صفحه اصلی » سیاسی » آمریکایی ها اقتصاد خود را با نفت ایران بالانس می کردند/ 37 هزار مستشار آمریکایی هرچه خواستند بر سر مردم ایران آوردند

روایتی تازه یکی از پیشگامان انقلاب اسلامی ایران؛

آمریکایی ها اقتصاد خود را با نفت ایران بالانس می کردند/ 37 هزار مستشار آمریکایی هرچه خواستند بر سر مردم ایران آوردند

پیشگام انقلاب اسلامی ایران گفت: در کتاب مقاومت شکننده تعداد مستشاران امریکایی 37 هزار نفر ذکر شده و آن ها هر چه می خواستند به سر مردم ایران می اوردند و اقتصاد خود را با نفت ایران بالانس می کردند.

تاریخ انتشار: ۰۶:۵۰ - جمعه ۱۳۹۷/۱۱/۱۹

علی محمد کریمیان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: بعد از جنگ جهانی اول، در حالی که امپراتوری عثمانی داعیه اسلام و جهان اسلام را داشت، انگلیسی ها اتاتورک را سر کار اوردند و یک حکومت لاییک راه انداختند و به نوعی حکومت دینی را برچیدند.

پیشگام انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: در ایران رضا شاه، توسط انگلیس با کودتا به قدرت رسید، در حالی که رضا شاه خود را یک فرد مذهبی معرفی می کرد، کشف حجاب کرد و به نوعی لباس مردم ایران را تغییر داد و چادر را از سر زنان ایران بر داشت، در سال 1314 که مردم با اقدامات رضاه شاه و کشف حجاب مخالفت کردند، مردم را در مسجد گوهرشاد به گلوله بست.

رضا شاه هیچ اختیاری از خود نداشت

وی افزود: انگلیس فشار می اورد تا شاه ایران خواسته های آن ها را اجرا کند، رضاشاه احساس می کرد هیچ اختیاری از خود ندارد و به دولت المان تمایل پیدا کرد، وقتی جنگ جهانی دوم شروع شد و انگلیس خواست که آلمان ها را از ایران بیرون کند و رضا شاه کوتاهی کرد به راحتی او را از قدرت بر داشتند و پسرش محمد رضا را جای او قرار دادند.

کریمیان در ادامه گفت: محمد رضا مجبور بود همانند پدرش از اهداف انگلیس تبعیت کند، اما فضایی ایجاد شد که مجددا حجاب بر گشت و ازادی هایی به وجود امد.

علی محمد کریمیان بیان کرد: با ملی شدن صنعت نفت در زمان مصدق و حرکت هایی که مردم انجام دادند، محمد رضا مجبور شد در سال 1332 از کشور خارج شود که بعدا باز با کودتایی که توسط آمریکا و انگلیس انجام شد به کشور بر گشت.

نفت ایران بین آمریکا، انگلیس و فرانسه تقسیم می شد

پیشگام انقلاب اسلامی ایران اذعان کرد: با توجه به ملی شدن نفت، کنسرسیوم نفتی بوجود آمد و نفتی که انگلیس می برد، حالا بین آمریکا، انگلیس و فرانسه تقسیم می شد و همچنان شاه ایران نتوانست اختیارات کشور را داشته باشد و خود را دست پرورده و سلطنت خود را از بیگانه می دانست.

وی افزود: بعد از کودتای 1332 انقلاب سفید راه انداخت و نوعی کشف حجاب کرد، در شیراز جشنی بر پا کرد، با وضعیت فجیع و بدتر ازمراسماتی که در خارج از ایران گرفته می شد، به شاه گفتند در خیابان عملی شنیع انجام شده و اگر در اروپا این عمل انجام می شد، اروپایی ها اعتراض می کردند، بعد قوانینی را وضع کرد که قسم به قران نباشد و قسم به کتاب اسمانی باشد و سعی کرد اسلام را حذف کند.

کریمیان افزود: از جمله جنایات فرهنگی این بود که در سال 1355 و 1356 تاریخ هجری شمسی را به پادشاهی تغییر دادند و جشن های 2500 ساله را ایجاد کردند و به نوعی بی بند وباری را ترویج می دادند.

آمریکایی ها اقتصاد خود را با نفت ایران بالانس می کردند

وی افزود: در کتاب مقاومت شکننده تعداد مستشاران امریکایی 37000 نفر ذکر شده و ان ها هر چه می خواستند به سر مردم ایران می اوردند و اقتصاد خود را با نفت ایران بالانس می کردند، اگر نفت ایران گران می شد، اجناس گران به ایران می دادند و هر جا می خواستند نفت ایران را ارزان می کردند و ایران را کشوری در دست خودشان می دانستند که هر طور خواستند با ان بر خورد کنند.

پیشگام انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: در سال 1356 چهل و شش در صد مردم شهر نشین ایران اجاره نشین بودند، در حالی که در یک اتاق زندگی می کردند، در کتاب مقاومت شکننده، وضعیت بدی برای مردم ذکر شده، ولی مردم انچنان از دولت انتظار بر اورده شدن نیازهارانداشتند و مردم خودشان انچه داشتند با ان زندگی می کردند.

پزشکان عمومی هم نبود و پزشکان هند و بنگلادشی در ایران فعالیت می کردند

وی افزود: مردم از بهداشت کافی بر خوردار نبودند، حتی پزشک عمومی هم ایران نداشت و پزشک های پاکستان، هند و بنگلادشی در ایران بودند، اما امروز از نظر پزشکی، بالاترین تخصص ها و متخصصین در درمان فعالیت دارند، برای یک بیماری ساده به خارج مراجعه می شد، امروز خارجی ها برای درمان به ایران می ایند.

علی محمد کریمیان عنوان کرد: از نظر علمی کشور رشد خوبی داشته، سطح تحصیلات مردم و بویژه خانم ها بالا رفته و سطح زندگی مردم گسترش پیدا کرده است؛ از نظر علمی، امید به زندگی به 75 سال بالا رفته، در حالی که قبلا 55 بوده است.

وی افزود: وعده هایی که در موقع انتخابات داده می شود و مردم انتظار بر اورده شدن دارند و از تبلیغات خارجی که دایما گفته می شود خواسته ها باید بر اورده شود و استفاده مردم از رسانه ها و اگاهی انان از انچه در دنیا می گذرد، انتظارات مردم را بالا می برد و توقع دارند که خواسته ها بهتر و بالاتر بر اورده شود، در حالی که در گذشته مردم انچه را داشتند مصرف می کردند و انتظاری از دولت نداشتند.

از نظر نظامی انچنان ضعیف بودیم که در جنگ با صدام یک موشک که صد کیلومتر برد داشته باشد نداشتیم

کریمیان در ادامه گفت: از نظر نظامی ایران یک کشور کاملا وابسته بود و سلاح هایی که به ایران می دادند ایرانیان توان کار کردن با ان را نداشتند و امریکایی ها ارتش ایران را اداره می کردند و بر ان مسلط بودند و ایران ژاندارم منطقه بود و خواسته های انان را بر اورده می کرد و سلاح هایی که به ایران می دادند، مد نظر خودشان بود که چطور از ان استفاده کنند.

وی افزود: از نظر نظامی آن‌چنان ضعیف بودیم که در جنگ با صدام یک موشک که صد کیلومتر برد داشته باشد و بتوان بغداد را مورد اصابت موشک قرارداد، نداشتیم و از سرهنگ قذافی با شروطی که مشخص کرده بود مجبور شدیم چند موشک بگیریم و ایران یک مستعمره بود.

علی‌محمد کریمیان گفت: ولی امروز از نانو تکنولوژی در ردیف‌های اول جهان و از نظر موشک در ردیف چهارم و پنجم و ششم جهان قرار داریم و به تعبیر خود امریکا وقتی عربستان مطالبی در مورد تهدید ایران مطرح کرد، گفتند قبل از آنکه شما زنگ بزنید و از ما کمک بخواهید ایران عربستان را گرفته است.

وی افزود: به لطف الهی و با انقلاب اسلامی در جایگاه بالایی قرار گرفتیم و تنها کشوری که در برابر غرب و شرق استقلال دارد و می‌تواند حرف خود را در دنیا بزند و علاوه بر خواسته‌های اجتماعی و آبادانی کشور و هدف مهم‌تر فرهنگ ایرانی و گسترش این فرهنگ در جهان، مقدمات ظهور و حاکمیت دینی فراهم شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد