به طور جدی پیگیر اجرای قانون در این فضا هستیم و با حمایت مردم اقدامات قاطع قضایی در این خصوص انجام خواهد شد.

وی در پایان معتقد بود فضای مجازی باید برای خانواده ها و کسب و کارها امن باشد و در یک بستر قانونی که امکان اعمال قانون در صورت تخلف افراد معدود وجود داشته باشد، فعالیت شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد