صفحه اصلی » ورزشی » حضور 300 ورزشکار در جشنواره بازی های بومی محلی فلات مرکزی/ تثبیت خانه های ورزشی روستایی خلا ساختاری خود را پوشش می دهد

رئیس فدراسیون ورزش های بومی محلی کشور خبرداد؛

حضور 300 ورزشکار در جشنواره بازی های بومی محلی فلات مرکزی/ تثبیت خانه های ورزشی روستایی خلا ساختاری خود را پوشش می دهد

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کشور گفت: 300 ورزشکار از 8 استان کشور در جشنواره بازی های بومی محلی فلات مرکزی حضور داشته اند و مسابقات بصورت فنی در رشته های دال پلان و هفت سنگ مهارتی و چوب کشی انجام شده است که در پایان به 31 نفر جوایز ارزنده ای همراه با سه تیم برتر اهداء می شود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۳ - شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ غلامرضا جعفری شامگاه جمعه در آیین اختتامیه جشنواره بازی های بومی محلی فلات مرکزی کشور در اردستان اظهار کرد: فرآیندهایی را که در بازی های بومی محلی مد نظر داریم با هدف صیانت از ارزش های فرهنگی کشورمان بوده است.

وی افزود: ما باید از میراث ناملموس کشور صیانت کنیم و این مهم در چهارچوب یک سری برنامه های ویژه ای محقق می شود که با یک تقسیم کار ملی و مشارکت همگانی مضاعف می توانیم باز خورد و نتیجه از آن د اشته باشیم.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کشورگفت: برنامه ای که در اردستان امروز شاهد بودیم نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی بازی های بومی و محلی فلات مرکزی ایران بود که جا دارد از میزبانی شهر اردستان تشکر داشته باشیم که میزبان شایسته ای بودند و سعی داریم در سنوات آتی اینگونه برنامه ها را در یک گستردگی ویژه تری برگزار کنیم.

حضور 300 ورزشکار در جشنواره بازی های بومی محلی فلات مرکزی

جعفری افزود: تعداد 300 ورزشکار از 8 استان کشور در این جشنواره حضور داشته اند و مسابقات بصورت فنی در رشته های دال پلان و هفت سنگ مهارتی و چوب کشی انجام شده است که در پایان به 31 نفر جوایز ارزنده ای همراه با سه تیم برتر اهداء می شود.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری جشنواره این بود که از این طریق بپردازیم به معرفی بازی های بومی محلی و نگاهمان اصلا رقابتی نبوده و بهره مندی از موارد آموزشی و تربیتی بازی ها  و تبیین کارکردهای علمی بازیکنان است تا خانواده ها بتوانند که بازی ها چگونه می تواند در عرصه مقابله با آسیب های اجتماعی در تربیت نسل آینده کاربرد و موثر باشند.

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی محلی کشور با بیان اینکه در سراسر استان های کشور هیئت های بومی محلی داریم و تمام شهرستان ها و مراکز بخش بصورت ویژه گسترده ترین تشکیلات را در کشور داریم افزود: با تثبیت خانه های ورزشی روستایی در کل کشور خلا ساختاری خود را پوشش داده ایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد