صاحب نیوز

13970918001015_Test_PhotoN

سپاهان صدرنشین شد

صدر جدوال باز هم طلایی شد

رسپولیس پس از 16 هفته شکست ناپذیری در اهواز شکست خورد و این بهترین فرصت برای امیرقلعه نویی و شاگردانش شد تا با کسب هر سه امتیاز مسابقه جای این تیم را در صدر جدول بگیرند

کدخبر: 936075
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ @ ۰۹:۱۱


به گزارش صاحب نیوز؛ از هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال تیم سپاهان اصفهان از ساعت 17:15 و در ورزشگاه خالی از تماشاگر نقش‌جهان به مصاف حریف خود سپیدرود رشت رفت سوت آغاز دیدار سپاهان برابر سپیدرود در شرایطی زده شد که پرسپولیس پس از 16 هفته شکست ناپذیری در اهواز شکست خورده بود و این بهترین فرصت برای امیرقلعه نویی و شاگردانش بود تا با کسب هر سه امتیاز مسابقه جای این تیم را در صدر جدول بگیرند و به شکست ناپذیری خود هم ادامه دهند.

تا اواسط نیمه نخست این دیدار دوتیم با حملات پیاپی قصد بازکردن دروازه حریف را داشتند؛ در این بین سپاهان با پاس‌های کوتاه و سریع خود را به محوطه جریمه سپیدرود می‌رساند و شاگردان کریمی نیز بر روی ارسال از جناحین متمرکز شده بودند؛ در نیمه نخست این دیدار حملات دوتیم متکی بر پاس‌های کوتاه و حملات سریع بود؛ در این بین تعداد حملات میزبان از میهمان بیشتر بود اما با این وجود توپی از خط دروازه عبور نکرد تا نیمه نخست این دیدار بدون گل به پایان برسد.

در نیمه دوم اما با تغییری که قلعه نویی ایجاد کرد و مهرداد محمدی را جایگزین محسن مسلمان کرد، همه چیز تغییر کرد و محمدی تعویض طلایی سپاهان شد. پس از ورود محمدی حملات سپاهان زهردارتر شد و آنها در دقیقه 47 و خیلی زود توانستند از اشتباه ملکی گلر سپیدرود استفاده کنند و گل اول بازی را توسط علی قربانی ثبت کنند. پس از ثبت گل اول، شرایط برای شاگردان امیرقلعه نویی ساده تر شد و آنها موفق شدند با خیال آسوده تری حمله کنند و نتیجه هم دو گلی بود که در دقیقه 57 و 89 توسط مهرداد محمدی و استنلی کی روش ثبت شد تا طلایی پوشان در روزی که هواداران خود را در کنارشان نمی دیدند، سه امتیاز شیرین کسب کنند.

داور: سید‌مهدی مرجان‌زاده

کمک داور: علی‌اکبر عظیم‌پور، محمد هاشمی‌نسب و فرهاد مروجی

کارت زرد: محسن مسلمان دقیقه 40

کارت قرمز: –

گل: علی قربانی برای سپاهان در دقیقه 48، مهرداد محمدی دقیقه 57، کیروس استنلی دقیقه 88

ترکیب سپاهان اصفهان:

پیام نیازمند، محمد ایرانپوریان، سعید آقایی، سیاوش یزدانی، عزت‌الله پورقاز، مهدی کیانی، ولادیمیر کومان، محسن مسلمان(45 مهرداد محمدی)، سجاد شهباززاده، علی قربانی، کی روش استنلی

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب سپیدرود رشت:

کوروش ملکی، علیرضا نورمحمدی، میلاد شیخ سلیمانی، ابراهیم لطفی، امیر منصوریان، محمد علیزاده، میثم تهیدست، میثم فردوسی( 68 حمیدرضا طاهرخانی) ، محمد غلامی( محمد بلبلی82)، پویا نزهتی، حسین شنانی( 52 پیام صادقیان)

سرمربی: علی کریمی

اتفاقات مهم بازی:

دقیقه 1، ضربه آزاد سپیدرود رشت توسط مدافعین سپاهان دفع شد.

دقیقه 5، مجلی شنایی بازیکن سپید‌رود موقعیت تک به تک خود را مقابل پیام نیازمند از دست داد.

دقیقه 6،  محمد غلامی بازیکن سپیدرود پس از جای گذاشتن مدافعین سپاهان وارد محوطه جریمه سپاهان شد اما با حضور به موقعه بازیکنان سپاهان وی فرصت شوت‌زنی به دست نیاورد.

دقیقه 15، مهاجمین سپاهان با پاس های کوتاه خود را به محوطه جریمه سپاهان رسانند و در نهایت توپ به سمت استنلی ارسال شد اما وی تعادل خود را از دست داد توپ به سمت دروازه سپیدرود ارسال نشد.

دقیقه 28، شهباززاده بازیکن سپاهان پس از نفوذ به داخل محوطه جریمه سپیدرود شوتی محکمی را به سمت دروازه تهی دست ارسال کرد اما توپ پس از برخورد با دروازه‌بان سپیدرود توسط مدافع این تیم دفع شد.

دقیقه 36، پس از ارسال توپ توسط هافبک های سپاهان، کیروش استنلی قصد داشت با یک قیچی برگردان توپ را به سمت دروازه سپیدرود ارسال کند اما مدافعین سپیدرود گلزنی استنلی شدند.

دقیقه 48، سپاهانی‌ها با پاس کاری در محوطه جریمه سپیدرود و با غفلت دروازبان این تیم تواسنتد توسط قربانی به اولین گل خود در این دیدار دست یابند.

دقیقه 54، محمدی توپ بلندی را بر روی دروازه سپیدرود ارسال کرد که کیروش با یک ضربه سر در یک موقعیت حساس نتواسنت گلزنی کند و توپ بیرون رفت.

دقیقه 88،کومان با ارسال یک توپ سریع به داخل محوطه جریمه سپیدرود و فرار به موقع استنلی باعث شد که کیروش سومین گل این دیدار را در یک موقعیت تک به تک و شوت زیر طاق به ثمر برساند

انتهای پیام/