صفحه اصلی » سیاسی » حساب انقلاب و اسلام از مدیران اجرایی جدا است/ روزی به دنبال محاصره ما بودند و امروز اسرائیل را محاصره کرده ایم

امام جمعه اصفهان:

حساب انقلاب و اسلام از مدیران اجرایی جدا است/ روزی به دنبال محاصره ما بودند و امروز اسرائیل را محاصره کرده ایم

امام جمعه اصفهان گفت: خوشحالیم که برای مردم ما این نکته روشن شده که حساب انقلاب و اسلام غیر از افراد است؛ دولتی می آید و می رود اکه این ها نه انقلاب و نه اسلام است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۴ - یکشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۵

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد پیش ظهر امروز در کنگره ملی سرداران و هزارو ۴۰۰ شهید خط شکن شهرستان فلاورجان با اشاره به تشییع با شکوه شهیدان حادثه تروریستی، اظهار کرد: ملت و مردم ما پای انقلاب ایستاده اند و شاید برای خیلی ها باور کردنی نبود که با وضع اقتصادی که در جامعه است و گرانی وجود دارد مردم در ۲۲ بهمن این‌طور شرکت می‌کنند.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: خوشحالیم که برای مردم ما این نکته روشن شده است که حساب انقلاب و اسلام غیر از افراد است؛ دولتی می آید و می رود و افرادی می آیند و می روند که این ها نه انقلاب و اسلام است.

وی افزود: این‌ها کارگزاری هستند که ممکن است اشتباه کنند و ممکن است حتی عمدا هم کار خلاف انجام دهند اما ربطی با انقلاب و اسلام ندارد؛ همانطوری که در صدر اسلام هم بسیار کارهای خلاف می شد که به پای پیامبر نمی‌گذاشتند.

طباطبایی نژاد گفت: این یک فرهنگ بسیار جالبی است که در بین مردم ما پیدا شده و شعور دینی بالا رفته است و این طور نیست که اگر کسی کار غلطی بکند با اسلام قهر بکنند؛ این روحیه به کوری چشم دشمنان به وجود آمده است.

یوسف طباطبایی نژاد در ادامه گفت: مردم سختی‌ها و بی عدالتی ها و بی‌تدبیری‌ها را تحمل می‌کنند اما پای اسلام و انقلاب و امام و رهبری نمی گذارند و این موضوع مهم است و همین رمز حضور مردم علی رغم مشکلاتی است که دارند و همین طور هم باید باشد.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری، افزود: قطار انقلاب ما روی ریل خود به پیش می رود و از اول انقلاب تا کنون از ریل خودش بیرون نیامده است و همان اسلام، آزادی و استقلال و سرپرستی ولی فقیه و مبارزه با دشمن و استکبار که ستون های انقلاب ما است سر جای خود باقی مانده و ذره ای هم تغییر پیدا نکرده است.

امام جمعه اصفهان بیان کرد: اعتقاد دارم در هیچکاری بعد از انقلاب کوتاه نیامدیم و در همه زمینه ها رشد کردیم و جلو رفته ایم و در همه زمینه ها علی رغم تمام تحریم ها و سختی ها پیشرفت داشته ایم.

وی با اشاره به تعبیر آیت الله املی که مبارزه ما جنگ جهانی سومی است که در یک طرف کشور ما و در طرف دیگر همه دنیا است، افزود: در چهل سال یک جنگ جهانی داشته باشیم اما بتوانیم پیشرفت کنیم بسیار مهم است.

طباطبایی نژاد اظهار کرد: همه پیامبران و ائمه شکست و پیروزیشان به خاطر مردم بوده است؛ اگر مردم وظیفه خود را نشناسند و دین خود را حمایت نکنند اگر رهبر امیرالمومنین هم باشد خانه نشین می شود.

وی در ادامه گفت: آن کسی که می تواند انقلاب را پیش ببرد مردم است و در روایت داریم امام زمان وقتی ظهور می کند که قبل از ظهور عقل مردم رشد کرده باشد.

امام جمعه اصفهان با اشاره به مشکلات حال حاضر کشور، تصریح کرد: سختی هایی که اکنون وجود دارد سه دلیل دارد؛ دشمن، بی تدبیری های مسوولان و خود مردم از دلایل این سختی ها هستند.

وی با اشاره به نقش برخی مردم در سختی ها، افزود: نباید شایعه پذیر باشیم و حرف بدون تحقیق را قبول کنیم؛ اگر محکم باایستیم و تقوا داشته باشیم کسی نمی تواند به ما ضربه بزند؛ دنیای کفر هیچ غلطی نمی تواند بکند به شرط اینکه مقاوم باشیم.

طباطبایی گفت: علی رغم سختی ها خدا را شاکریم که در همه زمینه ها علی رغم مشکلات پیشرفت کرده ایم؛ در زمان جنگ تحمیلی حتی یک ساچمه و گلوله ار پی چی هم نداشتیم اما اکنون موشکی هایی درست کرده ایم که دنیای غرب به وحشت افتاده است.

وی افزود: ما امروز فن انرژی هسته ای را یاد گرفته ایم و در دنیا جزء سه یا چهار کشوری هستیم که فن را از خود دارد و هر زمان که بخواهیم ۲۰ درصد غنی سازی را انجام می دهیم و در زمینه های دیگر هم پیشرفت ها قابل توجه است.

امام جمعه اصفهان با اشاره پیشرفت های که در ساخت جاده و اتوبان شکل گرفته است، اظهار کرد: یاد دارم در دوره سوم مجلس می گفتیم اگر ۱۶ هزار مگاوات برق داشته باشیم وضع خوبی داریم؛ اکنون بالای ۷۰ هزار مگاوات برق داریم و به کشورهای اطراف هم می فروشیم.

وی با اشاره به پیشرفت ها در زمینه های دیگر، افزود: به حمدلله از وضعیت خوبی برخورداریم به شرط اینکه خود را نبازیم که حالا چه خواهد شد و خدایی که در طبس شن را مامور می کند که باعث به هم خوردن چندین هلکوپتر شود؛ همین خدا ایمان داریم و نمی گذارد دشمن ضربه بزند اما باید دشمن باشد تا ما پیشرفت کنیم.

طباطبایی با بیان اینکه خود دشمن نعمت است، اذعان کرد: امام فرمودند اگر ده، پانزده سال تحریم را ادامه بدهند خیلی خوب است چراکه ما خودمان را باور می کنیم و خودکفا در همه زمینه ها می شویم که الحمدالله در خیلی از زمینه ها خود کفا شدیم.

امام جمعه اصفهان با اشاره به پیشرفت های نظامی، گفت: در حالی که می خواستند کشور ما را محاصره کنند، ما اسراییل را محاصره کردیم؛ سوریه و لبنان را در کنار اسرائیل داریم و زیر سر آن ها موشک را کار گذاشته ایم که دستاورد بسیار مهمی است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد