صفحه اصلی » اجتماعی » پیامک قطع شدن یارانه جعلی است/ با انجام ثبت نام کلیه اطلاعات کارت بانکی به سرقت می رود

هشدار جدی رئیس پلیس فتا اصفهان:

پیامک قطع شدن یارانه جعلی است/ با انجام ثبت نام کلیه اطلاعات کارت بانکی به سرقت می رود

رئیس پلیس فتا استان اصفهان گفت: شهروندان را ترغیب می کند وارد سایت بشوند و برای ثبت نام مجدد یارانه ها مبلغ دو هزار تومان به عنوان حق ثبت نام به صورت الکترونیکی پرداخت کنند که اطلاعات کارت بانکی شخص به سرقت می رود و بلافاصله برداشت غیر مجاز از حساب بانکی اتفاق می افتد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۰ - شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۰

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی در گفتگو با صاحب نیوز درباره ارسال یک پیامک با محتوای این که «یارانه شما قطع شد و برای ثبت نام وارد این لینک شوید»، بیان کرد: این وب سایت و درگاه پرداخت الکترونیکی پیش بینی شده در سایت و همچنین پنل پیامکی جعلی است.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان ادامه داد: ماجرای این پیامک به این صورت است که شهروندان را ترغیب می کند وارد این سایت بشوند و برای ثبت نام مجدد یارانه ها مبلغ دو هزار تومان به عنوان حق ثبت نام به صورت الکترونیکی پرداخت کنند که در این درگاه، کلیه اطلاعات کارت بانکی شخص به سرقت می رود و بلافاصله برداشت غیر مجاز از حساب بانکی اتفاق می افتد.

وی افزود: کاربران باید هوشیار باشند و درگاه های پرداخت الکترونیکی را بررسی کنند تا در دام درگاه های جعلی نیفتند.

مرتضوی در رابطه با این که کاربران چگونه متوجه فریب های اینترنتی شوند تا در دام صفحات و درگاه های جعلی نیفتند خاطر نشان کرد: هر گونه اقدامی که به طور رسمی بخواهد انجام شود در دامنه های قانونی ir انجام و تحت پروتکل https فعالیت می کند؛ اتفاقی که امروز افتاد در سایتی با دامنه com و تحت پروتکل http بود.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان ادامه داد: صفحات جعلی درگاه های غیر مجاز نماد اعتماد الکترونیکی هم ندارند و مردم باید به ابن نماد هم توجه داشته باشند.

سرهنگ مرتضوی در پایان گفت: در مرجله اول این وب سایت متخلف در استان مسدود شد و امکان فعالیت برای وی وجود ندارد، ولی شهروندان توجه داشته باشند که ممکن است به بهانه های مختلفی مانند ثبت نام کارت سوخت، ثبت نام سهام عدالت، بیمه سلامت و موارد دیگری همین موضوع تکرار شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد