صفحه اصلی » ورزشی » استفاده از ظرفیت «باشگاه فولاد مبارکه سپاهان» برای کاهش فقر

استفاده از ظرفیت «باشگاه فولاد مبارکه سپاهان» برای کاهش فقر

روز گذشته تفاهم نامه‌ای بین باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان و کمیته امداد اصفهان به امضا رسید که این مجموعه در فعالیت های خیرخواهانه و انسان دوستانه با هم همکاری داشته باشند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۸

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان در گفت‌وگو با صاحب نیوز در حاشیه دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان و پارس جنوبی جم و در جریان امضای تفاهم‌نامه همکاری با باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان اظهار کرد: جامعه ورزشی استان و به‌ویژه اهالی فوتبال همواره همراه کمیته امداد و حامی نیازمندان بوده‌ و مَنش پهلوانی را به‌درستی با ورزش حرفه‌ای درآمیختند.

محمدرضا متین پور هدف از امضای تفاهم‌نامه را در وهله اول استفاده معنوی از نام بلند تیم سپاهان عنوان کرد و گفت: اشاعه و ترویج فرهنگ پهلوانی، برانگیختن احساس خیرخواهانه ورزشکاران و استفاده از ظرفیت آن‌ها در راستای کاهش فقر و تسکین آلام نیازمندان و محرومان جامعه از دیگر اهداف کلان این تفاهم‌نامه همکاری است.

وی مدت این تفاهم‌نامه را دو سال اعلام و تصریح کرد: علاوه بر اهداف فرهنگی و معنوی عمده‌ای که به‌واسطه این تفاهم‌نامه دنبال می‌شود، ظرفیت اماکن فرهنگی و تفریحی در اختیار دو طرف برای برنامه‌های فرهنگی و هنری به اشتراک گذاشته می‌شود.

متین پور تأسیس مرکز نیکوکاری باشگاه سپاهان در مجموعه باغ فردوس را از دیگر دستاوردهای این تفاهم‌نامه بیان کرد و افزود: کمک‌های جمع‌آوری‌شده در این مرکز با صلاحدید باشگاه در میان نیازمندان محدوده فعالیت آن توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه توافق برای خرید مقداری از کالاهای فرهنگی-هنری موردنیاز باشگاه از میان محصولات تولیدی مددجویان کمیته امداد اصفهان را از دیگر نتایج این تفاهم‌نامه برای جامعه تحت حمایت این نهاد است، خاطر نشان کرد: پیش‌تر از این نیز مجموعه ذوب‌آهن اصفهان برای حمایت از نیازمندان مجری طرح‌های اشتغال مبادرت به چنین اقدام خداپسندانه‌ای کرده بود که امیدواریم با همکاری باشگاه سپاهان این اتفاق به یک جریان مؤثر در جامعه خیر و احسان استان تبدیل شود.

حمید باقری هم در این زمینه در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه در هفته نیکوکاری باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان به عنوان یک باشگاه فرهنگی در موضوع نیکوکاری ورود پیدا کرده است، اظهار کرد: باشگاه سپاهان هم به این موضوع هم مانند سال گذشته ورود پیدا کرده و امور خیرخواهانه و انسان دوستانه یکی از امور کاری ماست.

مدیر روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان تصریح کرد: روز گذشته با حضور سرمربی، کاپیتان، سرپرست، مدیرعامل باشگاه، تفاهم نامه‌ای بین سپاهان و کمیته امداد اصفهان به امضاء رسید که در کارهای خیرخواهانه و انسان دوستانه با کمیته امداد همکاری داشته باشیم.

وی افزود: باشگاه سپاهان برای نیازمند حمایت‌های معنوی و مادی انجام می‌دهد که با این تفاهم نامه باشگاه حمایت‌های خود را برای ایتام و محسنین بیشتر از گذشته انجام می‌دهد.

به گزارش صاحب نیوز، امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان، مدیرعامل باشگاه، سرپرست تیم و تنی چند از بازیکنان این تیم با حضور در پایگاه جشن نیکوکاری که در ورزشگاه بزرگ نقش‌جهان اصفهان برپاشده بود اقدام به ثبت‌نام در طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد