صفحه اصلی » اقتصادی » زیان انباشته ذوب آهن به کمتر از 1000 میلیارد تومان رسید/ افزایش تنوع محصولات صنعتی ذوب آهن در سال جدید

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان خبرداد؛

زیان انباشته ذوب آهن به کمتر از 1000 میلیارد تومان رسید/ افزایش تنوع محصولات صنعتی ذوب آهن در سال جدید

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان گفت: هزینه های مالی ذوب آهن اصفهان در سال 97 کاهش یافته و با سود دهی مناسب در سال جاری زیان انباشته شرکت به کمتر از 1000 میلیارد تومان خواهد رسید.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ منصور یزدی زاده در در همایش پیشگامان انقلاب و صنعت با مرور تحولات و اقدامات ذوب آهن در سال های اخیر ، به تولید محصولات جدید در این  شرکت اشاره کرد و گفت: در سال 97 با یک اقدام اساسی و افزایش سرمایه از ماده 141 خارج شدیم و در اقدامی دیگر بخشی از  بدهی های ذوب آهن با مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت تهاتر شد و در سال آینده نیز با استفاده از این پتانسیل بدهی های ذوب آهن کمتر خواهد شد.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در ادامه افزود : هزینه های مالی ذوب آهن اصفهان در سال 97 کاهش یافته و با سود دهی مناسب در سال جاری زیان انباشته شرکت به کمتر از 1000 میلیارد تومان خواهد رسید.

مهندس یزدی زاده سپس با اشاره به اقدامات اجرایی و فنی سال جاری در ذوب آهن گفت : تولید ریل ملی به عنوان یک ایده جدید از سه سال قبل در ذوب آهن مطرح بود که در سال جاری این محصول تولید و عرضه شد . همچنین تولید تیرآهن H300  با تولید بیم بلانک به ثمر رسید و این شرکت قادر است محصولات صنعتی و جدید خود را متنوع کرده و میزان تولید آن ها را افزایش دهد .

مدیر عامل ذوب آهن در ادامه مهمترین مشکل و دغدغه این مجتمع عظیم صنعتی در حال حاضر را تهیه مواد اولیه معرفی کرد و یادآور شد : ذوب آهن در داخل هیچ مشکلی ندارد و تولید این شرکت  با تامین مواد اولیه و راه اندازی مجدد کوره بلند شماره یک در سال آینده با فعالیت سه کوره بلند به سه میلیون و 600 هزارتن خواهد رسید.

مهندس یزدی زاده در پایان گفت : این شرکت میزبان حدود 14000 نیروی انسانی بوده که سرمایه اصلی این شرکت هستند و همگی با هوش، زحمتکش و با انگیزه می باشند و با وجود آنها قادر به انجام کارهای بزرگتر خواهیم بود.

در این همایش چند تن از مدیران عامل و معاونین اسبق ذوب آهن نیز نظرات و خاطرات خود از فعالیت در این کارخانه را برشمردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد