صفحه اصلی » اقتصادی » افتتاح ۳۳ پروژه در ایام الله دهه فجر/ ۸۵ روستا استان تحت پوشش آب شرب سالم قرار می گیرد

مدیر کل آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان

افتتاح ۳۳ پروژه در ایام الله دهه فجر/ ۸۵ روستا استان تحت پوشش آب شرب سالم قرار می گیرد

مدیرکل ابفای استان اصفهان با بیان اینکه این ۳۳ پروژه بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان هزینه در برداشته است، گفت: این پروژه ها ۶۷ هزار نفر و ۸۵ روستا را تحت پوشش قرار خواهد داد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۷ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدحسین قرائتی در آیین کلنگ زنی خط انتقال آب از مخزن شرکت زراعی به روستای زرنجان و خط انتقال آب وانشان ، اظهار کرد: در ایام دهه فجر در کل استان ۳۳ پروژه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مدیرکل آبفای استان اصفهان با بیان اینکه این ۳۳ پروژه بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان هزینه در برداشته، گفت: این پروژه ها ۶۷ هزار نفر و ۸۵ روستا را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه ۱۲ پروژه نیز در این ایام کلنگ زنی خواهد شد، تصریح کرد؛ در این شهرستان نیز این دو پروژه ۱۷ هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهند داد.

قرائتی با بیان اینکه عملیات کلنگ زنی ۴۰ کیلومتر خط انتقال و حدود ۱۲ کیلومتر اصلاح شبکه های داخلی روستاها و ایجاد ۲/۷۵ متر مکعب حجم مخازن زمینی بتنی را پیش رو داریم، عنوان کرد: حفر و تجهیز چند حلقه چاه نیز در این ایام صورت خواهد گرفت.

مدیرکل ابفای استان اصفهان خاطرنشان کرد: ۱۷ میلیارد تومان پیش بینی اعتبار مورد نیاز این عملیات کلنگ زنی است.

وی افزود؛ سعی داریم این پروژه ها تا تابستان سال اتی در مدار بهره برداری قرار گیرد.

ظرف چهار ماه آینده پروژه وانشان به بهره برداری خواهد رسید

علی بختیار نیز در این مراسم بیان کرد: این پروژه تصفیه خانه که در اختیار مردم شهر است باید به استفاده مردم روستاها نیز برسد و مردم روستا نیز از اب سالم و پایدار بهره مند شوند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار با بیان اینکه تحقق اهداف آب رسانی روستایی منابع ان در حد ۳۰۰ میلیون دلار در سال ۹۷ طبق تبصره چهار قانون بودجه سال ۹۷ تعیین شده گفت: مجلس برای تامین آب شرب روستایی اهتمام دارد و دولت نیز باید تحقق این مهم نسبت به گذشته موفق تر عمل کند.

وی با اشاره به اینکه پروژه وانشان ظرف مدت چهار ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید، افزود؛ پروژه جلگه در گلپایگان ۱۲ روستا و پروژه گلسار ۲۲ روستا را تحت پوشش قرار خواهد داد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد