صفحه اصلی » سیاسی » جمهوری اسلامی ایران، عزت مندانه به چهل سالگی انقلاب نزدیک می شود

جمهوری اسلامی ایران، عزت مندانه به چهل سالگی انقلاب نزدیک می شود

اگر انقلاب نبود آیا امروز وظیفه جنایت هایی که به رهبری ‌امریکای جهان خوار توسط بعضی از دولت های عربی منطقه در حال انجام است به عهده دولت شاهنشاهی ایران و با هزینه ملت ایران صورت نمی گرفت؟ آیا این ننگی در تاریخ برای ما نبود که عامل ظلم، قتل، کودک کشی و غارت اموال ملت های مظلوم باشیم؟

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران نزدیک است، اگر به 40 سال گذشته نگاهی اجمالی بیندازیم می بینیم که اتفاقات تلخ و شیرین زیادی را پشت سر گذاشتیم، اما یک ارزیابی جامع از عملکرد ارکان مختلف نظام در این ایام لازم است.

تمام تلاش دشمن ایجاد جو یاس و نا امیدی در بین مردم است و آن ها در واقع نظام را از نگاه خود ارزیابی می کنند تا بعضی نقاط ضعف را در ذهن مردم درشت نمایی کرده و به ملت بقبولانند که انقلاب از اساس اشتباه بوده و با مقایسه های نادرست و بعضا دروغ تلاش می کند که دستاوردهای مهم انقلاب را ضعیف جلوه دهد یا اساسا انکار کند.

اگر ارکان پیشرفت را به طور کلی سه رویکرد فرهنگی، علمی و اقتصادی در نظر بگیریم و موضوعات مختلف را در ذیل این سه موضوع تصور کنیم خواهیم دید که در مقایسه با قبل از انقلاب در اکثر موارد پیشرفت داشتیم. در حوزه فرهنگ موضوعاتی همچون هنر، معنویات و بسیاری از موارد دیگر قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست. در حوزه های علمی هم که بنابر گزارشات بین المللی گویای پیشرفت قابل ملاحظه در بسیاری از حوزه هاست که پزشکی، هسته ای، نانو تکنولوژی، سرعت رشد علمی و موارد دیگر از آن جمله است.

اما موضوع اقتصاد که به دلیل ارتباط مستقیم با زندگی عموم مردم یکی از محورهای مهم بحث است و یکی از مهم ترین مواردی است که دشمن برای مقابله با نظام از آن استفاده کرده هم پیشرفت داشته است. فراهم سازی زیر ساخت های اقتصادی، کاهش ضریب جینی و رتبه هجدهمین اقتصاد دنیا از مهم ترین دلایل پیشرفت اقتصادی است.

البته باید اذعان کرد که در حوزه معیشت مردم و رسیدگی به قشرهای آسیب پذیر و حرکت به سمت عدالت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی باید بیش از پیش تلاش نمود و فراموش نکنیم که در حال حاضر مهم ترین ابزار دشمن برای محو جمهوری اسلامی تمرکز بر مقوله اقتصاد است، پس باید تمرکز و توجه ویژه به این بخش صورت پذیرد. اما بعضا این شبهه مطرح می شود که آیا اگر انقلاب نبود به این پیشرفت ها دست نمی یافتیم؟ اولا به طور قاطع باید گفت که در بسیاری از موارد این پیشرفت ها حاصل نمی شد و این حرف با بررسی 50 سال حکومت پهلوی ها به این کشور و مقایسه آن با رشد کشورهای مختلف در طی همان 50 سال قابل اثبات است. اما به فرض محال اگر بپذیریم در اکثر موارد پیشرفت مشابه یا بیشتر می داشتیم یک نکته اساسی را نمیتوان نادیده انگاشت که یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب است و آن چیزی نیست جز استقلال، که بسیار مهم قلمداد می شود. استقلال به این مفهوم که به هر چه دست یافتیم با تلاش و پشتکار جوانان همین مرز و بوم فراهم شده است. اگر دانشی داریم با افتخار می گوئیم که با دست خود ساختیم و در هیچ زمانی هیچ دشمنی نمی تواند آن را از ما بگیرد.

نکته مهم دیگر این که اگر انقلاب نبود آیا امروز وظیفه جنایت هایی که به رهبری ‌امریکای جهان خوار توسط بعضی از دولت های عربی منطقه در حال انجام است به عهده دولت شاهنشاهی ایران و با هزینه ملت ایران صورت نمی گرفت؟ آیا این ننگی در تاریخ برای ما نبود که عامل ظلم، قتل، کودک کشی و غارت اموال ملت های مظلوم باشیم؟ آیا برای ملت غیور ایران مایه سرشکستگی نبود که دولت و حاکمان ما را به عنوان گاو شیرده خطاب کند؟ قطعا این موارد از مهم ترین دستاوردهای انقلاب است که باید خدای متعال را شاکر باشیم که چنین رهبر و امت و نظامی داریم و شکر این نعمت فقط با تلاش همه جانبه برای پیشرفت و مبارزه با دشمنان محقق می شود.

فرهاد مصری نژاد، معاون سازمان بسیج اساتید استان اصفهان فرهاد مصری نژاد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!