صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » حاشیه نگاری خبرنگار صاحب نیوز از همایش بزرگ «دلاوران دلواپس» اصفهان

نامه ای به روح توافقنامه ژنو!

حاشیه نگاری خبرنگار صاحب نیوز از همایش بزرگ «دلاوران دلواپس» اصفهان

حاضرین با در دست داشتن پلاکاردهایی حمایت خود را از همایش و انتقاد از توافق نامه ژنو اعلام کردند. روی یکی از این پلاکاردها نوشته بود: “گفته شد: نرمش قهرمانانه، خوانده شد انصراف داوطلبانه”

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۲ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۳/۴

 به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، همایش بزرگ دلاوران دلواپس ساعت ۱۷ روز شنبه (سوم خرداد ماه) وهمزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، به همت جمع کثیری از تشکل های دانشجویی ومجموعه های فرهنگی مردمی استان اصفهان و اساتید حوزه و دانشگاه در خیمه گلستان شهدای این شهر برگزار  شد. در این همایش که با ذکر مصیبت سیدرضا نریمانی همراه بود به ترتیب مهندس علیرضا حیدری، دکتر محسن نصری، حجت الاسلام حمید رسایی، دکتر عباس مقتدایی، دکتر ناصر نوبری و دکتر محمدرضا حیدری به سخنرانی پرداختند.

اما در این بین خواندن برخی حواشی این جلسه نیز خالی از لطف نیست…

دلاوران دلواپس

1- مراسم با حدود چهل دقیقه تاخیر و با قرائت قرآن شروع شد که برای مراسماتی از این دست که ارگان خاصی بانی برگزاری آن نیست و مدیریت مردمی دارد بدیهی و اجتناب ناپذیر بود. سرود جمهوری اسلامی ایران از طریق موبایل یکی از حاضرین در پشت بلندگو پخش شد!

2- پیش از شروع مراسم علاقه مندان روی صندلی ها نشسته بودند و رفت وآمد مردم از وردی اصلی گلستان شهدا حکایت از یک حضور پرشور داشت. از همان ساعات ابتدایی همایش سالن مملو از جمعیت شد و خیلی از حاضرین روی زمین و در کنار در ورودی و ایستاده در کنار قبور شهدا همایش را پیگیری می کردند.

3- دکتر محمد حسین رامشت، رییس سابق دانشگاه اصفهان، دکتر عدنان زادهوش و اصغر آذربایجانی اعضای شورای شهر و حاجی نماینده مردم شاهین شهر و میمه از جمله مهمانان همایش بودند. البته اصغر آذربایجانی همان دقایق ابتدایی از جلسه خارج شد.

4- غایبین: تعداد زیادی از لیست 75 نفره در این همایش غایب بودند و فقط نام خود را در بیانیه رسانه ای همایش امضا کرده بودند. دکتر زیبا کلام به دلیل مسافرت به بوشهر از قافله همایش دلاوران اصفهان جاماند. آیت الله عبداللهی نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام احمد سالک و دکتر سعید زیباکلام از غایبین بزرگ همایش بودند که با ارسال پیام به همایش حمایت خود را از این همایش اعلام کردند. حجت الاسلام احمد سالک ظاهرا به دلیل حضور در همایش “ما نگرانیم” در قم در این همایش حضور نداشت.

همایش ما نگرانیم

5- منقلب شدن دکتر محسن نصری پس از اینکه خود را دلواپس رهبری ذکر کرد نیز از نکات جالب توجه همایش بود. البته این روحیه دکتر در اردوهای مناطق جنگی جنوب مسبوق به سابقه است. برخی از دلاوران دلواپس در قالب پیامک هایی برای دکتر آرزوی شهادت کردند.

6- حمید رسایی دقایقی پس از شروع مراسم در همایش حضور پیدا کرد و به دلیل نبود جای مناسب و ازدحام جمعیت جلوی سن همایش کنار سایر مردم روی زمین نشست. حرف های رسایی انقلابی و منطقی بود و از عملکرد اخیر تیم مذاکره کننده حمایت کرد. رسایی گفت: “غنی سازی را خدا آزاد می کند”.

7- سخنان و بیانیه کوبنده دکتر مقتدایی برای حاضرین جالب توجه بود. وی در بخشی از بیانیه خود آب پاکی را روی دست برخی ریخت و گفت: “ملت ما فرزندان خود را ندادند تا عده ای روی میز با عجوزگان قهقه بزنند.” شجاعت و صراحت مقتدایی نشان داد هنوز اصفهان نمایندگان شجاع و پای کار دارد.

8- خوش و بش و صحبت درگوشی رسایی با نوبری روی سن هم جالب و عجیب بود.

دلواپسیم

9- شوخی دکتر نوبری، دیپلمات سابق ایران در روسیه با لفظ دیپلمات هم جالب توجه بود. اینکه “تیم مذاکرات کننده پس از مذاکرات در وین خود به جمع دلواپسان پیوسته اند” برای همایش دلگرم کننده و امید بخش بود.

10- ذکر مصیبت امام موسی بن جعفر علیه السلام در شب شهادت این امام همام با نوای گرم سیدرضا نریمانی زیر خیمه حسینی بغض خیلی ها را شکست، شانه های برخی را تکان داد و چشم خیلی از حاضرین را بارانی کرد. این میان برنامه روحانی و معنوی حسابی حال جلسه را سر جای خود آورد.

دلواپسیم

11- حضور مهندس علیرضا حیدری، کارشناس ارشد مهندسی هسته ای به عنوان کارشناس توافق نامه ژنو نیز از نکات جالب این همایش بود. با وجود اساتیدی همچون دکتر محسن نصری که روی مسئله هسته ای سالیان سال تحقیق و پژوهش و صاحب تالیف است هم نکته مهمی در استفاده از جوانان نخبه و ارزشی است.

12- فروش کتب مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب روبروی درب اصلی خیمه حسینی توسط جوانان هم یکی دیگر از حواشی همایش بود. این فروش با استقبال خوبی همراه بود؛ کتاب «من دیپلمات نیستم انقلابی ام»، کتاب «نقدی بر توافق نامه ژنو» و یک کتاب دیگر که الآن اسمش در ذهنم نیست برای فروش در نظر گرفته شده بود.

13- خبرنامه کاغذی خبرگزاری دانشجویان ایران، نشریه تک برگ پاتوق دانشگاه صنعتی اصفهان و هولوکاست هسته ای در میان حاضرین توزیع شد.

خبرنامه کاغذی دانشجویان

خبرنامه کاغذی دانشجویان

خبرنامه کاغذی دانشجویان

خبرنامه کاغذی دانشجویان

14- سادگی و بی آلایشی مراسم و دوری از ریخت و پاش، مردمی بودن و خودجوش بودن این حرکت را نشان می داد به طوری که همه چیز حتی صندلی های حاضر در جلسه بانی مردمی داشت.

15- علی رغم برخی مخالفت ها با برگزاری همایش و نبود تبلیغات درون شهری، استقبال جمعیت بسیار خوب بود. پیش از این روزنامه آرمان در یک گمانه زنی از برگزاری همایش در شب جمعه و استفاده دست اندرکاران همایش از پتانسیل زائرین شب جمعه گلستان برای تبلیغات و حضور جمعیت سخن گفته بود که این همایش در روز اول هفته با استقبال خوبی برگزار شد.

16- حضور پر شور خبرنگاران و عکاسان حکایت از اهمیت رسانه ای این همایش داشت. صندلی های جلوی سن به سرعت پر شد و خبرنگاران برای کار با مشکل مواجه شدند.

حاضرین با در دست داشتن پلاکاردهایی حمایت خود را از همایش و انتقاد از توافق نامه ژنو اعلام کردند.

روی یکی از این پلاکاردها نوشته بود: “گفته شد: نرمش قهرمانانه، خوانده شد انصراف داوطلبانه”

حضور جوانان غیور و ارزشی در کنار مسن ترهای نسل قبلی انقلاب زیر خیمه حسینی شهدا این همایش را زیبا کرده بود.

صندلی ها پس از مراسم به طور خودجوش توسط حاضرین جمع آوری شد.

دیدگاه‌ها

 1. یک نفر آدم عادی گفته :

  با سلام و تشکر از سایت خوب شما
  ایکاش همایشی برای دلواپسان زاینده رود هم برگزار میشد و همین آقایان که منقلب شدند و گریه کردند و بیانیه کوبنده خواندند همینگونه برای زاینده رود عمل میکردند
  که اگر اینگونه بود تا حالا این اتفاق برای زاینده رود نمی افتاد
  در پایان از سایت مردمی شما تشکر میکنم

 2. ایرج گفته :

  از حاشیه نگاری شما ممنونم
  جامع زیب و مبسوط بود
  موفق باشید

 3. فرزام ابوفاضلی گفته :

  چقدر آدم بیکار مذهبی داشتیم که تو روز کاری اون هم وسط روز اومده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد