صفحه اصلی » اجتماعی » برگزاری نمایشگاه توانمندسازی زنان نیک‌آباد برای اولین بار

صندوق خُرد زنان شهر نیک‌آباد برگزار می کند:

برگزاری نمایشگاه توانمندسازی زنان نیک‌آباد برای اولین بار

رئیس جهاد کشاورزی بخش جرقویه سفلی گفت: برای اولین بار صندوق خرد زنان شهر نیک‌آباد به برپایی نمایشگاه اقدام کرده است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۹ - یکشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۲

بخشدار جرقویه سفلی در گفت‌وگو با صاحب نیوز اظهار کرد: نمایشگاه توانمندسازی زنان شهر نیک‌آباد به ارائه صنایع‌دستی، پرورش گل، محصولات سنتی نیک‌آباد مانند حلوا، نان‌های محلی، آرد سوهان و تولید عروسک پرداخته است.

حسن جعفری تصریح کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه توانمندسازی زنان نیک‌آباد و صندوق‌های خرد زنان است و از امروز به مدت پنج روز این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان است.

حسن احمدی هم در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: تعداد سه صندوق خرد زنان روستایی به همت جهاد کشاورزی در شهرهای نیک‌آباد، محمدآباد و آذرخواران تشکیل شده است.

رئیس جهاد کشاورزی بخش جرقویه سفلی تصریح کرد: هرکدام حداقل ۶۰ نفر عضو صرفاً از بانوان خانه‌دار هستند که با واریز مبلغی جزئی به‌صورت ماهیانه توسط اعضا به صندوق و همچنین کمک ۱۵ میلیون تومانی تسهیلات کم‌بهره توسط جهاد کشاورزی به اعضا وام داده می‌شود تا اشتغال خانگی ایجاد کنند.

وی افزود: برای اولین بار صندوق خرد زنان شهر نیک‌آباد به برپایی نمایشگاهی هرچند کوچک و مختصر اقدام کرده و مقداری از توانمندی‌ها و صنایع‌دستی خود را به نمایش گذاشته‌اند و با این اقدام که با تلاش‌های بسیار زیاد پروین شفیعی مدیر عامل صندوق انجام‌شده در واقع اعتماد به نفس اعضا را بالابرده و روزنه امیدی را برای آینده صندوق ایجاد کرده که قابل تقدیر و تشکر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × 5 =