صفحه اصلی » سیاسی » بزرگترین جنایت پهلوی برچیدن حاکمیت دین از سطح جامعه بود/ در زمان پهلوی دوم 57 درصد از جمعیت کشور اسم خود را نمی توانستند بنویسند

پیشگام انقلاب:

بزرگترین جنایت پهلوی برچیدن حاکمیت دین از سطح جامعه بود/ در زمان پهلوی دوم 57 درصد از جمعیت کشور اسم خود را نمی توانستند بنویسند

پیشگام انقلاب اسلامی با اشاره به به جنایت های شاه در حوزه فرهنگی، گفت: همزمان با پایان پهلوی دوم و در آستانه انقلاب، 64 درصد از خانم ها و 57 درصد از کل جمعیت کشور اسم خود را نمی توانستند بنویسند و 30 درصد از کودکان کشور مدرسه نمی رفتند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۹ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۸

حسین باقری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به جنایت های رژیم پهلوی، اظهار کرد: بزرگترین جنایتی که شاه در حق مردم ایران انجام می داد برچیدن حاکمیت دین از سطح جامعه بود؛ بعد از برگشت سفر فرنگ کشف حجاب کردند و هدفشان جدا کردن مردم ایران از معنویت و ضرورت های دینی بود.

پیشگام انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: شاه در ابتدا سازمانی را با تیمور بختیار و تیمسار مقدم به عنوان سازمان اطلاعات امنیتی کشور تشکیل داد که همگی از جنایتکارترین افراد بشر بودند در این سازمان بدترین جنایت ها از نوع جسمی و روحی در حق هر شخصی که ندای حق را می طلبید انجام می شد؛ ساواک و کمیته مشترک ضد خرابکاری جنایت‌های زیادی را انجام می دادند.

وی در ادامه با اشاره به دو تن از شهیدان زمان طاغوت، گفت: یکی از جنایت‌های آن ها سوراخ کردن سر آیت اله غفاری بود که ایشان بعد از شکنجه به شهادت رسید؛ به نقل از پسر شهید آیت الله سعیدی در ساواک جسدی بود که وسط سر جسد را با اره بریده بودند، فهمیدیم پدرمان است؛ در دنیا هیچ سازمان امنیت کشوری به این مقدار، جنایت در حق زندانی های سیاسی نمی کند.

حسین باقری خاطر نشان کرد: در زمان پهلوی نابرابری و ناعادلانه توزیع شدن منابع و امکانات در بین مردم مشهود بود، در حالی که بعد از انقلاب وضعیت بهتر شده است.

پیشگام انقلاب با اشاره به جنایت های شاه در حوزه فرهنگ و دین، اذعان کرد: پایان پهلوی دوم و در آستانه انقلاب، 64 درصد از خانم ها و 57 درصد از کل جمعیت کشور اسم خود را نمی توانستند بنویسند؛ 30 درصد از کودکان کشور مدرسه نمی رفتند کل کتاب هایی که بین سال 1316 و 1357 ثبت می شد ۱۲هزار جلد بوده است در حالی که در سال 1395 آمار ثبت کتاب به 120 هزار جلد رسیده است.

وی در ادامه گفت: زمان شاه اصلا” قابل قیاس با کشورهای برتر دنیا نبوده ایم در حالی که امروز در 9 حوزه هایتک(نانو، فایو، هوافضا، سلول های بنیادی و چرخه سوخت هسته‌ای) جزء 10 کشور جهان شده ایم؛ ولنگاری فرهنگی در بین هنرمندان وجود داشت کسی که ول انگاری بیشتری داشت همان مورد تشویق بیشتر قرار می گرفت که به لطف انقلاب اسلامی برخی از هنرمندان بعد از انقلاب از رویه خود دست کشیده و بازگشتند.

حسین باقری افزود: یک درجه دار آمریکایی فرمانروای یک تیمسار شاه بود ولی امروز سپاه قهرمان، ارتش و ناجای عزیز و بسیج بزرگوار امنیت کشور را به بهترین نحو حفظ می کنند: بهترین فرزندان این مملکت با بهترین تخصص ها حاضر شدند به دفاع از حریم اهل بیت در کشورهایی مثل عراق به شهادت برسند در حالی که آن روز فقط ژاندارم منطقه ای، منافع آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی را حفظ می کرد و فعالیت دیگری نداشت.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد