صفحه اصلی » اجتماعی » آمار جان باختگان تصادفات در یک ماه معادل با سقوط یک هواپیماست

آمار جان باختگان تصادفات در یک ماه معادل با سقوط یک هواپیماست

فرمانده انتظامی استان گفت: متأسفانه بیش از یک هزار نفر در 11 ماهه امسال جان خودشان را در تصادفات از دست دادند؛ این یعنی ماهیانه یک هواپیما سقوط می کند و سرنشینان آن فوت می کنند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۷ - پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار معصوم بیگی صبح امروز در صبحگاه مشترک نیروی انتظامی اظهار کرد: با شروع رزمایش و با شعار «پرهیز از خطر، آرامش در سفر» طرح نوروزی نیروی انتظامی هم شروع می شود و تا 18 فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: علی رغم تلاش های خوب نیروی انتظامی و کاهش جان باختگان تصادف در شهرها، اما باز هم متأسفانه بیش از یک هزار نفر در 11 ماهه امسال جان خودشان را در تصادفات از دست دادند؛ این یعنی ماهیانه یک هواپیما سقوط می کند و سرنشینان آن فوت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: حدود 17 هزار نفر هم بر اثر این تصادفات در این مدت مصدوم شدند که بخشی از آن ها سلامتی خود را تا پایان عمر از دست دادند.

معصوم بیگی معتقد بود: وقت این رسیده است که یک احساس و نگاه متفاوت و یک فرهنگ جامع تر در حوزه رانندگی در مجموعه رانندگان ایجاد شود؛ دعای حول حالنا که در ابتدای سال می خوانیم باید در رانندگی ما هم اتفاق بیفتد و حال ما در حوزه ترافیکی هم دگرگون شود، چرا که این آمارها نشان می دهد که حال ما در حوزه فرهنگ رانندگی خوب نیست و باید این را باور داشته و بپذیریم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه تصریح کرد: سه عامل جاده، خودرو و عامل انسانی در تصادفات مؤثر است، امّا دو عامل اول در اختیار راننده قانون مند است؛ هر چند معتقد هستیم ایمنی خودروها و راننده ها باید بیشتر ارتقاء پیدا کند.

وی گفت: اگر راننده قانونمند باشد حتماً جاده قانونمند در اختیار اوست و خودرو کم ایمن هم در این شرایط قابل مهار شدن است.

سردار معصوم بیگی در پایان ابراز کرد: برای کاهش تصادفات دغدغه جدی وجود دارد که از سال 1384 روند کاهش شروع شده و امیدواریم رشد بیشتری بگیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!