صفحه اصلی » سیاسی » وضعیت اقتصادی در حال حاضر خوب نیست/ مشکلات ما از زمانی شروع شد که انتظار برنامه ریزی از آمریکا و اروپایی ها را داشتیم

امام جمعه موقت اصفهان:

وضعیت اقتصادی در حال حاضر خوب نیست/ مشکلات ما از زمانی شروع شد که انتظار برنامه ریزی از آمریکا و اروپایی ها را داشتیم

امام جمعه موقت اصفهان گفت: امروزه فاصله های طبقاتی در جامعه سر به جهنم گذاشته است، عده ای از افراد با گذرنامه های دو ملیتی هر موقع دلشان بخواهد به کشورهای مختلف سفر می کنند اما خانواده هایی هستند که وسایلشان گوشه کوچه و خیابان است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۹ - جمعه ۱۳۹۷/۱۲/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام سید مجتبی میردامادی در خبطه های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: یکی از برکات تقوا این است که دوستی های افراد دوستی واقعی است همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند در آن دنیا وقتی متقین گرد هم می آیند هیچ اختلافی باهم ندارند ولی مستکبران حتی اگر دور یک میز بنشینند در دل برای هم دندان تیز می کنند.

وی ادامه داد: بزرگترین ایرادی که کافرین از مسلمانان می گیرند این است که غیرممکن است معادی وجود داشته باشد.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه از خاک و گل مرده خدا انسان های زنده را آفریده است، گفت: خداوند زمین را پس از آنکه مرد زنده می کند همانطور که در زمستان هر باغ و بوستانی می رفتید گرد مرگ پاشیده شده بود اما امروز شکوفه های سرزنده بر شاخه های آن روییده است و این امر نشان دهنده این است که جهان ما خداوندی را دارد که می تواند مرده را زنده کند.

وی افزود: در فصل بهار به قیامت بسیار فکر کنید چراکه نشانه های آن به وفور در طبیعت دیده می شود البته کسی که ذره ای در دنیا کار خلاف انجام دهد در قیامت به آن رسیدگی خواهد شد.

حجت الاسلام میردامادی با تاکید بر اینکه وضعیت اقتصادی در حال حاضر خوب نیست، تصریح کرد: امروزه فاصله های طبقاتی در جامعه سر به جهنم گذاشته است، عده ای از افراد با گذرنامه های دو ملیتی هر موقع دلشان بخواهد به کشورهای مختلف سفر می کنند اما خانواده هایی هستند که وسایلشان گوشه کوچه و خیابان است.

وی اضافه کرد: در این وضعیت هم مسئولان مقصر هستند هم خود ما چراکه عید تنها برای ثروتمندان نیست و باید با کمک خیریه ها، شرایط مطلوب عید را برای همه فراهم کنیم.

امام جمعه موقت اصفهان عنوان کرد: اگر شهرنشین ها و روستاییان ایمان بیاورند تمامی درهای رحمت الهی به روی آن ها باز شده و باران های رحمت به سوی آن ها جاری می شوند الیته اغنیای جامعه هم ولی نعمت های خود را فراموش کردند که رأی دادند و در مقابل دشمن ایستادند.

وی به مناسبت های هفته آینده اشاره کرد و ادامه داد: میلاد مولود کعبه حضرت علی(ع) عید بزرگی است که از اعیاد کوچک دیگر پیشی گرفته است که برکت و لطفی از جانب خداوند بوده که شامل حال ما شده بنابراین پیشنهاد می کنم در اعتکاف شرکت کنید و بدانید ریشه تمامی مشکلات ما از وقتی شروع شد که انتظار داشتیم اروپایی ها و آمریکایی ها برای ما برنامه ریزی کنند.

حجت الاسلام میردامادی با بیان اینکه رئیس جدید قوه قضائیه تاکید داشته دربرخورد با مجرم برای من هیچ خط قرمزی وجود ندارد، گفت: متاسفانه در گذشته برخی از مقامات بودند که تلفن زدن، رانت ها و خلاف های بستگان خود را به صفر می رساندند.

وی به آمار تصادفات رانندگی در اصفهان اشاره کرد و افزود: طبق آمار هزار و سه نفر  جان خود را در اثر تصادفات از دست داده اند درحالی که امام خمینی(ره) رعایت آیین و مقررات رانندگی را واجب دانسته اند به طوری که گذشتن از چراغ راهنمایی رانندگی حرام است.

امام جمعه موقت اصفهان خاطر نشان کرد: باید در برخورد با مردم صادقانه برخورد کنیم به طور مثال اگر در انتخابات ها به رفتار افراد دقت کنیم بهتر می توانیم انتخاب کنیم از سوی دیگر بی حجاب ها در جامعه در جایگاه فعال و محجبه ها در موضع انفعال قرار دارند البته از گشت ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر برای تلاش هایشان تشکر می کنیم اما اگر بیشتر تذکر داده شود شرایط تغییر  خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!