صفحه اصلی » تولیدی » آغاز به کار پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات در نایین

آغاز به کار پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات در نایین

پلیس فتا از این پس در نائین هم با هدف کنترل جرایم سایبری فعالیت حرفه ای خواهد کرد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۸ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛سرهنگ صادق کاظمزاد فرمانده انتظامی نایین گفت: با توجه به افزایش کلاهبرداری‌های اینترنتی که غالبا با انگیزه مالی رخ می‌دهند همچنین افزایش کاربران در استفاده از فضای مجازی، تجهیزات و گوشی‌های هوشمند بازار که باعث کلاهبرداری‌های اینترنتی نیز شده، پلیس فتا با هدف کنترل جرایم سایبری در شهرستان نایین شروع به فعالیت خواهد نمود.

به گفته فرمانده انتظامی نایین، این شهرستان درگیر موضوعاتکلاهبرداری‌های اینترنتی که غالبا با هدف مالی صورت می‌پذیرد شده که برای مقابله با اینگونه جرائم درصدد افتتاح و شروع به کار پلیس فتا در سطح شهرستان هستیم و در آینده‌ای نزدیک با تجهیز شدن صد در صدی به طور رسمی فعالیت رسمی خود را آغاز خواهد نمود.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه پلیس فتا بیان نمود: پلیس فتا از کلاهبرداری، چالش، آسیب، جرایم گوناگون و حملات جاسوسی، خرابکارانه، نقض حریم خصوصی و … جلوگیری می‌کند.

کاظمزاد، با بیان مشکلات پیش روی پلیس فتا افزود: متاسفانه شناسایی، دستگیری و برخورد با مجرمین اینترنتی و مجازی دشوارتر از مجرمین واقعی می‌باشد چرا که ممکن است کلاهبرداری در جغرافیایی به دور از شهرستان، استان و یا کشور اقدام به کلاهبرداری یا سواستفاده‌های اینترنتی کند که این موضوع نمونه‌ای از مشکلات پیش رو پلیس فتاست، پس چه بهتر که شهروندان و هم میهنان عزیز قبل از وقوع مشکلات اینترنتی در فضا‌های مجازی آگاهی خویش را در استفاده از این گونه فضا‌ها بیشتر کنند.

وی خاطر نشان نمود: از جمله تهدیدات فضای مجازی تهدیدات اخلاقی و اجتماعی، سیاسی، امنیتی، روانی بهداشتی، فرهنگی و اقتصادی است که نشانه‌هایی از آن هم در شهرستان نایین وجود داشته که بدون شک با شروع به کار پلیس فتا در نایین در صدد از بین بردن آن هستیم.

به گفته فرمانده انتظامی نایین، انگیزه‌های مالی بیشترین آمار جرائم اینترنتی را به خود اختصاص داده اند و استفاده از اسکیمر (دستگاه کپی کننده کارت‌های بانکی)، استخراج رمز دوم کارت‌های بانکی به طریق مختلف از هم وطنان (اعلام برنده‌ها برنده‌های مسابقات مختلف از طریق پیامک و کشاندن شهروندان پای دستگاه خود پرداز و استخراج اطلاعات)، استفاده از درگاه‌های اینترنتی نامطمئن، خرید از عده‌ای از فروشندگان و دستفروشان بین شهری، نصب همزمان دستگاه اسکیمر بر روی دستگاه‌های POS بعضی از فروشندگان، شایع‌ترین روش‌های کلاهبرداری و جرائم اینترنتی است.

وی در پایان به ضرورت تشکیل پلیس فتا اشاره و افزود: در حال حاضر با همکاری فرمانداری شهرستان نایین در صدد راه‌اندازی و تجهیز شدن پلیس فتا در شهرستان نایین هستیم تا انشاالله در آینده‌ای نزدیک سوءاستفاده از بستر اینترنت، موضوع سرقت و پولشویی و… به حداقل خود برسانیم و امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور و شهرستان نایین را بیش از پیش تامین کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!