صفحه اصلی » بین الملل » کشته و زخمی شدن بیش از 32 هزار نظامی آمریکایی در عراق و سوریه

وزارت دفاع آمریکا اعتراف کرد؛

کشته و زخمی شدن بیش از 32 هزار نظامی آمریکایی در عراق و سوریه

وزارت دفاع آمریکا از تلفات نظامیان این کشور در کشورهای عراق و سوریه پرده برداشت.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - یکشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ وزارت دفاع آمریکا با صدور گزارشی از تلفات نظامیان خود در کشورهای عراق از سال 2003 تاکنون پرده برداشت.

بر اساس اعلام وزارت دفاع آمریکا، نظامیان آمریکا از سال 2003 میلادی تاکنون، حدود 4 هزار و 384 تن از نیروهای خود را در کشور عراق ازدست‌داده‌اند.

بر اساس اعلام رسانه‌های آمریکایی، در این بازه زمانی حدود 32 هزار و 180 تن از نظامیان آمریکایی در عملیات مختلف زخمی شده‌اند که شامل معلولیت‌های جسمی ازجمله «قطع دست، قطع پا و …» نیز می‌شود.

به گفته منابع میدانی، ده‌ها تن از نظامیان کشته‌شده آمریکایی در عراق از افسران بلندپایه و یا عضو گروه‌های نخبه آمریکایی هستند که در جریان درگیری با گروه‌های مقاومت به هلاکت رسیده‌اند تا در تله رزمندگان گیر افتاده‌اند.

گروه‌های مقاومت عراقی به‌خصوص در سال‌های بین 2003 تا 2010 با انجام عملیات دقیق ازجمله قرار دادن تله‌های انفجاری در مسیر کاران نظامیان، شکار کردن نظامیان توسط تک‌تیراندازان، حمله‌های موشکی و خمپاره‌ای علیه پایگاه‌ها و تجمع آن‌ها و … خسارت‌های سنگینی را به دشمن غربی وارد کردند.

در گزارش جدید وزارت دفاع آمریکا همچنین آمده است در هفت سال گذشته شش تن از نظامیان آمریکایی در مناطق مختلف سوریه به‌خصوص در بخش‌های شمالی و شرقی کشور به هلاکت رسیده‌اند و 28 تن دیگر زخمی شده‌اند.

آمریکایی‌ها به بهانه مبارزه با تروریست و حمایت از شبه‌نظامیان کُرد، بیش از 15 پایگاه نظامی را در مناطق شمالی و شرقی سوریه ایجاد کرده‌اند.

انتهای پیام/موازین نیوز

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد