صفحه اصلی » اقتصادی » بازار شب عید لباس کسادی پوشید

بازار شب عید لباس کسادی پوشید

رئیس اتحادیه فروشندگان لباس گفت: با توجه به کاهش قدرت خرید مردم این امر در کاهش فروش به‌ویژه نسبت به زمان مشابه سال‌های قبل مؤثر بوده است؛ امیدواریم بازار در روزهای آینده فروش بهتری را تجربه کند.

تاریخ انتشار: ۰۷:۵۱ - شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۵

ابراهیم خطابخش در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: بازار فروش در مقایسه با سال‌های قبل با کاهش فروش مواجه بوده است و با توجه به اینکه قیمت‌ها در بخش تولید به دلیل گران‌تر شدن مواد اولیه افزایش و با این شرایط در بخش فروش نسبت به سال گذشته سود کاهش داشته که رکود بازار هم به این موضوع کمک کرده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لباس تصریح کرد: افزایش قیمت پوشاک صرفاً به دلیل افزایش قیمت تولید اتفاق افتاده که این افزایش حدود شصت درصد بوده، امّا در بخش فروش نه‌تنها افزایشی نداشته‌ایم که حتی با کاهش سود نیز فروشندگان مواجه‌اند.

وی افزود: تولید داخل نسبت گذشته روند بهتری داشته اما همچنان با توجه به قیمت‌ها نیاز به حمایت از تولید داخلی و کاهش هزینه‌ها وجود دارد تا بتواند این تولید جایگزین کالاهای خارجی شود.

خطابخش عنوان کرد: نظارت‌ها بر بازار پوشاک شب عید از ۱۵ بهمن هرسال شروع می‌شود و بازرسی‌های مشترک با همراهی سازمان صنعت و معدن اتاق اصناف و اماکن انجام می‌شود تا از تخلفات احتمالی جلوگیری و با متخلفان برخورد شود.

ابراهیم خطابخش در پایان عنوان کرد: با توجه به کاهش قدرت خرید مردم، این امر در کاهش فروش به‌ویژه نسبت به زمان مشابه سال‌های قبل مؤثر بود؛ امیدواریم بازار در روزهای آینده فروش بهتری را تجربه کند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد