صفحه اصلی » اقتصادی » کلیه روستاهای بالای 10 خانوار کشور به برکت انقلاب اسلامی از نعمت برق برخوردارند

معاون وزیر نیرو:

کلیه روستاهای بالای 10 خانوار کشور به برکت انقلاب اسلامی از نعمت برق برخوردارند

معاون وزیر نیرو با اشاره به اینکه 57 هزار روستا کشور هم اکنون از نعمت برخوردارند، خاطرنشان کرد: نسبت به ابتدای انقلاب این شاخص حدود 13/5 برابر شده است که نشان از فعالیت های گسترده در این 40 سال است.

تاریخ انتشار: ۲۱:۵۵ - سه شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن بختیار در مراسم کلنگ زنی خط انتقال آب از مخزن روستای شرکت زراعی به روستای زرنجان و خط انتقال آب تصفیه به روستای وانشان که امروز عصر برگزار شد، اظهار کرد: روستاها یکی از اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و تاکنون عملیات های گسترده ای در روستاها صورت گرفته است.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه ما در بخش برق به اهداف بسیار بالایی دست پیدا کردیم، گفت: ظرفیت نیروگاه های ما از 7 هزار مگاوات در سال 57 به بیش از 80 هزار مگا وات افزایش پیدا کرده است..

وی با اشاره به رشد 13 برابری صورت گرفته، تصریح کرد: این در صورتی است که جمعیت ما تنها 2/5 تا 3 برابر افزایش داشته است.

بختیار در ادامه بیان کرد: هم اکنون به برکت فعالیت های انجام شده کلیه روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت برق برخوردار هستند.

معاونت وزیر نیرو با اشاره به اینکه 57 هزار روستا هم اکنون از نعمت برخوردارند، خاطرنشان کرد: نسبت به ابتدای انقلاب این شاخص حدود 13/5 برابر شده است که نشان از فعالیت های گسترده طی این 40 سال دارد.

وی با بیان اینکه در بخش آب اعم از روستایی و شهری نیز فعالیت های زیادی صورت گرفته است، مطرح کرد: امروزه 75 درصد مردم ما از آب سالم شرب و بهداشتی مصرف می کنند، این در صورتی است که این آمار در ابتدای انقلاب تنها 10 درصد بوده است.

بختیار با اشاره به اینکه امروز در ایام الله دهه فجر سه پروژه را در منطقه گلپایگان و خوانسار کلنگ زدیم، گفت: دو پروژه در گلپایگان و یک پروژه در خوانسار کلنگ زنی شد.

معاونت وزیر نیرو با بیان اینکه این پروژه های مهم در گلپایگان و خوانسار برای تامین آب شرب روستاها تعریف شده است، عنوان کرد: در پروژه آب رسانی گلپایگان 42 روستا و در مجتمع آب رسانی خوانسار 22 روستا تحت پوشش قرار دارند.

وی اضافه کرد: منابع این دو طرح از طریق اعتبارات ملی و هم از طریق اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین می شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد